ورزش ایران / شناسه خبر: 79435 / تاریخ انتشار : 1397/4/16 16:25
|
آغاز اردوی تیم ملی کشتی آزاد و فرنگی برای جاکارتا

خانه تکانی در اردوی کشتی فرنگی

اردوی تیم ملی کشتی آزاد و فرنگی در حالی از روز گذشته آغاز شد که علی اشکانی در اقدامی قابل تامل کشتی گیران سبک وزن و سنگین وزن را که در گرجستان هم به میدان رفته بودند را به اردوی تیم ملی دعوت نکرد.

ایران ورزشی آنلاین / اردوی تیم ملی کشتی آزاد و فرنگی برای حضور در بازیهای آسیایی از روز گذشته در خانه کشتی آغاز شد. این دو اردو در حالی برگزار می شود که در کشتی فرنگی علی اشکانی از کنار نام نفرات سبک وزن و سنگین وزن  عبور کرده اما در کشتی آزاد رسول خادم به برخی از نفرات که به تورنمنت گرجستان اعزام شده بودند استراحت داد.

برای حضور در این اردو علی اشکانی 17 کشتی گیر را دعوت کرده است. نکته جالب توجه در این دعوت از کشتی گیران اینکه در دو وزن 55 و 130 کیلو گرم هیچ کشتی گیری دعوت نشده است. در لیستی که سایت فدراسیون منتشر کرده نام هیچ یک از کشتی گیران حاضر در سبک وزن و سنگین وزن تیم ملی برای حضور در این اردو دیده نمی شود. در حالیکه در وزن 55 کیلو گرم مسلم نادری خادم در گرجستان طلا گرفت اما رضا خدری از دور رقابتها حذف شد.

همچنین در وزن 130 کیلو گرم مهدی نوری و شهاب قوره جیلی مدال برنز گرفتند و بهنام مهدیزاده هشتم شد اما نام هیچ یک از این کشتی گیران در لیست نفرات دعوت شده به اردو دیده نمی شود. جالبتر اینکه هیچ فرد دیگری هم به جای این نفرات به تیم ملی دعوت نشده است. توضیحی که سایت فدراسیون کشتی در این باره منتشر کرده هم در نوع خود جالب است. در این توضیح آمده که درباره این کشتی گیران بعد از بازگشت از مسابقات بین المللی گرجستان تصمیم گیری می شود اما در بین نفرات دعوت شده به اردو نام نفراتی مثل محمد علی گرایی، محمد نوربخش ، مهرداد مردانی و چند نفر دیگر هم دیده می شود. چطور می شود که نادری خادم باید با مدال طلا منتظر تصمیم بماند اما علی اکبر حیدری با حذف از دور رقابتها به اردو دعوت شود؟

همین وضعیت در کشتی آزاد هم وجود دارد البته با اندکی تفاوت که در کشتی آزاد رسول خادم به نفراتی که به تورنمنت گرجستان اعزام شده بودند را به استراحت فرستاده است. رسول خادم 11 کشتی گیر را دعوت کرده است که با این حال مهران رضا زاده ، محمدباقر یخکشی، مهران نصیری ، حسن مرادقلی،  یونس امامی، نیما اشفاقی، علیرضا کریمی، محمدجواد ابراهیمی، علیرضا گودرزی، یداله محبی و فرزاد عموزاد را اعلام کرده اند از روز سه شنبه در اردو حضور داشته باشند.

کلیدواژه
کشتی
captcha
تازه ها
بیشتر