null / شناسه خبر: 79613 / تاریخ انتشار : 1397/4/21 02:55
|
کرواسی 2 – انگلیس 1

جام به خانه (نـ)می‌رود

در روزهای گذشته رسانه‌های انگلیس و شبکه‌های اجتماعی پر شده بود از شعار «جام به خانه برمی‌گردد»، ولی این تیم مثل جام جهانی 1990 راهی به فینال پیدا نکرد.

ایران ورزشی آنلاین / آرمن ساروخانیان / رویای انگلیس برای تکرار عنوان قهرمانی جهان پس از 52 سال پای فینال بر باد رفت و شاگردان ساوت‌گیت در وقت اضافه 2  بر یک مغلوب کرواسی شدند. تیم جوانی که در شروع جام مدعی حساب نمی‌شد به قدری خوب نتیجه گرفت که هوادارانش امیدوار شدند تا آخر راه می‌رود و با جام به لندن برمی‌گردد، ولی این رویا بیش از حد خوش‌بینانه بود و کرواسی اجازه نداد آنها به فینال برسند.

در روزهای گذشته رسانه‌های انگلیس و شبکه‌های اجتماعی پر شده بود از شعار «جام به خانه برمی‌گردد»، ولی این تیم مثل جام جهانی 1990 راهی به فینال پیدا نکرد و شنبه شب باید در بازی رده‌بندی مقابل بلژیک قرار بگیرد. دانیل تیلور، خبرنگار گاردین وضعیت انگلیس و هوادارنش پس از این شکست را به خوبی توصیف کرده و نوشته: «شبیه تماشای تابلوی نقاشی زیبایی بود که ماقبل چشمان‌تان تکه تکه شود!» با این حال نمی‌توان نتیجه بازی را ناعادلانه دانست و کرواسی با شایستگی به فینال رسید.

انگلیس در این نیمه‌نهایی شروعی رویایی داشت و در دقیقه 5 توسط تریپیر به گل رسید. تیم ساوت‌گیت که در بازی‌های قبلی گل‌های زیادی از روی ضربات ایستگاهی زده بود، این بار هم با کاشته دیدنی مدافع راستش پیش افتاد. مدافعان کرواسی پس از این گل پراشتباه بودند و انگلیس با سرعت استرلینگ چند بار دیگر آنها را به دردسر انداخت، ولی تا پایان این نیمه گل دیگری در کار نبود.

به نظر می‌رسید کرواسی پس از دو بازی 120 دقیقه توان جبران گل خورده را نداشته باشد، ولی در نیمه دوم کنترل بازی را در اختیار گرفت و در دقیقه 67 توسط پریشیچ به گل تساوی رسید. مهاجم اینتر موفق شد سانتر دیدنی ورسالیکو از سمت راست را زودتر از دو مدافع انگلیس قطع کند و بغل پای استادانه‌اش دروازه پیکفورد را باز کرد.

پریشیچ که به عنوان بهترین بازیکن زمین شناخته شد، دقایقی بعد فرار خوبی داشت، ولی شوت زمینی‌اش با بدشانسی به تیر عمودی انگلیس خورد و به زمین برگشت. هر قدر از نیمه دوم می‌گذشت، تسلط کرواسی بر بازی بیشتر می‌شد و انگلیس پس از خروج استرلینگ و ورود راشفورد زهر خط حمله‌اش را از دست داد.

کرواسی دوست نداشت یک بار دیگر در وقت اضافه بازی کند، ولی تلاش این تیم برای زدن گل پیروزی در نیمه دوم بی‌نتیجه بود. در وقت اضافه اول مانژوکیچ موقعیت خیلی خوبی داشت که خروج سریع پیکفورد مانع از گلزنی‌اش شد. به نظر می‌رسید مهاجم کرواسی روی این صحنه آسیب سختی دیده، با این حال در زمین ماند و دقایقی بعد گل برتری تیمش را زد.

در دقیقه 109 ضربه سر پریشیچ در محوطه جریمه انگلیس فرود آمد و مانژوکیچ با هوشمندی موفق شد زودتر از دو مدافع حریف به توپ برسد. او این بار فرصت کافی داشت تا با ضربه‌ای دقیقه پیکفورد را مغلوب کند و کرواسی را در آستانه فینال قرار دهد.

تلاش انگلیس در دقایق بعدی برای جبران بی‌نتیجه بود و با مصدومیت تریپیر مجبور شد چند دقیقه را ده نفره بازی کند. در عوض کرواسی با تعویض‌های تدافعی دالیچ به خوبی توانست از گل برتری‌اش محافظی کند.

کرواسی با این برد موفق شد برای اولین بار به فینال جام جهانی برسد و یکشنبه شب در ورزشگاه لوژنیکی باید مقابل فرانسه پرستاره بازی کند. آنها اولین تیمی هستند که پس از سه بازی 120 دقیقه به فینال می‌رسند و کار سختی برای ریکاوری در روزهای پیش رو دارند. با این حال روحیه جنگندگی بازیکنان این تیم مقابل انگلیس مثال‌زدنی بود و بعید است که با وجود خستگی حریف آسانی برای فرانسه باشند.

 

 

 

captcha
تازه ها
بیشتر