ورزش ایران / شناسه خبر: 79558 / تاریخ انتشار : 1397/4/19 20:42
|
٢ مدال نقره و یک برنز جهان، حاصل تلاش وزنه بردار ۷۷ کیلویی ایران

سلطانی چراغ اول را در تاشکند روشن کرد

حسین سلطانی وزنه بردار جوان و آینده دار ایران در پایان رقابت دسته ۷۷ کیلوگرم بر سکوی نایب قهرمانی دنیا ایستاد.

ایران ورزشی آنلاین / مسابقات وزنه برداری قهرمانی جوانان جهان ازشنبه درتاشکند ازبکستان آغاز شده که در چهارمین روز این رقابت ها مسابقات دسته 77 کیلوگرم برگزار شد و حسین سلطانی به عنوان نخستین وزنه بردار ایران دراین وزن روی تخته رفت. 

حرکت یکضرب
سلطانی در نخستین حرکت یک ضرب وزنه 141 کیلوگرم را به راحتی بالای سر برد. سلطانی در حرکت دوم وزنه 146 کیلوگرمی را مهار کرد و در حرکت سوم و آخرین حرکت یک ضرب وزنه 149 کیلوگرم را هم بالای سر برد و در نهایت به مدال نقره یک ضرب جهان در این حرکت رسید.
در حرکت یکضرب دسته 77 کیلوگرم ریتوارس سوهاریوس از لتونی با 156 کیلوگرم طلا گرفت و و غیرت آیتموراتوف از ازبکستان با 146 کیلوگرم به مدال برنز بسنده کرد.
 
حرکت دوضرب
سلطانی در حرکت اول دوضرب 171 کیلوگرم را با موفقیت بالای سر برد اما در حرکت دوم دوضرب 176 کیلوگرم را نتوانست با موفقیت بالای سر ببرد تا کار برای او مشکل شود اما در حرکت سوم دوضرب وزنه 177 کیلوگرم را با موفقیت بالای سر برد تا به کار خود در این دسته با ثبت مجموع 326 کیلوگرم خاتمه داده و بدین ترتیب صاحب یک مدال برنز دو ضرب و نیز نقره مجموع جهان در ادامه کار شود.سلطانی به عنوان اولین وزنه بردار ایران با عملکرد خوب و قابل قبول  خود در رقابتهای جهانی  روز خوبی را برای کاروان وزنه برداری جوانان ایران در تاشکند رقم زد.
کلیدواژه
وزنه‌برداری
لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/79558
captcha
تازه ها
بیشتر