جام جهانی / شناسه خبر: 79465 / تاریخ انتشار : 1397/4/17 01:41
|
کرواسی 2 (4) - روسیه 2 (3)

سه ضربه برای قتل میزبان

کرواسی با برتری مقابل روسیه در ضربات پنالتی حریف انگلیس در نیمه نهایی جام جهانی روسیه شد.

ایران ورزشی آنلاین / در آخرین بازی مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی روسیه، کرواسی موفق شد روسیه میزبان را در ضربات پنالتی شکست دهد و رقیب انگلیس در نیمه‌نهایی شود. بازی در وقت قانونی 1-1 و در پایان وقت اضافه 2-2 شد و کرواسی موفق شد در ضربات پنالتی حریفش را 3-4 شکست دهد.

روسیه مثل بازی با اسپانیا امیدوار بود با دفاع بسته و استفاده از ضدحملات موفق شود و وقتی با گل استثنایی دقیقه 31 چریشف پیش افتاد، به نظر می‌رسید به سناریو دلخواهش می‌رسد، ولی کرواسی موفق شد قبل از پایان نیمه اول با ضربه سر کراماریچ بازی را به تساوی بکشاند.

در نیمه دوم کرواسی برتری نسبی داشت، ولی گلی به ثمر نرسید. یکی از صحنه‌های مهم این نیمه مصدومیت سوباسیچ در دقیقه 88 بود. به نظر می‌رسید دروازه‌بان کرواسی دچار کشیدگی شده و باید از زمین بیرون برود، ولی در حالی که تعویض‌های تیمش تمام شده بود پس از مداوا توانست در زمین بماند.

در دقیقه 101 وقت اضافه ویدا، مدافع کرواسی موفق شد روی یک ضربه ایستگاهی با ضربه سر تیمش را پیش بیاندازد. به نظر می‌رسید کار روسیه تمام شده، ولی این تیم با حمایت تماشاگران به بازی برگشت و گل کرواسی را با گلی مشابه تلافی کرد. در دقیقه 115 ماریو فرناندز، مدافع برزیلی‌الاصل روی یک ضربه ایستگاهی با ضربه سر تماشاگران حاضر در ورزشگاه سوچی را دوباره امیدوار کرد.

در ضربات پنالتی روسیه شروع فاجعه‌باری داشت و چیپ بی‌دقت اسمولف را سوباسیچ مهار کرد، ولی آکینفیف با مهار ضربه دوم روسیه که توسط کواچیچ زده شد، همه چیز را مساوی کرد. فرناندز ضربه سوم روسیه را بیرون زد و این به معنی پایان امیدهای میزبان بود. مودریچ، ویدا و راکیتیچ سه ضربه بعدی کرواسی را گل کردند تا این تیم بعد از سال 1998 برای دومین بار به نیمه‌نهایی جام جهانی برسد.

 

 

لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/79465
captcha
تازه ها
بیشتر