فوتبال ایران / شناسه خبر: 79566 / تاریخ انتشار : 1397/4/20 11:38
|
مدیران استقلال هواداران را گول می زنند

جابر انصاری: ازاستقلال به فیفا شکایت می‌کنم

جابرانصاری به شدت از رفتار مسئولان باشگاه استقلال ناراحت است. این بازیکن که درروزهای تلخ و شیرین کناراستقلال بود حالا در اقدامی عجیب از لیست مسافران ترکیه حذف شده است.

ایران ورزشی آنلاینحمیدرضا عرب/ راز این جدایی چیست؟ راز این جدایی چیست که جابر انصاری بعد از ماه‌ها تمرین با استقلال ناگهان از لیست مسافران ترکیه حذف می‌شود؟ چرا یک ماه قبل به این بازیکن نگفته‌اند که در فهرست فصل بعد نیستی تا بتواند تیم جدیدش را انتخاب کند؟ آیا مدیران باشگاه استقلال جابر انصاری را بازی داده‌اند؟ آیا مدیران استقلال بازیکن دیگری را به اصطلاح در آب نمک خوابانده بودند تا اگر با او قرارداد بستند آنگاه به سراغ بازیکنان فصل پیش بروند و یکی از آنها را خط بزنند که قرعه به نام جابر انصاری افتاده است؟ رگه‌هایی از ناجوانمردی در رفتار با جابر انصاری دیده می‌شود. نوعی بی‌تفاوتی نسبت به این بازیکن که برای استقلال کم زحمت نکشید. از این مباحث معرفتی که بگذریم باشگاه استقلال به احتمال فراوان درگیر یک شکایت بین‌المللی دیگر هم خواهد شد. جابر انصاری در حالی از فهرست کنار گذاشته شده که یک فصل دیگر با این باشگاه قرارداد دارد و علاوه بر آن 700 میلیون تومان نیز از دستمزدش باقی مانده است. اینها همگی برای استقلال دردسرهای بزرگی را به وجود می‌آورد و پرونده‌ای تازه را در انتظار مدیران باشگاه استقلال قرار خواهد داد. شاید اگر قدری مدیریت می‌شد و یک ماه پیش طبق خواسته جابر انصاری تکلیف او مشخص می‌شد هیچ گاه انصاری برای شکایت علیه استقلال اینگونه مصمم نمی‌شد اما برخوردی با این بازیکن شده که عزمش را برای طرح دعوی علیه باشگاه استقلال در فیفا جزم کرده است.

در روزهای گذشته مدام در تمرین‌های استقلال بودی اما ناگهان از فهرست بازیکنان اعزامی به ترکیه خط خوردی. ماجرا چیست؟

من یک سال دیگر با استقلال قرارداد دارم و به همین دلیل در تمرینات حضور داشتم اما امروز (منظورش دیروز است) دیدم که نامم بین بازیکنانی که برای سفر به ترکیه انتخاب شده‌اند، نیست. احتمالا من را نمی‌خواهند که چنین کاری کرده‌اند!

یعنی خودت هم نمی‌دانستی که در فهرست فصل بعد نیستی؟

من هیچ اطلاعی از این موضوع نداشتم و در روزهای گذشته هم سعی کردم بارها با آقای توفیقی و آقای افتخاری تلفنی حرف بزنم که موفق نشدم. یک بار هم حضوری به دفتر باشگاه استقلال رفتم تا تکلیفم برای فصل بعد مشخص شود اما جواب‌های درستی به من ندادند.

وقتی رفتی باشگاه استقلال موفق شدی با افتخاری حرف بزنی؟

آنها خودشان به من گفتند بیا باشگاه تا صحبت کنیم. من هم رفتم باشگاه و ساعت‌ها پشت دفتر آقای افتخاری بودم اما به دلیل اینکه ایشان با مدیران ایرانسل جلسه داشت، من را داخل دفتر راه ندادند و آن روز نتوانستم صحبتی با مدیرعامل استقلال داشته باشم. من چیز زیادی از آنها نمی‌خواستم و فقط می‌خواستم تکلیف طلب‌هایم را مشخص کنند و بگویند که برای فصل بعد در لیست هستم یا نه.

قبل از اینکه به باشگاه استقلال بروی فرصتی نشد که در این باره با آنها حرف بزنی؟

من تلاش زیادی کردم تا تکلیف روشن شود اما موفق نشدم. آنها نمی‌خواستند با من روبه‌رو شوند و به همین دلیل هر کاری می‌کردند که این اتفاق نیفتد.

وقتی این فضا وجود داشت چرا منظم در تمرین‌ها شرکت می‌کردی؟

من نمی‌خواستم داستان جباری برایم تکرار شود چون در این صورت می‌گفتند جابر خودش در تمرین‌ها حضور پیدا نکرده و از لیست بیرون است. من سر تمرین‌ها رفتم چون با باشگاه قرارداد داشتم. این کار حرفه‌ای نبود که من بخواهم بدون اجازه باشگاه در تمرین‌ها شرکت نکنم.

اما باشگاه تو را نمی‌خواست.

بله، من را نمی‌خواستند اما شفاف اعلام نمی‌کردند. آنها می‌خواستند من خودم سر تمرین نروم که من هم چنین کاری نکردم چون می‌دانستم اگر به تمرین‌ها نروم آن وقت همه چیز به ضرر من می‌شود و آنها من را مقابل هواداران قرار می‌دهند. برای همین بهترین تصمیم را گرفتم و به تمرین‌ها رفتم تا بهانه‌ای دست آقایان ندهم.

الان از این کاری که کردی راضی هستی؟

منظورتان رفتن سر تمرینات است؟

بله.

از طرفی راضی‌ام که من برای این جدایی پیشقدم نبودم و از طرفی هم ناراضی‌ام چون در این یک ماه که با استقلال تمرین کردم فرصت رفتن به تیم‌هایی که من را می‌خواستند از دست دادم. نمی‌دانم اسم این کاری که باشگاه استقلال با من کرد را چه بگذارم اما این را بدانید که باشگاه استقلال لطمه زیادی به من زد و شک نکنید که آنها تاوان این کاری که با من کردند را روزی می‌دهند.

منظورت چه کسانی هستند؟

همه آنهایی که در عقب ماندن من نقش داشتند. همه آنهایی که بدون اطلاع من را از فهرست استقلال کنار گذاشتند. همه آنها.

اما تو الان برنده این داستان هستی چون با باشگاه استقلال قرارداد داری و می‌توانی از طریق قانونی خواستار حقوقت شوی.

حتما این کار را می‌کنم و از طریق کمیته انضباطی و فیفا تکلیفم را با باشگاه استقلال روشن می‌کنم. آنها به من 700 میلیون بدهکارند. از طرفی یک فصل دیگر هم قرارداد بین ما باقی مانده که باید تکلیف حقوقی این قرارداد را هم روشن کنند. اینها مواردی است که برای باشگاه استقلال دردسر درست می‌کند و آنها باید پاسخگوی رفتارشان باشند.

اما ممکن است فضا را طوری ترسیم کنند که تو مقصر جلوه داده شوی. مثلا می‌توانند تو را مقابل هواداران قرار دهند و از اینجور رفتارها.

هوادارانی که من را می‌شناسند، می‌دانند که مشکلی از طرف من نبوده و نیست. من حسن نیتم را به استقلال نشان دادم. اولا اینکه هنوز 700 میلیون از باشگاه استقلال طلب دارم و اینکه طبق قراردادی که با باشگاه استقلال داشتم در تمرین‌ها حضور پیدا کردم. فردا اگر از طریق کمیته انضباطی و فیفا پیگیر مطالباتم شوم دیگر نمی‌توانند گله کنند چون من پای قراردادم ایستادم و با وجود طلب 700 میلیونی از باشگاه استقلال در تمرین‌ها شرکت کردم و آنها بودند که نام من را از فهرست سفر به ترکیه خط زدند. مطمئنا وقتی کار به فیفا و کمیته انضباطی کشیده شود من خیلی حرف‌ها برای گفتن دارم.

وقتی این رفتارها را می‌دیدی چرا زودتر برای جدایی اقدام نکردی؟

من یک ماه پیش بارها با توفیقی حرف زدم و گفتم تکلیف من را مشخص کنید و اگر من را نمی‌خواهید بگویید که من هم بروم دنبال سرنوشتم. این اشکالی ندارد که باشگاه استقلال من را نخواهد و من هم دوست داشتم آنها شفاف بگویند جابر دستت درد نکند، تو را نمی‌خواهیم اما رفتند حرف‌های دیگر به رسانه‌ها زدند و حتی گفتند ما جابر را پیدا نکردیم که با او حرف بزنیم در حالی که من در تمرین‌ها حضور داشتم و علاوه بر آن خیلی راحت می‌توانستند در گروهی که در فضای مجازی داریم من را پیدا کنند. متاسفانه آقایان یاد گرفته‌اند که الکی حرف بزنند و اطلاعات غلط بدهند. باور کنید اگر یک ماه پیش مسالمت آمیز جلو می‌آمدند و می‌گفتند من را نمی‌خواهند الان من هم این همه ضرر نکرده بودم.

دلت خیلی پر است آقا جابر.

باور کنید آدم وقتی این رفتارها را می‌بیند از فوتبال و کل ورزش زده می‌شود. آخر این چه رفتارهایی است که با یک فوتبالیست می‌کنید. مگر من برای استقلال کم گذاشتم؟ مگر من بازیکن استقلال نبودم؟ آقایان خودشان زن و بچه ندارند؟ من زن و بچه دارم، پدر و مادر دارم و در مقابل آنها مسوولم. یک سوال از آقای افتخاری می‌کنم. آقای افتخاری اگر کسی با پسرت چنین رفتاری می‌کرد، خوشت می‌آمد؟ آقای توفیقی شما چرا با بازیکنان روراست نیستی؟ چرا هواداران را گول می‌زنید و اطلاعات غلط به آنها می‌دهید؟

رفتاری که مسوولان باشگاه استقلال بعد از جدایی با امید ابراهیمی هم کردند با زمانی که جدا نشده بوده، کاملا در تضاد است.

امید بازیکنی است که برای استقلال زحمات زیادی کشید و بالا و پایین این تیم را دید اما من نمی‌دانم تا وقتی ابراهیمی به الاهلی نرفته بود چرا مدیران استقلال می‌گفتند با امید در تماس هستیم و او قول داده با استقلال تمدید کند اما به محض اینکه امید با الاهلی قرارداد بست، شروع کردند به جو سازی علیه این بازیکن. 2 روز قبل از اینکه ابراهیمی از استقلال برود، می‌گفتند دایم با این بازیکن در تماسیم اما وقتی ابراهیمی رفت، گفتند او جواب تلفن‌های ما را نمی‌داد. سوالی که هم برای من و هم برای هواداران به وجود می‌آید این است که بالاخره با ابراهیمی در تماس بودید یا نبودید؟! چرا با مردم روراست نیستید؟ چرا با بازیکنان روراست نیستید؟ چرا می‌خواهید فضا را طوری پیش ببرید که بازیکن جلوی هوادار قرار بگیرد؟ به خدا این کارها خوب نیست.

ممکن است علیه تو هم مثل امید هجمه درست شود؟

به خدا بازیکن تقصیری ندارد که اگر یک حرفی بزند یا تصمیمی بگیرد اینطوری مقابل هوادار قرار بگیرد. هواداران باید بدانند که داخل باشگاه استقلال چه می‌گذرد اما متاسفانه کاری می‌کنند که اطلاعات غلط و نادرست به هواداران برسد و هواداران هم بر اساس همان اطلاعات غلط در فضای مجازی علیه بازیکن هجمه درست می‌کنند در حالی که اصل داستان و ماجرا چیز دیگری بوده است. امید ابراهیمی برای استقلال خیلی زحمت کشیده و حالا تصمیم گرفته مدتی فوتبالش را در لیگ قطر دنبال کند. سوال من این است که چرا کاری می‌کنند که با شخصیت بازیکنان بازی شود. چرا با هواداران روراست نیستند؟

ظاهرا در باشگاه استقلال همه چیز حول محور مامه تیام می‌گذرد و همه حواس‌ها به این بازیکن است و بازیکنی مثل تو که همیشه در خدمت تیم بودی ناگهان در لیست مازاد قرار می‌گیرد! چرا؟

چرایش را باید از همین آقایان بپرسید. من در این مدت سکوت کردم و حرفی نزدم اما رفتار آقایان بدتر شد. نباید از حسن نیت بازیکنان سوءاستفاده کنند. بالاخره جابر انصاری هم به یک تیم می‌رود و فوتبالش را ادامه می‌دهد اما این رفتارها با من درست نبود و قطعا مدیران استقلال تاوان چنین رفتاری را می‌دهند. من روزهای تلخ و شیرینی را با استقلال پشت سر گذاشتم اما تنها هدفم کمک به استقلال بود. تنها هدفم این بود که برای استقلال بازیکن مفیدی باشم. خیلی وقت‌ها مصدوم بودم اما سعی کردم بهترین عملکرد را داشته باشم تا پولی که به خانه‌ام می‌برم حلال باشد و از طرفی هواداران هم راضی باشند.

مطمئنا هواداران از تو راضی هستند. تو برای استقلال همیشه بازیکن خوبی بودی.

امیدوارم اینطور باشد اما دلم می‌سوزد از زمانی که از دست رفت. دلم می‌سوزد از این همه حسن نیتی که در حین قرارداد بستن با استقلال داشتم. باور نمی‌کنید دو فصل پیش من هرچه طلب داشتم را به استقلال بخشیدم و گفتم اشکالی ندارد قرارداد جدید منعقد کنید و من هم از طلبم می‌گذرم اما حالا دیگر این کار را نمی‌کنم و دنبال حقوقم می‌روم و تکلیف این قراردادی که روی هوا مانده را هم مشخص می‌کنم.

رابطه‌ات با شفر چگونه بود؟

موقعی که شفر سرمربی استقلال شد من مصدوم شدم اما به محض اینکه مصدومیتم برطرف شد همه کاره تیم شدم. گل می‌زدم، پاس گل می‌دادم و روزهای خوبی داشتم اما دوباره مصدوم شدم و آن مصدومیت باعث شد آرام آرام از ترکیب فاصله بگیرم. من مشکلی با شفر ندارم، به ایشان احترام می‌گذارم و امیدوارم در کارش موفق باشد. مشکل من رفتارهایی است که هیچ وقت شفاف و روشن نبود. مشکل من اینهاست و امیدوارم این رفتارها استقلال را زمین نزند. این تیم متعلق به مردم است و من دلم برای هوادارانی می‌سوزد که می‌خواهند قهرمانی تیمشان در لیگ را ببینند.  

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر