جام جهانی / شناسه خبر: 79428 / تاریخ انتشار : 1397/4/16 15:49
|

تیته: شانس با ما بی‌رحم بود

شکست مقابل برزیل نخستین باخت برزیل با مربیگری تیته در یک بازی رسمی و دومین شکست او در مجموع بود. همچنین نخستین بار بود که برزیل با مربیگری او در یک بازی دو گل می‌خورد

ایران ورزشی آنلاین / تیته، مربی تیم ملی برزیل بعد از حذف از جام جهانی به وسیله بلژیک تلخی بی‌نظیری را حس می‌کرد و عامل شکست تیمش را بدشانسی محض دانست. بعد از 13 دقیقه روی یک ضربه کرنر با برخورد توپ به شانه فرناندینیو گل به خودی ثبت شد و 18 دقیقه بعد کوین دبروین گل دوم را زد. بازیکن تعویضی برزیل، رناتو آگوستو یکی از گل‌ها را تلافی کرد اما تلاش برزیلی‌ها برای رسیدن به گل تساوی بی‌فایده بود و بلژیک راهی دیدار نیمه‌نهایی با فرانسه شد.

تیته گفت: «فوتبال پر از اتفاق است اما من دوست ندارم درباره شانس حرف بزنم. وقتی با ما است، راه مودبانه‌ای برای توصیف پیروزی بر حریف است، بنابراین به شانس اعتقادی ندارم. آیا کورتوآ خوش شانس بود؟ نه، او عالی بود. توپ به تیرک دروازه‌شان خورد، چه می‌توانید بکنید. بلژیک سرسخت و موثر بود. اتفاقات می‌افتند، در این بازی هم افتادند. گفتنش سخت است، نمی‌خواهم از اهمیت برد بلژیک کم کنم اما شانس با ما بی‌رحم بود. خیلی سخت بود و حالا قبول آن دشوار است.»

این نخستین باخت برزیل با مربیگری تیته در یک بازی رسمی و دومین شکست او در مجموع بود. همچنین نخستین بار بود که برزیل با مربیگری او در یک بازی دو گل می‌خورد، از دو سال قبل که این مربی آمده تا دیدار با بلژیک، در 25 بازی 6 گل خورده بودند. برزیل در دقایق زیادی بر بازی مسلط بود بخصوص در نیمه دوم که داگلاس کاستا و رناتو آگوستو به میدان آمدند. تیته اما به تمجید از فرصت‌طلبی حریف پرداخت که از 8 ضربه‌اش به سمت دروازه برزیل استفاده بهتری برد نسبت به تیمی که 26 بار به سمت دروازه‌اش ضربه زد: «دو سوم این بازی فوق‌العاده با کیفیت در اختیار ما بود اما بلژیک از فرصت‌هایش گل درست کرد، دو تیم کیفیت فنی بالایی داشتند. با همه رنجی که دارم و تلخی که احساس می‌کنم و اینکه برایم حرف زدن سخت است اما آنهایی که عاشق فوتبال هستند، از تماشای این بازی لذت بردند. چه بازی بود.»

این مربی 56 ساله از صحبت درباره آینده طفره رفت: «نمی‌خواهم درباره آینده حرف بزنم، به آینده فکر نمی‌کنم. یک ارزیابی کلی از این بازی و این مسابقات خواهم کرد اما درباره افراد نظر نمی‌دهم. این کار درستی نیست ضمن اینکه باید با نگاهی وسیع‌تر کارمان را انجام دهیم.»

 

لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/79428
captcha
تازه ها
بیشتر