جام جهانی / شناسه خبر: 79417 / تاریخ انتشار : 1397/4/16 14:30
|
22:30

لذت میزبان ادامه پیدا می‌کند؟

یک چهارم نهایی: روسیه – کرواسی

ایران ورزشی آنلاین / برای روسیه، میزبان جام جهانی 2018، بازی امشب این تیم مقابل کرواسی در مرحله یک چهارم نهایی رقابت‌ها جایی است که فشار جای خود را به لذت و غرور ملی می‌دهد.

 تیمی که به‌ عنوان رده‌ پایین‌ترین شرکت‌کننده جام جهانی 2018 (در رده‌بندی فیفا) کارش را آغاز کرد، تا الان نتایجی بسیار فراتر از سطح انتظارات هوادارانش گرفته است و همین که الان در مرحله یک چهارم نهایی حضور دارد هم برایش حکم یک قهرمانی را دارد. آنها از اعضای تیمی که امید چندانی حتی برای صعودشان از مرحله گروهی وجود نداشت، به قهرمانان ملی تبدیل شده‌اند تا جایی که شهر مسکو برای پاسخ دادن به عملکرد و نتایج تحسین‌برانگیزشان دستور داده که محلی خاص برای تماشای بازی ملی‌پوشان این کشور مقابل کرواسی که در ورزشگاه فیشت شهر سوچی برگزار می‌شود، ساخته شود.
آلکساندر سامدوف، هافبک تیم ملی روسیه می‌گوید: «حالا دیگر روی تیم ما خیلی فشار نیست. در قیاس با پیش از آغاز جام، الان ما فشار زیادی را روی خودمان احساس نمی‌کنیم. آن موقع بازی کردن بسیار سخت‌تر بود. حالا ما در یک چهارم نهایی هستیم و فقط می‌خواهیم هواداران‌مان لذت ببرند. الان مانند قبل برای پیشروی در جام تحت فشار نیستیم.»
در میان تمام ملی‌پوشان روسیه اما نام دو بازیکن این تیم بیشتر از همه در طول این جام سر زبان‌ها افتاده است؛ یکی آرتم ژیوبا بهترین گلزن تیم و دیگری ایگو آکنفیف، سنگربان تیم که در بازی قبلی روس‌ها مقابل اسپانیا دو ضربه پنالتی را مهار کرد.
استانیسلاو چرچسوف، سرمربی روسیه می‌داند که در بازی امشب بیشترین جمعیت در میان 48 هزار نفری که ورزشگاه را پر می‌کنند، حامی تیم میزبان هستند اما او کلاً سرمربی چندان احساسی نیست و ترجیح می‌دهد منطقی با قضایا برخورد کند. او می‌‌گوید:«احساسات ساده هستند. من الان فقط به بازی تیمم مقابل کرواسی فکر می‌کنم و آنقدرها احساساتی نیستم.»
چرچسوف برای مصاف با کروات‌ها مسائلی دارد که باید برطرف شود و خط میانی در اولویت است. آلن ژاگوئف از بند مصدومیت همسترینگ رها شده است اما هنوز نمی‌تواند به طور کامل در تمرینات شرکت کند و در همین حال سامدوفهم به دلیل ناآمادگی جسمانی که دلیل مشخص ندارد نمی‌تواند به میدان برود. یوری ژیرکوف هم به دلیل مصدومیت روی نامش خط کشیده شده است و بعید است که در این جام دوباره بتواند بازی کند مگر اینکه طبق ادعای چرچسوف، روسیه تا فینال صعود کند. این در حالیست که خط میانی قویترین بخش از ترکیب کروات‌هاست چون در آنجا ستارگانی مانند لوکا مودریچ، ایوان پریشیچ و ایوان راکیتیچ دارند. روسیه از زمان فروپاشی شوروی هرگز نتوانسته به مرحله نیمه نهایی جام جهانی صعود کند. آخرین بار صعود شوروی سابق در سال 1966 رخ داد.

 

لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/79417
captcha
تازه ها
بیشتر