null / شناسه خبر: 79441 / تاریخ انتشار : 1397/4/16 16:56
|
تقابل ویژه در نیمه نهایی جام جهانی روسیه

تیری آنری – فرانسه، 20 سال بعد از قهرمانی جهان

آنری که 20 سال قبل به عنوان بازیکن اولین قهرمانی فرانسه در جام جهانی را به دست آورده سه‌شنبه به عنوان مربی بلژیک رودرروی آبی‌‌ها قرار خواهد گرفت تا مانع از دومین قهرمانی آنها شود.

ایران ورزشی آنلاین / اولین بازی نیمه نهایی جام جهانی یک تقابل کاملا ویژه و خاص خواهد داشت و تیری آنری باید مقابل تیم ملی کشورش قرار بگیرد. آنری که در کادر فنی تیم ملی بلژیک به عنوان یکی از دستیاران روبرتو مارتینز به حساب می‌آید و البته با بازیکنان مطرح بلژیک از جمله لوکاکو ارتباط بسیار خوبی برقرار کرده، در بازی نیمه نهایی باید مقابل تیم ملی کشورش قرار بگیرد و به نوعی مانع رسیدن فرانسه به فینال جام جهانی شود.

آنری که 20 سال قبل با پیراهن تیم ملی کشورش به عنوان بازیکن قهرمان جام جهانی شده و اولین قهرمانی خروس‌ها را به دست آورده، حالا رودرروی آبی‌ها  قرار خواهد گرفت تا مانع از دومین قهرمانی آنها شود. او در راس کادر فنی فرانسه دیدیه دشان را می بیند که در تیم 98 کاپیتان و همبازی‌اش بود اما حالا به عنوان عضوی از کادر فنی بلژیک باید برای مقابله با دشان و خنثی کردن تاکتیک‌های او به مارتینز کمک کند.

بدون شک تقابل آنری با تیم ملی فرانسه یکی از جذاب‌ترین تقابل‌های نیمه‌نهایی جام جهانی خواهد بود و از آنجا که اعضای هر دو تیم به زبان فرانسه حرف می‌زنند این بازی حساسیت خاصی خواهد داشت. ضمن اینکه در پایان مسابقه و در صورت رقم خوردن هر نتیجه ای او یک حس دوگانه خواهد داشت. در صورت برد بلژیک  آنری حتما فوق‌العاده خوشحال خواهد شد که در شروع دوران مربیگری‌اش به فینال جام جهانی رسیده و تجربه فوق‌العاده‌ای را در کارنامه‌اش خواهد داشت اما از طرفی برای تیم ملی کشورش افسوس خواهد خورد که بعد از بیست سال دوباره به قهرمانی جام جهانی فوق‌العاده نزدیک شده بوده اما در دو قدمی رسیدن به آن باز می‌ماند.

در صورت شکست مقابل فرانسه هم شرایط برعکس می شود و آنری حسرت رسیدن به فینال جام جهانی به عنوان مربی بر دلش خواهد ماند و نمی‌تواند مثل مربیانی مثل فرانتس بکن‌باوئر به عنوان بازیکن و مربی این مسابقه بزرگ را تجربه کند اما کشورش را در آستانه قهرمانی دوباره جهان خواهد دید و حتما برای فرانسه خوشحال خواهد شد.

جالب اینکه تیم ملی بلژیک اولین بازی ملی خود را نیز مقابل فرانسه انجام داده است. مسابقه‌ای که در اول می سال 1904 برگزار شد و به تساوی 3-3 انجامید.   

captcha
تازه ها
بیشتر