null / شناسه خبر: 79579 / تاریخ انتشار : 1397/4/20 15:37
|
فرانسه عالی دفاع کرد

مارتینز: تفاوت ما با فرانسه یک ضربه کرنر بود

سرمربی بلژیک: بازی نفسگیری بود. اتفاقات بزرگ زیادی در این بازی نیفتاد و تفاوت بین شکست و پیروزی، تنها یک ضربه شروع مجدد بود.

ایران ورزشی آنلاین / روبرتو مارتینز گفته که بلژیک تاوان فرصت‌های از دست ‌رفته مقابل فرانسه را داد. او می‌گوید تیمش حالا روی سوم شدن تمرکز دارد. مارتینز گفت که تیمش توانست ضدحملات فرانسه را مهار کند اما مقابل دروازه عملکرد خوبی نداشت: «بازی نفسگیری بود. اتفاقات بزرگ زیادی در این بازی نیفتاد و تفاوت بین شکست و پیروزی، تنها یک ضربه شروع مجدد بود. ما ضدحملات آنها را کنترل کردیم. ما توپ را داشتیم اما فرانسه عالی دفاع کرد و ما نمی‌توانستیم آن جادوی خود را مقابل دروازه حریف داشته باشیم.»

این بازی نبرد تاکتیکی زیبایی بود و فرانسه توپ را به حریف سپرده بود و می‌خواست از سرعت کیلیان امباپه در ضدحملات استفاده کند. مارتینز گفت که تیمش توانست به‌ خوبی مانع آن شود که فرانسه در جریان بازی به گل برسد. موسی دمبله در این بازی به شکل غافلگیرکننده‌ای در ترکیب قرار گرفته بود و کوین د‌بروین هم به‌ جای آنکه در مرکز باشد، به سمت راست متمایل شده بود. جای خالی پاس‌های دقیق دبروین در پست جدیدش حس می‌شد و روملو لوکاکو، مهاجم این تیم خوب تغذیه نمی‌شد.

زمانی که بلژیک عقب افتاد، مارتینز دمبله را تعویض کرد و دبروین به پست هافبک میانی برگشت و از این پس بود که بلژیک کنترل بازی را بهتر در دست گرفت و فرصت‌های بیشتری ساخت. مارتینز گفت: «به نظرم فرانسه تیم برتر مطلق میدان نبود. همه چیز روی یک ضربه کرنر رقم خورد. به همین دلیل است که فکر نمی‌کنم بازیکنان سرنوشت بازی را رقم زده باشند.»

بلژیک که زمانی در رویای فینال جام جهانی بود، حالا باید به فکر بازی رده‌بندی باشد. مارتینز گفت که هر کاری خواهد کرد تا بازیکنانش را برای آخرین دیدار جام آماده کند: «ما بسیار ناامید شده‌ایم. رختکن تیم حالا بسیار اندوهگین است اما من نمی‌خواهم بازیکنانم ناراحت و ناامید باشند. کنترل این حس کار دشواری است. ما ناامید هستیم چون نیمه‌نهایی را باخته‌ایم و بسیار سخت است که خوشحال باشیم که یک بازی دیگر هم داریم. ما باید دوباره متحد شویم و از این فرصت استفاده کنیم. تلاش برای سوم شدن در جام جهانی اتفاقی نیست که زیاد روی بدهد. فوتبال بلژیک چنین تجربه‌ای را تنها در جام جهانی 1986 داشته که در آن سال هم چهارم شده است. ما باید درک کنیم که این هم دیدار مهمی است اما می‌پذیرم که کار بسیار دشواری داریم چون امروز چنین احساساتی را تجربه کردیم. زمانی که رویای رسیدن به فینال را دارید و نمی‌رسید، سخت می‌توانید برای بازی رده‌بندی آماده شوید، چه از نظر فردی و چه از نظر جمعی.»

 

 

captcha
تازه ها
بیشتر