ورزش ایران / شناسه خبر: 79439 / تاریخ انتشار : 1397/4/16 16:47
|
آماده باش هوگوپوشان کشورمان برای افتخارآفرینی دراندونزی

پرامید برای کسب مدال درجاکارتا

هجدهمین دوره بازی‌های آسیایی در حالی از 27 مردادماه در "جاکارتا" آغاز می شود که هوگوپوشان کشورمان از 28 مرداد در این دوره از پیکارها روی شیاپ چانگ رفته و برای کسب مدال در جاکارتا برنامه دارند.

ایران ورزشی آنلاین /هجدهمین دوره بازی‌های آسیایی در حالی از 27 مردادماه در "جاکارتا" آغاز می شود که هوگوپوشان کشورمان از 28 مرداد در این دوره از پیکارها روی شیاپ چانگ رفته و برای کسب مدال های رنگارنگ در جاکارتا برنامه ریزی ویژه ای  دارند.خصوصا حالا که پرچمدارکاروان ورزش ایران نیز از خانواده تکواندو انتخاب شده و قطعا این اتفاق ویزه سوای توقعی که مردم ایران برای افتخارافرینی تکواندو در بازی های آسیایی پیش رو دارند، مسئولیت دوچندانی را روی دوش ملی پوشان تکواندوی ایران اضافه می کند. مسئولیتی که به اندازه اعتبار و ارزش پرچمداری کاروان ورزش ایران برای این رشته مهم و معتبر است.

این بازی‌ها در بخش تکواندو 28 مردادماه با رقابت‌های پومسه آغاز می‌شود.برهمین اساس در بخش مردان کوروش بختیار، امیررضا مهربان، علی سهرابی و محمد صادق فتوحی و در بخش زنان مهسا صادقی، مرجان سلحشوری، مرجان تاجی رستم آبادی و فاطمه حسام  به عنوان نماینده پومسه کشورمان هستند که امید زیادی هم به کسب مدال در جاکارتا دارند. اما رقابت‌ها در بخش کیوروگی از 29 مردادماه با پیکارهای اوزان 53 کیلوگرم دختران و 80- کیلوگرم پسران آغاز می‌شود که الهه شیدایی و مهدی خدابخشی به عنوان نخستین نمایندگان ایران هستند.
 
در روز دوم رقابتهای تکواندوی بازی های آسیایی، مبارزات اوزان 49- و 57- کیلوگرم گروه زنان پیگیری می‌شود. در این دو وزن ناهید کیانی و پریسا جوادی تکواندوکاران کشورمان هستند که قرار است رودر روی همتایان خود از قاره آسیا قرار گرفته و مبارزه کنند. کیانی و جوادی دو بانوی توانمند و با انگیزه تکواندوی بانوان ایران هستند که آنها نیز برای کسب عنوان و مدال در بازی های آسیایی قطعا حرف برای گفتن دارند.البته اگر بتوانند جو و شرایط حاکم برمسابقات را خوب کنترل کنند و درگیر حواشی ناخواسته نشوند.
سومین روز از پیکارهای تکواندوی بازی های آسیایی 2018 اینچئون تقریبا برای ما روز شلوغ و پرترافیکی است. تیم تکواندوی ایران در روز سوم این رقابت‌ها هوگوپوشان اوزان 67+ کیلوگرم گروه زنان و 63- و 68- کیلوگرم گروه مردان  را در صحنه مسابقات دارد. زهرا پوراسماعیل، میرهاشم حسینی و امیرمحمد بخشی نمایندگان کشورمان در اوزان مذکور هستند که قطعا هر سه تکواندکار برای کسب مدال های مرغوب از دل بازی های آسیایی مدعی هستند و حرف برای گفتن دارند. خصوصا میرهاشم حسینی و محمد بخشی که در یکی دو سال گذشته همواره جزو بهترین های تکواندوی ایران بودند.
 
اما روز پایانی این دوره از پیکارهای تکواندوی  بازی های آسیایی، قطعا برای کاروان ایران روزی سرنوشت ساز و مهم به شمار می رود. زیرا 3 مبارز سرشناس و پرامید تیم ملی تکواندوی ایران قرار است در این مرحله از بازی ها به مصاف رقبای خود بروند. کیمیا علیزاده (پرچمدار ورزش ایران در جاکارتا)، فرزان عاشورزاده (سونامی تکواندوی ایران) و درنهایت سعید رجبی دیگر ملی پوش سرحال و آماده تکواندوی ایران قرار است در روز پایانی مسابقات تکواندوی بازی های آسیایی  در اوزان 67- کیلوگرم زنان و 58- و 80+ کیلوگرم گروه مردان به عنوان آخرین نماینده های تکواندوی ایران بر روی شیاپ‌چانگ  حاضر شده و از اعتبار و عناوین معتبر جهانی و المپیکی خود مقابل رقبای آسیایی دفاع کنند.
 
تیم ملی تکواندوی ایران اگر چه در طول یکی دوسال گذشته ناکامی های بزرگی را در عرصه های مختلف بین المللی تجربه کرده است، اما فریبرز عسکری در طول چند ماه گذشته با محک شاگردان خود در اردوهای آماده سازی و مسابقات مختلف داخلی و بین المللی، سعی کرده بهترین های حال حاضر تکواندوی ایران را برای بازی های آسیایی مهیا کند.
 
حال باید منتظر ماند و دید که شرایط تیم ملی تکواندوی ایران با توجه به اینکه مسئولان ورزش کشور نگاه ویژه ای به مدال آوری این رشته ورزشی در بازی های آسیایی 2018 دارند، چه عملکردی را از خود در جاکارتا به نمایش می گذارد. هدایت تیم ملی تکواندوی کشورمان برعهده «فریبرز عسکری» است. در بخش زنان نیز «مهرو کمرانی» سرمربیگری این تیم را برعهده دارند.
 
 
لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/79439
captcha
تازه ها
بیشتر