جام جهانی / شناسه خبر: 79510 / تاریخ انتشار : 1397/4/18 17:15
|

مارتینز: باید مقابل فرانسه بدون ترس بازی کنیم

مارتینز می‌گوید که بازی با فرانسه، نبرد دو تیم بسیار مشابه با هم است و سبک بازی دو تیم شباهت فراوانی به هم دارد.

ایران ورزشی آنلاین / روبرتو مارتینز، مربی بلژیک گفته که مهم است تیمش برابر فرانسه بدون ترس بازی کند. او همچنین مهار کیلیان امباپه را کار دشواری خواند و از تیری آنری، دستیارش هم تمجید کرد.

بلژیک در برد 2 بر یک مقابل برزیل فوق‌العاده کار کرد و مارتینز گفته که آنها باید مقابل فرانسه هم شجاعانه بازی کنند: «بدون تردید این کار را خواهیم کرد. این گروه از بازیکنان باید بدون هیچ ترسی بازی کنند. اگر با ترس وارد این بازی شویم، خود را در معرض خطر قرار می‌دهیم و نمایشی بسیار ضعیف‌تر از آن چیزی که در توانمان است خواهیم داشت. بازی بدون ترس چیزی است که بیش از همه به کمک ما خواهد آمد.»

بلژیک بیش از یک دهه پیش برنامه‌ای برای پرورش بازیکنان جوان در نظر گرفت و تعداد قابل توجهی از بازیکنان بزرگسال فعلی این تیم محصول آن دوران هستند. از مارتینز سوال شد که این «نسل طلایی» به چه دستاوردی می‌توانند برسند و او گفت: «مهم است که همه بدانند بلژیک 11 میلیون نفر جمعیت دارد و نسل فعلی بازیکنان به ‌صورت تصادفی پدید نیامده‌ است. فوتبال بلژیک ساختار بسیار روشنی داشته است. بلژیک کشوری است که روی پرورش استعدادهای جوان تمرکز دارد. ما تنها باید خودمان باشیم.»

این نسل طلایی برای نخستین بار پس از سال 1986، بلژیک را به نیمه‌نهایی رسانده است. مارتینز می‌گوید که این کار بسیار بزرگی است که انجام شده: «نمی‌توانم توصیف کنم که این دستاورد چه معنایی برای کشور بلژیک دارد اما قول می‌دهم تمام تمرکز تیم روی بازی با فرانسه باشد.»

تیم فرانسه به رهبری دیدیه دشان در مرحله حذفی درخشان ظاهر شده است. مارتینز می‌گوید که بازی با فرانسه، نبرد دو تیم بسیار مشابه با هم است و سبک بازی دو تیم شباهت فراوانی به هم دارد. از سوی دیگر، او درباره مهار کیلیان امباپه، ستاره خط حمله فرانسه هم گفت که این کار به آسانی انجام نخواهد شد: «انجام چنین کاری بسیار دشوار است. فکر نمی‌کنم پاسخ آسانی برای امباپه داشته باشم چون او بازیکنی استثنایی است.»

این مهاجم فرانسه را اغلب با تیری آنری مقایسه می‌کنند که اکنون دستیار مارتینز در بلژیک است. آنری در سال 1998 با فرانسه قهرمان جام جهانی شد. مارتینز می‌گوید که تجربه آنری برای تیم ملی بلژیک بسیار کارآمد خواهد بود: «تیری کسی است که برای فوتبال زندگی می‌کند. او فرد بسیار بسیار خاصی است. او تجربه قهرمانی جام جهانی را با خود به همراه آورده است. داشتن چنین تجربه‌ای به اندازه طلا ارزش دارد.»

captcha
تازه ها
بیشتر