null / شناسه خبر: 79578 / تاریخ انتشار : 1397/4/20 15:31
|
هنوز شکست در فینال یورو را هضم نکرده‌ایم

دشان: می‌خواهیم این بار قهرمان شویم

سرمربی فرانسه: برای بازیکنانم خیلی خوشحالم، ما شخصیت و ذهنیت صحیح را نشان دادیم. بازی خیلی سختی بود، ما فوق‌العاده دفاع کردیم. باید از ضدحملات بهتر استفاده می‌کردیم.

ایران ورزشی آنلاین / دیدیه دشان مربی تیم ملی فرانسه به تمجید از بازیکنانش پرداخت و گفت باخت در فینال یورو 2016 در فینال پاریس را هنوز به خاطر می‌آورد. آنها می‌خواهند بعد از قهرمانی در سال 1998 در خاک خودی، دومین افتخار جهانی‌شان را به دست آورند.

دشان گفت: «فینال را باید برد، رسیدن به آن انتهای موفقیت نیست. باخت دو سال قبل به پرتغال را به خاطر داریم، هنوز آن را هضم نکرده‌ایم و می‌خواهیم این بار قهرمان شویم.» ماریو زاگالوی برزیلی در سال‌های 1958 و 1962 به‌عنوان بازیکن و در سال 1970 به‌عنوان مربی قهرمان جهان شد، فرانتس بکن باوئر در سال‌های 1974 و 1990 به ترتیب به‌عنوان بازیکن و مربی آلمان غربی قهرمان جام جهانی شد و حالا دشان می‌خواهد سومین نفر این فهرست باشد.

دشان ادامه داد: «به تیمم افتخار می‌کنم، ما 49 روز با هم بودیم. خیلی کارها کردیم، کارهای سخت، همه شایسته تحسین هستند.»

فرانسه در برابر 9 شوت بلژیک مقاومت کرد و دشان به طور خاص از دفاع تیمش تعریف کرد: «استثنایی بود. برای بازیکنانم خیلی خوشحالم، ما شخصیت و ذهنیت صحیح را نشان دادیم. بازی خیلی سختی بود، ما فوق‌العاده دفاع کردیم. باید از ضدحملات بهتر استفاده می‌کردیم اما به بازیکنانم و همه اعضای تیم تبریک می‌گویم.»

ساموئل اومتیتی زننده تک گل بازی هم گفت: «ما خیلی کار کردیم، من گل زدم اما این حاصل یک بازی خوب از همه بود و من به همه تیم افتخار می‌کنم. در سال 1998 آنها تلاش کردند و ما امروز کوشیدیم، هدف‌مان رسیدن به فینال بود، من واقعا راضی‌ام.»

captcha
تازه ها
بیشتر