جام جهانی / شناسه خبر: 79504 / تاریخ انتشار : 1397/4/18 16:43
|
قضاوت در نیمه نهایی به کونها و چاکر رسید

شانس بالای فغانی،پیتانا و کوئیپرز برای حضور در فینال

کونها از اروگوئه و چاکر از ترکیه بازی های نیمه نهایی جام جهانی را قضاوت می کنند.بنابراین پیتانا از آرژانتین و کوئیپرز از هلند در کنار علیرضا فغانی شانس بالایی برای قضاوت در فینال و رده بندی دارند.

ایران ورزشی آنلاین /کمیته داوران فیفا اسامی 12 داور منتخب که شانس قضاوت در چهار دیدار پایانی جام جهانی را دارند منتشر کرد که علیرضا فغانی به عنوان تنها نماینده قاره آسیا در این لیست حضور دارد. اسامی 12 داور منتخب به شرح زیر است:
 آسیا:
علیرضا فغانی (ایران)
آفریقای جنوبی:
ملانگ (سنگال)
کونکاکاف:
مارک گیگر (آمریکا) - آرتور سزار (مکزیک)
آمریکا جنوبی:
آندرس کونها(اروگوئه) - نستور پیتانا (آرژانتین) – ساندرو ریچی (برزیل)
آمریکای میانه و کارائیب:
متیو کونگر(نیوزلند)
یوفا:
جونید چاکر(ترکیه) - کوئیپرز (هلند) – میلوراد مازیچ (صربستان) – لوکا روکی (ایتالیا)


این داوران به همراه کمک های خود تا پایان مسابقات در روسیه باقی می‌مانند و هر کدام شانس قضاوت در چهار دیدار پایانی و حساس جام جهانی را خواهند داشت. علیرضا فغانی داور شایسته ایران به همراه رضا سخندان و محمدرضا منصوری جز داوران کم خطای این دوره از مسابقات بودند و از شانس بالایی برای حضور در بازی فینال و یا رده بندی برخوردار  هستند.

البته  از سوی کمیته داوران فیفا آندرس کونها از کشور اروگوئه برای قضاوت در دیدار بلژیک – فرانسه انتخاب شده است و از طرف دیگر این احتمال وجود دارد جونید چاکر ترک قضاوت مسابقه دو تیم کرواسی و انگلیس را بر عهده داشته باشد. با توجه به این اوصاف دو داور مذکور شانسی برای قضاوت در فینال جام جهانی نخواهند داشت. هم‌چنین می‌توان به این نکته اشاره کرد که نستور پیتانا از آرژانتین و کوئیپرز هلندی در کنار علیرضا فغانی از ایران شانس بالایی برای قضاوت در فینال و یا بازی رده بندی را دارند.

captcha
تازه ها
بیشتر