تیم ملی ایران / شناسه خبر: 79415 / تاریخ انتشار : 1397/4/16 14:24
|
نه الزمالک، نه لهستان و نه الجزایر

پیشنهاد قطعی کی‌روش: یک باشگاه از سوپرلیگ چین

کارلوس کی‌روش یک پیشنهاد جدی از یک باشگاه چینی دریافت کرده و همین باعث شده تا برای تمدید قرارداد با فدراسیون فوتبال ایران تعلل کند.

ایران ورزشی آنلاین / امیر اسدی/ کسب 4 امتیاز از 3 بازی، برد مراکش و تساوی مقابل پرتغال، همه و همه باعث شده تا چند پیشنهاد جذاب به دست کارلوس کی روش برسد. سرمربی پرتغالی که 7 سال و 4 ماه است روی نیمکت تیم ملی ایران نشسته اما این بار به نظر می رسد جدایی او محتمل تر از ادامه همکاری اش با فدراسیون فوتبال باشد.

در خبرها می خوانیم که تیم ملی الجزایر به کی روش پیشنهاد همکاری داده و یا باشگاه الزمالک مصر او را می خواهد. حتی در این مدت بحث حضور کی روش روی نیمکت تیم ملی لهستان و جانشینی ناوالکا هم مطرح شده و البته مثل همه این چند سال اخیر آفریقای جنوبی هم مشتری اوست اما به نظر می رسد تمام این پیشنهادها فقط در حد گمانه زنی است و کی روش مذاکره ای با هیچ یک از این تیمها انجام نداده.

برای کی روش البته پیشنهادهایی هست اما نه از سوی تیمهایی که نامشان را می شنویم. یک باشگاه  کی روش را زیر نظر گرفته و مذاکره با او را آغاز کرده. نام این باشگاه الزمالک نیست بلکه باشگاهی از سوپرلیگ چین پیشنهادی هنگفت به کی روش داده تا او را از تیم ملی ایران جدا کند. نام این باشگاه هنوز مشخص نیست اما پیشنهاد آنها به کی روش، امضای قرارداد 3 ساله است. پیشنهادی که برای کی روش هم جالب است، به خصوص که او سالهاست مربیگری در رده باشگاهی را کنار گذاشته و روی حضور در تیمهای ملی تمرکز کرده. تیمهایی چون پرتغال و ایران.

سوپرلیگ چین هفته یازدهم خود را سپری کرده. تیمی که کی روش را می خواهد برای موفقیت در این فصل حساب ویژه ای روی حضور سرمربی تیم ملی باز کرده. برای مربیان البته یک قانون نانوشته هم وجود دارد. اینکه وقتی به حدود 60 سال می رسند مربیگری در سطح باشگاهی را کنار می گذارند تا در رده ملی فعالیت کنند. آن هم به دلیل استرس کمتر و آرامش بیشتر. در رده باشگاهی یک مربی هر هفته با استرس و این همه سوال بی جواب روبه رو است:« نتیجه چه می شود؟ کدام بازیکن را در ترکیب بگذارد؟ تیمش سقوط می کند یا نه؟ سهمیه کسب می کند یا نمی کند؟»

 در سطح ملی اما از این خبرها نیست. تورنمنت ها به فاصله چند ماه برگزار می شود و در مرحله مقدماتی نیز تیمها دو، سه هفته یک بار به میدان می روند. همه این دلایل باعث می شود مربیان بالای 60 سال کار در تیم ملی را به باشگاه ترجیح بدهند. کی روش هم از این قاعده مستثنی نیست و شاید به همین دلیل در سالهای اخیر به پیشنهادهای باشگاهی خود پاسخ منفی داده و فقط به مربیگری در تیم ملی ایران فکر کرده است.

به نظر می رسد تعلل کی روش برای تمدید قرارداد با فدراسیون فوتبال هم بی ارتباط با دریافت این پیشنهاد نیست. او که پیش از این با امضای قرارداد تا پایان جام ملتهای آسیا موافقت کرده بود حالا از ایران رفته تا ابتدا روی این پیشنهاد فکر کند و سپس پاسخ فدراسیون فوتبال را بدهد.پیشنهاد مالی باشگاه چینی چندین برابر حقوقی است که کی روش از تیم ملی ایران می گیرد. همین می تواند کی روش را برای ادامه حضور 7 ساله  روی نیمکت تیم ملی ایران مردد کند.

 

 

  

captcha
تازه ها
بیشتر