ورزش ایران / شناسه خبر: 79440 / تاریخ انتشار : 1397/4/16 16:52
|
مرور تمرینات قبل از وزنه زدن درآوردگاه جهانی

فقط 4 تیم با ترکیب کامل به ازبکستان آمدند

تیم وزنه برداری جوانان کشورمان با ترکیب کامل (8 وزنه بردار) عازم تاشکند ازبکستان میزبان برگزاری رقابتهای جهانی 2018 شده تا بعنوان قهرمان دوره پیشین این پیکارها، با قدرت از عنوان قهرمانی خود دفاع کند.

ایران ورزشی آنلاین /ملی پوشان جوان وزنه برداری ایران که به همراه تیم های ملی (ترکیه، امریکا و کشور میزبان ازبکستان) 4 تیمی هستند که در بین 46 کشور حاضر در این دوره از رقابتهای جهانی با ترکیب کامل  در رقابتهای جهانی امسال شرکت کرده اند، بعد از حضور در تاشکند، بلافاصله بدون وقفه تمرینات خود را کنار سایر رقبای جهانی در سالن برگزاری مسابقات جهانی آغاز کردند.

حسین سلطانی دردسته 77 کیلوگرم، عارف خاکی و افشین طاهری دردسته 85 کیلوگرم، رسول معتمدی دردسته 94 کیلوگرم، رحمان اورامه و امیر عزیزی دردسته 105 کیلوگرم وعلی داودی و آرمان محمدزاده دردسته 105+ کیلوگرم ، 8 وزنه بردار تیم جوانان ایران هستند که با هدایت حمید رشیدی در تاشکند حاضر شدند تا توانمندی خود را در مصاف با رقبای جهانی محک جدی بزنند.

دربین ملی پوشان کش ورمان تقریبا روی کاغذ فعلا شانس حسین سلطانی ، رحمان اورامه وعلی داودی برای کسب مدال طلای جهانی و ثبت رکوردهایی قابل قبول در این دوره از پیکارها مسجل تر از بقیه وزنه برداران است.اما بدون شک با توجه به انگیزه و شور جوانی که درون وزنه برداران جوان کشورمان موج می زند، تقریبا همگی بچه های جوان کشورمان از شانس خوبی برای کسب مدال و افتخارآفرینی در این دوره از پیکارها برخوردار هستند.

هرچند حضور نصفه و نیمه اغلب  کشورهای مدعی در رقابتهای وزنه برداری جوانان، نشان دهنده این است که مسابقات جهانی در رده های سنی پایه ( نوجوانان و جوانان) بیشتر از اینکه از لحاظ امتیاز آوری تیمی و کسب جام قهرمانی ارزشمند و مهم باشد، از نظر کشف ستاره ها و پشتوانه های قابل اتکاء برای تیم ملی بزرگسالان قابل توجه و ارزشمند است.

البته این موضوع به هیچ وجه منافاتی با رقابت تیم هایی که با ترکیب کامل در مسابقات جهانی حاضر شدند برای کسب عنوان قهرمانی ندارد، بلکه اتفاقا اگر برای این مسابقات درست برنامه ریزی کرده باشیم بدون شک هم از لحاظ تیمی می توانیم در این میدان ورزشی  حرف برای گفتن داشته باشیم و هم از نظر انفرادی می شود شاهد ظهور پدیده ها  و ستاره های آینده وزنه برداری جهان بود.

بنابراین باید منتظر ماند و دید که کادرفنی تیم وزنه برداری جوانان در تاشکند چه برنامه ای برای سربلندی و موفقیت تیمی و انفرادی وزنه برداران خوش آتیه کشورمان در دستور کار دارد؟ آیا می توانیم در رقابتهای جهانی منتظر رکوردشکنی و درخشش چهره های شاخص تیم جوانان در تاشکند باشیم و بدنبال آن نیزکسب سومین عنوان قهرمانی پی در پی جوانان در پیکارهای جهانی را جشن بگیریم، یا درنهایت شرایط و اتفاقات دیگری قرار است برای تیم وزنه برداری جوانان کشورمان در این دوره از رقابتها رقم بخورد؟

لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/79440
captcha
تازه ها
بیشتر