ورزش ایران / شناسه خبر: 79546 / تاریخ انتشار : 1397/4/19 16:41
|
تمام وعده‌های مسئولان اصفهان بعد از المپیک فقط حرف بود

سهراب مرادی: کلید خانه‌ام را بعد از عکس یادگاری پس گرفتند!

سهراب مرادی وزنه بردار طلایی ایران در بازی های المپیک 2016 ریو و مسابقات جهانی 2017 آمریکا قبل از بازی های آسیایی اندونزی لب به گلایه باز کرد و از بدقولی و خلف وعده مسئولین ورزش اصفهان سخن گفت.

ایران ورزشی آنلاین /رضا عباسپور - خیلی زیاد دلخور است از خلف وعدههای مکرر و بی توجهی  پی در پی مسئولین ورزشی و غیر ورزشی استان اصفهان. اینطور که از درد دل  و گلایه هایش پیدا است، بعد از المپیک ریو تا به امروز هر آنچه در زادگاهش (استان اصفهان) به او وعده داده بودند، فقط در حد حرف و گرفتن عکس یادگاری خلاصه شده است. گویا مدیر کل ورزش استان اسفهان و سایر دست اندرکاران تصمیم ساز این استان بعد از درخشش مرادی در المپیک ریو و رقابتهای جهانی 2017 آمریکا، طوری رکوردشکن تاریخ سازشان را نقره داغ کردهاند که سرانجام سهراب به سیم آخر زد و نسبت به وعدههای کذب و توخالی که در این مدت به او داده بودند در گفت و گو با ایران ورزشی  واکنش نشان داد.

***
شاید افرادی که علاقه مند به وزنه برداری هستند باورشان نشود سهراب مرادی لب به گلایه باز کرده و از نامهربانی و کم لطفی هایی که در حقش روا شده گلایه کند! زیرا همه تا به امروز سهراب را یک ورزشکار بی سرو صدا و کم حاشیه دیدند. ستارهای که حتی بعد از رکوردشکنی و مدال آوری در بازی های المپیک و رقابتهای جهانی هم در عین آرامش، خیلی بی سرو صدا تخته مسابقه را ترک می کند. انگار نه انگار که رکوردهای جهان را شکسته  و برای ورزش ایران با دستان پرتوان خود تاریخ سازی کرده است. اما حالا دیگر کاسه صبر سهراب لبریز شده. آنقدر که او درآستانه بازی های آسیایی 2018 لب به گلایه باز میکند و ازاتفاقهای تلخ میگوید.
روزی که سهراب مرادی بعد از کسب مدال طلا در رقابتهای جهانی 2017 آمریکا و رکوردشکنی تاریخی که در آناهیم ثبت کرد، به ایران ورزشی آمد و میهمان  ما بود، گفت:« من قهرمان جهان و المپیکم اما نه خانه دارم و نه شغل». حرفی عجیب از زبان یک قهرمان بین المللی که در بازی های المپیک و رقابتهای قهرمانی جهان، شجاعانه و باعزت از غرور و اعتبار ورزش ایران دفاع کرده بود. بعد از آن موج رسانه ای عجیبی درباره گلایه مختصر، ولی تکان دهنده سهراب شکل گرفت. آنقدر گسترده که تقریبا مطمئن شدیم به واسطه پی گیریهایی که به دنبال مطالبه به حق قهرمان طلایی و ستاره وزنه برداری ایران در عرصه بین المللی شکل می گیرد، قطعا مشکل نداشتن سرپناه برای دوره بازنشستگی این قهرمان و شغلی ثابت برای امرار معاش سهراب با درایت مسئولین خصوصا مدیران ورزشی و غیر ورزشی استان اصفهان حل می شود. اما نه تنها این مشکل سهراب حل نشده، بلکه مشخص شده که مسئولان ورزش استان ضمن استفاده ابزاری از شرایط ویژه قهرمان وزنه برداری جهان و المپیک، او را نقره داغ کردهاند. گویا بعد از رسانه ای شدن موضوع نداشتن شغل و خانه ای برای امرار معاش و ادامه زندگی، مدیرکل ورزش استان با هماهنگی شهرداری اصفهان مسکنی را برای سهراب مرادی به عنوان هدیه و پاداش المپیکی این وزنه بردار تدارک می بینند. همه چیز تا جاییکه آنها درمراسم اهداء کلید آپارتمانی که بعنوان پاداش برای سهراب مرادی در نظر گرفته بودند بعد از گرفتن عکس های یادگاری خوب پیش می رود.اما چند روز بعد از این مراسم نمادین و تبلیغاتی، وقتی سهراب مرادی تصمیم میگیرد دستی به سر و شکل آپارتمانش بکشد، از دفتر مدیر کل ورزش استان با او تماس می گیرند و از قهرمان وزنه برداری جهان و المپیک می خواهند که کلید واحد مسکونی اهدایی را که چند روز قبل در مراسمی به او هدیه داده بودند را به آنها بازگرداند. آنها از سهراب می خواهند که کلید را برگرداند، چون آن مراسم و این آپارتمان به صورت نمادین به او داده شده و قرار است بعد از بازی های آسیایی در شرایطی بهتر این برنامه تکرار شود! سهراب هم چاره ای نداشته جز اینکه کلید را تحویل بدهد. حالا سهراب مانده با آن همه خواب و خیالی که در نظر گرفته بود. انگار نه انگار که این خانه حق او و پاداش قانونی اش بوده، اما مسئولین ورزش استان بدون اینکه آب از آب تکان بخورد عکسهای یادگاری اشان را کنار قهرمان المپیک گرفتند، استفاده تبلیغاتی خود را از خبر خانه دار شدن سهراب بردند، اما نهایتا چیزی دست قهرمان بازی های المپیک 2016 را نگرفته است!

زبانم را باز کنم بساط خیلی ها بهم می ریزد!
 
وقتی از سهراب مرادی درخصوص این اتفاق عجیبی می پرسیم، با ناراحتی اینچنین پاسخ میدهد:« رفقا کلا فکر می کنند چون سرم به کار خودم گرم است و دنبال حاشیه و حاشیه سازی نیستم، اصلا در باغ هم نیستم و نمی دانم اطرافم چه می گذرد؟! درحالیکه اگر من متانت به خرج می دهم و از کم لطفی هایی که آنها نسبت به من داشتند حرفی نمیزنم، فقط به خاطر این است که دوست ندارم حرمتها شکسته شود و کسی از من دلخور باشد. وگرنه خیلی حرف و درددل برای گفتن دارم که اگر آنها را بازگو کنم کاسه کوزه خیلیها بهم می ریزد. شما کجا دیدید که هدیه و پاداشی را به فرد بدهند و بعد از اینکه کار تبلیغاتی و عکس های یادگاری خود را گرفتند، بیایند و با هزار و یک دلیل و بهانه عجیب و غریب هدیه را پس بگیرند؟ عین این اتفاق دیقیقا برای من در اصفهان رخ داد. بعد از آن همه دوندگی سرانجام  قرار شد مدیر کل ورزش و جوانان با هماهنگی شهرداری و استاندار اصفهان یک واحد مسکونی بعنوان پاداش مدال طلای المپیک و رکوردشکنی ام در رقابتهای جهانی به من هدیه بدهند. آنها مراسمی ترتیب دادند و بعد از کلی تبلیغات  و سر و صدا که آی مردم بدانید و آگاه باشید که ما سهراب مرادی  را خانه دار کردیم و این جور حرفها، کلید خلانه را به من تحویل دادند. من هم خوشحال از این مو.ضوع که خدا را شکر مشکل بزرگی از سر راهم برداشته شده، رفتم دنبال اینکه سر سامانی به آپارتمانم  بدهم.»
مرادی ادامه می دهد:«فکر کنم مدت زیادی نگذشته بود که من برای آماده کردن خانه، طوریکه بشود در آن زندگی کرد، داشتم یکسری شرایط را فراهم می کردم که از دفتر مدیرکل  ورزش و جوانان با من تماس گرفتند و گفتند کلید آپارتمانی که داده بودیم را پس بدهید چون شرایط اندکی تغییر کرده و قرار است در زمانی بهتر واحد مسکونی  دیگری را به شما هدیه بدهند! من هم که از شنیدن این موضوع شوکه شده بودم و دستم هم بجای نمی رسید که بخواهم داد و بیداد کنم و به این موضوع معترض شوم، کلید را پس دادم و گلایه ای هم نکردم چون آنها قول دادند شرایطی بهتر را برای جلب رضایت من فراهم کنند. اما تا امروز که مجبور شدم درد دلم را با شما بازگو کنم تا آنرا منعکس کنید و همه بدانند که مسئولین اصفهان چطور با من رفتار کردند هنوز هیچ خبری از خانه بر باد رفته ام نشده و امیدی هم ندارم که با این وعده و وعیدهای پوشالی فرجی درکارم حاصل شود!»
 
برای دیدن استاندار باید وقت قبلی بگیریم!

ستاره طلایی وزنه برداری جهان و المپیک با تاکید براین موضوع که خوشحال بودیم حداقل استاندار اصفهان به عنوان یک چهره شاخص ورزشی درد ورزشکاران را حس می کند و حامی قشر مظلوم ورزشی است اما دقیقا عکس این موضوع برای ما رخ داده است در این باره معتقد است:«یادم هست وقتی از المپیک برگشتم، دردیداری که با آقای مهندس مهرعلیزاده در استانداری استان داشتیم، آقای مهرعلیزاده خیلی وعده و وعید دادند که بعنوان اولین ورزشکار طلای المپیک استان همه جوره از من حمایت می کنند و نمی گذارند که برای ادامه افتخارآفرینی در دنیای وزنه برداری دغدغه ای بجز وزنه زدن و تمرین کردن داشته باشم. اما به جرات می توانم بگویم که بعد از آن دیداری که داشتیم حتی برای دیدار مجدد با استاندار و گفتن مشکلات و دغدغه هایم باید از قبل وقت ملاقات بگیرم! حتی نمی توانم با استاندار محترم استانی که این همه برایش افتخار کسب کردم و مدال های خوش رنگ گرفتم به صورت تلفنی حرف بزنم و دردم را با او درمیان بگذارم. حالا شما ببینید برای من بعنوان ورزشکاری که این همه برای شهر و استانم افتخار کسب کردم با این همه بی توجهی و کم لطفی چه انگیزه ای باقی می ماند که دوباره همان راه را بروم با این تفاوت که امروز می دانم کسب مدال  و افتخارآفرینی سهراب مرادی برای مسئولین استان اصفهان هیچ فرقی با عدم موفقیت او در میادین مختلف بین المللی ندارد.

رییس هیات اصفهان، بجای وزنه برداری روی فوتبال تمرکز دارد!

مرادی از عدم توجه و حمایت سعید آذری (مدیرعامل باشگاه ورزشی ذوب آهن) بعنوان رییس هیات وزنه برداری استان اصفهان از قهرمانان افتخارآفرین وزنه برداری این استان می گوید:«سعید آذری خودش قهرمان وزنه برداری بوده و کاملا با ریز و درشت مشکلاتی که ما در استان داریم آشنا است و آگاهی دارد. اما کلا تمام فکر و ذهنش را معطوف کرده به فوتبال و وقتی برای رسیدگی به مشکلات وزنه برداری استان  و دغدغه های قهرمانان این رشته ندارد! زیرا اگر بجز چیزی که می گویم بود، قطعا شرایط ما خیلی بهتر از این بود که می بینید. آذری بعنوان مدیرعامل باشگاه ورزشی ذوب آهن می تواند خیلی از مشکلات وزنه برداری استان را حل کند، اما خب اینطوری که ما می بینیم فوتبال برای او از وزنه برداری خیلی مهمتر است و در اولویت قرار دارد. به نظرم آذری اگر وقتش را ندارد یا به هردلیل نمی تواند وزنه برداری را در اولویت برنامه هایش قرار دهد بهتر است سکان هدایت هیات را به آنهایی که علاقه دارند و می توانند برای وزنه برداری استان وقت بگذارند واگذار کند. الان شرایط پاداش های عناوین جهانی و المپیکی ما هم خیلی کم شده. وزارت ورزش آمده قیمت سکه هایی که به ما داده را با قیمت چند سال پیش محاسبه کرده است! خداوکیلی کجای دنیا اینطور حق ورزشکار و قهرمانان را ناحق می کنند. واقعا می خواهم بدانم  با این تورم عجیب و غریب چطور پاداش ما را محاسبه کردند و به این نتیجه رسیدند؟ الان به طور مثال اگر شما قصد خرید یک خودروی 206 را دشته باشید، آیا این خودرو را با همان قیمت سه، چهار سال قبل می دهند که دوستان حواله سکه ها را با همان شرایط قبلی و بدون لحاظ کردن تورم موجود به ما تحویل دادند؟
captcha
تازه ها
بیشتر