فوتبال ایران / شناسه خبر: 79443 / تاریخ انتشار : 1397/4/16 17:17
|
بازگشت سامان به تمرین های اوسترسوند

چین نه، هدف قدوس بوندس‌لیگا است

نزدیکان قدوس معتقدند او بازی در بوندس‌لیگا را هدف قرار داده و مدیر برنامه‌هایش نیز در این زمینه مذاکره‌هایی انجام داده. مذاکره با تیم‌هایی که جزو بهترین‌ها نیستند اما در میانه جدول حضور دارند.

ایران ورزشی آنلاین /امیر اسدی/سامان قدوس یکی از سوژه های جذاب فوتبال ایران در نقل و انتقالات تابستانی فوتبال اروپا است. بازیکنی که پس از درخشش با پیراهن اوسترسوند، عنوان بهترین بازیکن لیگ سوئد را بدست آورد و البته در لیگ قهرمانان اروپا-بازی با آرسنال- نشان داد چه مهاجم قابلی است. همین موفقیت ها،سامان را در ذهن همه به یک بازیکن کلیدی در تیم ملی ایران تبدیل کرد. بازیکنی که قبل از آغاز جام جهانی همه منتظر حضورش در ترکیب تیم ملی بودند اما کی روش با توجه به تاکتیکی که برای ایران در نظر گرفت ترجیح داد از او در دقایق پایانی هر سه بازی جام جهانی استفاده کند.

قدوس هرگز راهی به ترکیب ثابت تیم ملی ایران پیدا نکرد اما اینها همه باعث نشد تا تیمهای اروپایی از شکار او منصرف شوند. سلتاویگو در لالیگا،سوانسی در چمپیونشیپ و حالا هم یک تیم چینی مشتری های جدی سامان برای انتقال به لیگی جدید هستند. سامان دو فصل دیگر با اوسترسوند قرارداد دارد اما باشگاه های خواهان تلاش خود را انجام می دهند تا بتوانند رضایت باشگاه سوئدی را با پرداخت حدود 20 میلیون کرون جلب کنند.

در این بین خبر انتقال قدوس به سوپرلیگ چین همه را نا امید کرد. به خصوص هواداران فوتبال در ایران که انتظار داشتند بعد از سالها نماینده ای در لالیگا و حتی لیگ انگلیس داشته باشند. قدوس البته این امید را تبدیل به یأس نکرد، به خصوص وقتی که گفت:«به لیگ چین نمی روم.» او حالا به تمرین های پیش فصل اوسترسوند اضافه شده و بعید هم نیست فعلا همراه سایر بازیکنان تمرین کند تا باشگاه با تیمی جدید به توافق برسد.

قدوس با گراهام پوتر راحت است و علاقمندی اش به بازی زیر نظر این مربی را هیچ گاه پنهان نکرده. پوتر بعد از سپری کردن یک دوره طلایی همراه با اوسترسوند، چند هفته قبل مربیگری باشگاه سوانسی در چمپیونشیپ را بر عهده گرفت و علاقه خود به جذب سما و سامان را به اطلاع مسئولان این باشگاه رساند. او با کن سما و سامان قدوس برای حضور در سوانسی مذاکره نیز کرد اما اولی پیراهن واتفورد در لیگ برتر را پوشید و دومی هم علاقه ای به حضور در چمپیونشیپ نشان نداد. هر چند مربی محبوب قدوس در سوانسی حضور دارد اما هدف سامان بازی در سطحی بالاتر است.

ایجنت قدوس مشغول مذاکره با تیمهای مورد نظر است و سامان هم در تمرین اوسترسوند حضور دارد. نزدیکان قدوس معتقدند او بازی در بوندس لیگا را هدف قرار داده و مدیر برنامه هایش نیز در این زمینه مذاکره هایی انجام داده. مذاکره با تیمهایی که جزو بهترین ها نیستند اما در میانه جدول حضور دارند و می توانند سکوی پرتابی برای قدوس در سطح نخست فوتبال اروپا باشند.

پیشنهاد تیمهای اروپایی فعلا در جیب سامان قدوس است اما این بهانه ای نمی شود تا او بازی برای اوسترسوند را فراموش کند. سامان خود را آماده می کند تا در بازی هفته آینده اوسترسوند مقابل هاماربی در ترکیب ثابت قرار بگیرد. بازی با تیم صدرنشین که برای اوسترسوند حیاتی و حساس است. بعد از این بازی شاید اتفاق های جدیدی رقم بخورد. اتفاق هایی چون امضای قرارداد سامان با تیمی که اسم و رسم دارتر از اوسترسوند است. تیمی شاید در لالیگا و یا بوندس لیگا. 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر