ورزش بین‌الملل / شناسه خبر: 79521 / تاریخ انتشار : 1397/4/18 19:52
|

بوفون: ثابت می‌کنم که هنوز دروازه‌بان بزرگی هستم / فرانسه مدعی اصلی قهرمانی است

باشگاه فرانسوی برای بوفون مراسم معارفه باشکوهی ترتیب داده بود.

ایران ورزشی آنلاین / جان‌لوییجی بوفون در اولین روز حضورش در تمرینات پاری‌سن‌ژرمن در نشست خبری شرکت کرد و درباره تجربه جدیدش صحبت کرد. مهمترین حرف‌های دروازه‌بان ایتالیایی به این شرح است:

انتقال به پاریس: از اینکه کنار شما هستم بسیار خوشحالم و انرژی خاصی را درون خودم حس می کنم و نمی‌دانم ریشه این انرژی از محیط و فضای اینجا، جادوی پاریس یا شور و شوق مدیریت یا هواداران بوده است.

من در گذشته نیز چنین برنامه‌ای برای آینده داشتم و همیشه در وجود من جاه‌طلبی و امیدواری برای رخ دادن اتفاقی وجود داشت زیرا حس می‌کردم همچنان کار مهمی برای انجام دادن وجود دارد.

پاری‌سن‌ژرمن باشگاهی بوده که من در سالهای اخیر همیشه اخبار مربوط به آن را پیگیری می‌کنم اما رسیدن به این اهداف جاه‌طلبانه زمان می‌خواهد. این چالش جدید به پیشرفت من چه به عنوان بازیکن و چه یک مرد کمک خواهد کرد. انتقال به پاری‌سن‌ژرمن برای من سورپرایز ویژه‌ای بود و در اوایل ماه می من فکر نمی‌کردم آینده دیگری برایم رقم می‌خورد. من همیشه در پارما، یوونتوس و تیم ملی ایتالیا مرد شماره یک بوده ام اما هرگز ادعا نکرده‌ام این اتفاق اینجا و در ترکیب پاری‌سن‌ژرمن هم باید تکرار شود.

ترک کردن ایتالیا: سوال خوبی بود. من 10 سال با پارما و 17 سال در یوونتوس زندگی کرده و شرایط بسیار راحتی در تورین داشتم اما به دنبال رقابت‌ بودم و این یک چالش جدید برای من است.

همبازی شدن با نیمار: آنچه برای نیمار در روسیه رخ داد می‌تواند برای هر بازیکنی رخ دهد اما بازیکن بزرگی مانند نیمار می تواند عکس‌العمل خوبی بعد از ناکامی در روسیه نشان بدهد.

لیگ قهرمانان: این همیشه هدف من و پاری‌سن‌ژرمن بوده است، اما  وسواسی نسبت به آن وجود ندارد. من فکر می‌کنم می‌توانم به عنوان یک بازیکن و به عنوان یک فرد رشد کنم و معتقدم باشگاه پاری‌سن‌ژرمن هم می‌تواند در زمین برای رسیدن به اهدافش رشد و بهبود از این بیشتر هم داشته باشداما به هر حال زمانی که فصل شروع شد شما نباید همه اهداف خود را معطوف به لیگ قهرمانان کنید زیرا این کار دیوانگی است و ما نیز اینگونه عمل نخواهیم کرد.

نقش بوفون در پاری سن ژرمن: همه می‌خواهند در تیمی که بازی می‌کنند نقش مهمی را ایفا کنند. من در فوتبال عناوین زیادی را فتح کرده‌ام و حالا 40 سال سن دارم اما از نظر ذهنی و جسمی در سلامت کامل به سر می‌برم. من تمام تلاش خودم را در پاریس به کار خواهم گرفت تا همتیمی‌هایم در زمین در بهترین موقعیت ممکن قرار بگیرند. می‌خواهم ثابت کنم که هنوز یک دروازه‌بان بزرگ هستم و مطمئن هستم که این کار را انجام خواهم داد.

خداحافظی: اینکه من تا 40 سالگی حتی هنوز برای تیم ملی ایتالیا نیز بازی می‌کردم نشان می‌دهد من می‌توانم هنوز هم در بالاترین سطح رقابت کنم. هرگز از خودم در مورد زمان خداحافظی سوال نمی‌کنم زیرا این موضوع باعث رشد احساسات منفی در من می‌شود. هر گاه حس کنم دیگر در بین بهترین‌ها جایی ندارم می‌فهمم که زمان خداحافظی فرا رسیده است.

فلسفه بوفون: دنیای من قبل از رسیدن به یوونتوس، تنها پارما بود و به همین دلیل من احساس مسئولیت زیادی می‌کردم اما حالا که به پاریس سفر کرده‌ام هم همچنان همانند یک پسر بچه از شور و شوق زیادی برخوردارم اما بدن یک بازیکن نیز باید واکنش مناسبی به این موضوع داشته باشد.

تغییرات زیادی در ورزش ایجاد شده و می‌بینیم که بسیاری از بازیکنان در سن 34 و یا 35 هم هنوز در اوج هستند. در گذشته این موضوع غیر قابل تصور بود، بنابراین فکر می‌کنم هنوز هم می‌توانم لحظات بسیار خوبی را رقم بزنم زیرا نقش من با دیگران متفاوت است.

فرانسه در جام جهانی: فرانسه یک مربی بزرگ و یک تیم بااستعداد بالا و باورنکردنی در اختیار دارد و من بعد از حذف برزیل آنها را مهمترین نامزد قهرمانی می‌دانم.

 

 

 

لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/79521
captcha
تازه ها
بیشتر