فوتبال ایران / شناسه خبر: 79431 / تاریخ انتشار : 1397/4/16 16:04
|

بمب نقل و انتقالات: قراردادهای ۱۲ تیم لیگ برتر روی هواست

ماجرای پرداخت بدهی‌ها وقتی در فوتبال ایران معنا پیدا کرده که ای‌اف‌سی به یک تهدید بزرگ برای باشگاه‌های بی‌تعهد و بدهکار تبدیل شده است وگرنه باشگاه‌های ایرانی ملالی از بدهی‌های انباشته نداشتند.

ایران ورزشی آنلاین / کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ اعلام کرد: باشگاه‌ها برای ثبت قراردادهای جدید باید از کمیته تعیین وضعیت و کمیته انضباطی مجوز بگیرند. بر اساس اعلام این دو کمیته 4 باشگاه ذوب آهن، پیکان، صنعت نفت آبادان و سایپا بدهی خاصی به اعضای سابق خود ندارند و مشکلی برای ثبت قراردادهایشان در لیگ هجدهم وجود ندارد. اما باشگاه های دیگر باید با پیروی از مسائل حقوقی از دو کمیته ای که ذکر شد نامه بیاورند. باشگاه ها باید طی روزهای آینده تکلیف این موضوع را روشن کنند تا بشود درباره قراردادهای جدیدشان به تصمیم جدی در این باره رسید.

بر این اساس به غیر از 4 باشگاهی که نام شان توسط کمیته نقل و انتقالات مطرح شد، 12 تیم لیگ برتری دیگر حق ثبت قرارداد ندارند. اگرچه در سال های گذشته نیز این تهدیدها درباره باشگاه ها وجود داشت و هیچ وقت شکل عملی به خود نگرفت.

ماجرای پرداخت بدهی‌ها وقتی در فوتبال ایران معنا پیدا کرده که ای‌اف‌سی به یک تهدید بزرگ برای باشگاه‌های بی‌تعهد و بدهکار تبدیل شده است وگرنه باشگاه‌های ایرانی ملالی از بدهی‌های انباشته نداشتند و احکام کمیته انضباطی و استیناف هرگز آنها را مجبور به پرداخت بدهی‌ها نمی‌کرد. این یک عادت قدیمی در فوتبال ایران است؛ امضای قراردادهای گزاف و پرداخت نکردن. فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ نیز سالیان سال جز مماشات و ارائه مدارک و مستندات دروغین کاری نکردند. اینکه برای ای‌اف‌سی سندسازی کنند و سهمیه بیشتری در لیگ قهرمانان آسیا بگیرند به یک زیرکی و افتخار در فوتبال ایران تبدیل شده بود. در دوران ریاست کفاشیان و تاج بارها و بارها به این زیرکی‌ها اشاره می‌کردند.

خیل بازیکنان و مربیان طلبکار در فوتبال ایران نیز با بی‌تعهد بودن باشگاه‌ها سازگار شده بودند. آنها می‌دانستند که از مبلغ قراردادشان بخشی را دریافت می‌کنند و بخش دیگری هرگز پرداخت نخواهد شد. این بی‌نظمی مالی و این بی‌تعهد بودن باشگاه‌ها محصول فوتبالی بود که به فردای خود فکر نمی‌کرد و از انباشته شدن بدهی‌ها ترسی نداشت.

 
لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/79431
captcha
تازه ها
بیشتر