جام جهانی / شناسه خبر: 79498 / تاریخ انتشار : 1397/4/18 16:02
|

رییس فدراسیون فوتبال آلمان: اوزیل به ما و هواداران یک توضیح بدهکار است

عکس یادگاری اوزیل با رئیس‌جمهوری ترکیه قبل از جام جهانی جنجال بزرگی در آلمان بوجود آورد.

ایران ورزشی آنلاین / بالاترین مقام فوتبال آلمان از مسعود اوزیل خواست درباره جنجال اخیرش به مردم این کشور توضیح دهد. اوزیل در فاصله‌ای نه چندان زیاد به جام جهانی 2018 که با حذف تحقیر‌آمیز ژرمن‌ها از مرحله گروهی همراه بود، همراه با ایلکای گوندوغان دیگر بازیکن ترکیه‌ای‌الاصل تیم ملی آلمان در کنار رجب طیب اردوغان، رییس‌جمهوری ترکیه عکس یادگاری انداخت که این حرکت آنها به مذاق آلمانی‌ها خوش نیامد تا جایی که آنها در بازی‌های دوستانه آلمان پیش از آغاز جام آنها را هو ‌کردند و خواستار اخراج‌شان از اردوی ژرمن‌ها شدند. با این حال یواخیم لوو به هافبک آرسنال و بازیکن منچسترسیتی اعتماد کرد و آنها را با خودش به روسیه برد و البته از این تصمیمش سودی هم نبرد.

اکنون با بسته شدن پرونده حضور آلمان در جام جهانی و عدم نگرانی از بابت از بین رفتن تمرکز ملی‌پوشان این کشور در روسیه، رینهاد گریندل رییس فدراسیون فوتبال آلمان، هم به صف منتقدان پیوسته و از اوزیل خواسته به هواداران توضیح دهد که چرا با اردوغان ملاقات داشت. اردوغان گفته است که این ملاقات هدف سیاسی نداشته است اما اوزیل هنوز هیچ حرفی در این باره نزده است که این موضوع بیشتر باعث نارضایتی گریندل شده است.

او به نشریه کیکر گفت: «درست است که مسعود هنوز اظهارنظری نکرده و این بسیاری از هواداران را ناراحت کرده چون آنها سوالات زیادی دارند و انتظار دارند جواب‌شان را بگیرند و انتظارات‌شان هم بجا است. پس کاملاً برای من روشن است که مسعود زمانی که از تعطیلات برگردد باید به صورت علنی دلیلش را برای انجام این کار توضیح دهد. ما همچنین می‌خواهیم منتظر بمانیم و ببینیم که مسعود چگونه درگیر این ماجرا شده است. ما به یک بازیکن لایق فرصتی دادیم، کسی که مرتکب یک اشتباه شده است. ماندن یا نماندن اوزیل در تیم ملی به تحلیل فنی سرمربی تیم بستگی دارد. من امیدوارم که توضیحات اوزیل آنقدر شفاف باشد که پاسخ تمام سوالات ما و هواداران را بدهد.»

 

captcha
تازه ها
بیشتر