null / شناسه خبر: 79561 / تاریخ انتشار : 1397/4/20 03:38
|
فرانسه یک - بلژیک صفر

فرانسه شیاطین را رام کرد

دشان تیمی ساخته که به خوبی بازی و حریف را کنترل می‌کند و آماده است که یکشنبه در مسکو دومین ستاره را به پیراهنش اضافه کند.

ایران ورزشی آنلاین / فرانسه در یک بازی جذاب و نزدیک بلژیک را با یک گل شکست داد و اولین فینالیست جام جهانی 2018 شد. اومتیتی، مدافع فرانسه در دقیقه 51 روی یک کرنر تک گل بازی را با ضربه سر زد و تیمش بعد از آن توانست به خوبی از این برتری دفاع کند. فرانسه حالا منتظر برنده نیمه‌نهایی دوم بین انگلیس و کرواسی است تا یکشنبه شب در ورزشگاه لوژنیکی مسکو برای کسب دومین قهرمانی جهان مبارزه کند. این سومین حضور فرانسه در فینال پس از سال‌های 1998 و 2006 است که اولی را در پاریس برد، ولی دوم را در ضربات پنالتی به ایتالیا باخت.

مارتینز برای این نیمه‌نهایی حساس ترکیب جسورانه‌ای انتخاب کرده بود و تیمش با آرایش 3-4-3 مصمم بود فرانسه را عقب براند و از تکنیک هازار و دبروین برای رسیدن به گل استفاده کند. این تیم شروع بهتری داشت و تا اواسط نیمه اول موفق شد حریف را تحت فشار قرار دهد، ولی فرانسه در ادامه این نیمه بازی را به تعادل کشاند. بلژیک با ضربات آلدرورلد و هازار دو فرصت خوب گلزنی داشت، ولی فرانسه با موقعیت تک به تک پاوار به بازی برگشت.

در نیمه دوم فرانسه شروع بهتری داشت و روی کرنری که پس از چرخش و ضربه خوب ژیرو به دست آمد به گل رسید. بلژیک بعد از این گل با نفرات بیشتری حمله کرد، ولی فرانسه به خوبی مقاومت کرد و روی ضدحملات چند بار فرصت داشت به گل دوم برسد.

مارتینز با اضافه کردن مرتنز و کاراسکو به دنبال عرض دادن به بازی بود، ولی این تغییرات نتیجه نداد و در عوض او فلاینی، خطرناک‌ترین بازیکن تیمش را تعویض کرد. هافبک یونایتد قبل از تعویض توانسته بود دروازه لوریس را با ضربه سری خطرناک تهدید کند. لوکاکو، مهاجم اصلی بلژیک تا لحظه آخر در زمین ماند، در حالی که کم‌اثر بود و توسط واران و اومتیتی کاملا مهار شده بود.

تعویض‌های دشان بیشتر برای کنترل نتیجه بود. او انزونزی را به جای ژیرو و تولیسو را به جای متوییدی که مصدوم شده بود به زمین فرستاد و تیمش توانست دقایق پایانی هم نتیجه را حفظ کند.

امباپه هرچند در این بازی گلی نزد، ولی یکی از بهترین‌های زمین بود و مدافعان بلژیک را خیلی آزار داد. او 15 بار اقدام به دریبل کرد که هفت تای آن موفق بود و برای تیم ملی فرانسه در جام جهانی یک رکورد محسوب می‌شود.

فرانسه دو سال پیش در خانه فینال یورو 2016 را به پرتغال باخت، ولی دشان با این تیم امید زیادی دارد که با قهرمانی به پاریس برگردد. فرانسه در شش بازی‌اش نشان داده که به خوبی می‌تواند بازی را کنترل کند و به حریفش ضربه بزند.

 

captcha
تازه ها
بیشتر