جام جهانی / شناسه خبر: 79532 / تاریخ انتشار : 1397/4/19 14:24
|
22:30

بلژیک - فرانسه : برادرکشی

نیمه نهایی جام جهانی: فرانسه - بلژیک

ایران ورزشی آنلاین / تیم پر شور و شر بلژیک در حالی خود را برای نیمه‌نهایی جام جهانی 2018 مقابل رقیب آشنایش، فرانسه آماده می‌کند که اگرچه بهترین خط حمله مسابقات را در اختیار دارد اما تیم دیدیه دشان در طول مسابقات پیشرفت فوق‌العاده‌ای داشته و حالا پر از اعتماد به نفس است. شاگردان روبرتو مارتینس تا اینجا 14 گل زده‌اند و در برد 2 بر یک مقابل برزیل عالی بازی کردند که باعث شد امثال روملو لوکاکو، ادن هازار و کوین دبروین قهرمان پنج دوره جام جهانی را حذف کنند. در مقابل، فرانسه در مرحله گروهی حرکت کند و کسالت‌آوری داشت، به زحمت استرالیا و پرو را برد و یک تساوی بدون گل خسته‌کننده با دانمارک به دست آورد، اما در بازی با آرژانتین که یکی از جذابترین مسابقات جام شد، خودشان را نشان داد.

دشان تغییر سیستم داد و در سمت راست، کیلیان امباپه را آزاد گذاشت که نتیجه‌اش پیروزی 4 بر 3 برابر لیونل مسی و یارانش شد. این پیروزی به فرانسه روحیه داد و بعد با 2 گل اروگوئه را شکست دادند در دیداری که به خاطر کنترل بازی از سوی تیم اروپایی برابر تیم خطرناک آمریکای جنوبی قابل توجه بود.
تصمیم مارتینس برای استراحت دادن به چند بازیکن اصلی مقابل انگلیس در آخرین بازی مرحله گروهی نتیجه عکس داد و تیم در نخستین بازی حذفی مقابل ژاپن به مشکل خورد چون بازیکنانی که به ترکیب اصلی برگشته بودند، از فرم ایده‌آل فاصله گرفتند و نماینده آسیا با دو گل جلو افتاد اما با آمدن مروان فلاینی و ناصر چادلی ورق به نفع بلژیک برگشت و در نهایت این تیم 3 بر 2 به پیروزی رسید. مقابل برزیل، مارتینس ماجراجویی تاکتیکی‌اش را نشان داد وقتی لوکاکو را به کناره‌ها فرستاد و به دبروین اجازه داد «9 کاذب» بازی کند. این استراتژی جواب داد و دبروین نخستین گلش در این جام را زد.
بازی امشب در سنت‌پترزبورگ تمام ویژگی‌های یک بازی کلاسیک را دارد و هواداران  می‌توانند شاهد رویارویی دو تیم هجومی باشند. بنگاه‌های شرط‌بندی شانس فرانسه، قهرمان سال 1998 جهان را کمی بیشتر می‌دانند در حالی که بلژیک برابر رقیب قدیمی خود به تاریخ دلخوش است.
این دو تیم قبل از این 73 بار با هم بازی کرده‌اند که بلژیک 30 برد و فرانسه 24 برد داشته هر چند اگر بلژیک بخواهد نخستین حضور در فینال جام جهانی را تجربه کند، باید برای نخستین بار فرانسه را در این رقابت‌ها شکست دهد. فرانسه یک‌چهارم‌نهایی را به سلامت طی کرد و دشان همه بازیکنانش را در اختیار دارد اما توماس مونیه محروم است و مارتینس احتمالا یانیک کاراسکو را جانشین او کند.

آمار

- بلژیک بعد از باخت به آرژانتین در نیمه‌نهایی جام جهانی 1986 برای نخستین بار به این مرحله رسیده.
- تیم روبرتو مارتینس در 23 بازی آخر خود شکست نخورده، آخرین باخت بلژیک در یک‌چهارم‌نهایی یورو 2016 برابر ولز بود.
- بلژیک در این مسابقات 9 گلزن داشته، تنها ایتالیای 2006 و فرانسه 1982 با 10 گلزن از این تیم بهتر بوده‌اند.
- روملو لوکاکو در 13 بازی آخرش برای بلژیک 17 گل زده و 3 پاس گل داده.
- فرانسه برای ششمین بار به نیمه‌نهایی رسیده، این تیم در سال‌های 1998 و 2006 توانسته به فینال برسد.
- آنتوان گریزمان در شش بازی آخر فرانسه در تورنمنت‌های بزرگ 7 گل زده.
- فرانسه در پنج بازی خود در این جام تنها چهار گل خورده.

 

captcha
تازه ها
بیشتر