فوتبال ایران / شناسه خبر: 79617 / تاریخ انتشار : 1397/4/21 09:50
|
اشتیاق برانکو، فرار شفر از سوپرجام

استقلال هم مثل پرسپولیس تیم دوم ندارد

استقلال دو هفته دیرتر از پرسپولیس تمرین‌هایش را آغاز کرد و تیمش هم ناقص‌تر است. تیم شفر مصدومان زیادی دارد و درست در مقطعی که پرسپولیس اردوی اروپایی‌اش را تمام کرده تازه به اردوی خارجی رفته است.

ایران ورزشی آنلاین /محمد قراگزلو/ پرسپولیس برخلاف استقلال برای انجام بازی سوپرجام  اشتیاق دارد و پیش‌بینی می‌شود تا روز این مسابقه تا حدودی زیادی آماده باشد اما با توجه به طولانی شدن فصل برای سرخ ها (با توجه به انجام دو بازی رفت و برگشت مقابل الجزیره بعد از پایان فصل لیگ برتر) تمرین‌های پرسپولیس باز هم دیر شروع شده و شاید تیم برانکو در سه، چهار هفته ابتدایی هم فرم ایده‌آلی نداشته باشد.

پرسپولیس تمرین‌هاش را از 26 خردادماه در تهران آغاز کرد و در بیشتر روزها صبح و بعد از ظهر تمرین می‌کرد. برانکو دو ملی‌پوشش را در اختیار نداشت اما از همان روز نخست تعداد قابل توجهی بازیکن در تمرین‌ها حاضر بودند و خیلی زود نفرات تکمیل شدند. تیم برانکو از 26 خرداد تا 6 تیر صبح و بعد ازظهر در تهران تمرین کرد، در حالی که تمرین‌های استقلال هنوز آغاز نشده بود. برانکو قبل از سفر به اروپا و برگزای اردو یک بازی تدارکاتی هم در تهران انجام داد تا نخستین بخش از تمرین‌های پیش فصلش را به سرانجام رسانده باشد. سرخ‌ها طی این مدت حدود 15 جلسه تمرینی داشتند و یک بازی تدارکاتی انجام دادند. اردوی سرخ‌ها در کرواسی از روز 9 تیرماه آغاز شد و از آن روز تا امروز که این اردو به پایان می‌رسد، باز هم تیم پرسپولیس در بیشتر روزها صبح و بعد از ظهر تمرین کرده است. در این مقطع پرسپولیس باز هم حدود 15 جلسه تمرینی برگزار کرد و البته 4 بازی تدارکاتی انجام داد.
مقطع سوم تمرین‌های پرسپولیس از یکشنبه در تهران آغاز خواهد شد و قبل از بازی با استقلال یک بازی تدارکاتی دیگر نیز انجام می‌شود. در واقع بازی سوپرجام 33 روز بعد از شروع تمرین‌های پرسپولیس برگزار می‌شود. مقطعی که سرخ‌ها حدود 40 جلسه تمرینی و 6 بازی تدارکاتی انجام داده‌اند اما حریف در وضعیتی کاملا متفاوت قرار خواهد داشت. استقلال دو هفته دیرتر از پرسپولیس تمرین‌هاش را آغاز کرد و تیمش هم ناقص‌تر است. تیم شفر مصدومان زیادی دارد و درست در مقطعی که پرسپولیس اردوی اروپایی‌اش را تمام کرده تازه به اردوی خارجی رفته است. در واقع پرسپولیس حداقل دو هفته از رقیبش در سوپرجام پیش است و این یعنی که حداقل ده جلسه بیشتر تمرین کرده و سه، چهار بازی تدارکاتی بیشتر انجام داده است. با این حساب تیم برانکو در مسابقه روز 29 تیر باید سرحال‌تر و آماده‌تر از استقلال باشد. استقلالی که دو ملی‌پوشش را از دست داده، یکی مصدوم است و دیگری مثل ملی‌پوشان پرسپولیس به تمرین‌ها برنگشته است.
دقیقا به خاطر همین عقب‌افتادگی و شرایط بدی که استقلال داشته آنها بشدت تلاش کردند تا از زیر بار سوپرجام فرار کننند و تن به این مسابقه ندهند اما با تهدید به جریمه سنگین احتمالا قبول می‌کنند و هر طور شد در این میدان حاضر خواهند شد. شایعه شده استقلالی‌ها می‌خواهند با تیم دوم شان وارد این مسابقه شوند اما واقعیت این است که برای این مسابقه تیم اول و دوم نداریم و هر دو تیم با نفرات آماده‌اش وارد این مسابقه خواهند شد. پرسپولیس که بدون دو ملی‌پوشش کلا سیزده بازیکن شناخته شده و اصلی دارد که یازده تای اصلی‌اش مشخص است و استقلال هم بدون مصدومان و ملی پوشانش بقیه نفرات را مهیای این مسابقه خواهد کرد و شفر از تمام نفرات اصلی و موجودش استفاده خواهد کرد. در واقع اینکه استقلال با تیم دومش پا به این میدان خواهد گذاشت یک غلو رسانه‌ای بیش نیست چرا که الان استقلال و شفر در شرایطی نیستند که یک تیم را به‌عنوان تیم اول کنار بگذارند و با تیم دوم وارد این مسابقه شوند.
از سوی دیگر برانکو در تمام مصاحبه‌های چند وقت اخیر خود تاکید کرده بازی سوپرجام مقابل استقلال فوق‌العاده خواهد بود و مشخص است این بازی برای او و شاگردانش اهمیتی ویژه دارد. هر چند جام برنده این مسابقه را در ویترین افتخارات یک باشگاه می‌گذارند و در کارنامه مربی و بازیکنان به‌عنوان جام می‌نویسند اما واقعیت این است که این جام معنی جام واقعی که در پی موفقیت در یک تورنمنت یا لیگ به دست می‌آید را نمی‌دهد مگر در این مورد خاص. در واقع اگر بردن حریف سنتی با یک جام همراه باشد ارزش بسیاری خواهد داشت و به خاطر همین است که شفر می‌خواهد هر طور شده این بازی برگزار نشود و برانکو با اشتیاق از آن حرف می‌زند..

 

 

captcha
تازه ها
بیشتر