جام جهانی / شناسه خبر: 79407 / تاریخ انتشار : 1397/4/16 02:42
|

بلژیک، برزیل پنج‌ستاره را به خانه فرستاد

آخرین بازمانده آمریکای جنوبی با شکست 1-2 مقابل یاران دبروین از جام جهانی روسیه کنار رفت.

ایران ورزشی آنلاین / گفته می‌شد تیته مشکلات دفاعی برزیل را بر طرف کرده، گفته می‌شد برزیل از اشتباهات چهار سال قبل درس گرفته و برای فتح ششمین ستاره به روسیه آمده. آمار هم به نفع برزیل بود؛ تیمی که تا یک چهارم نهایی فقط یک گل خورده بود. با این حال در 90 دقیقه کاخ آرزوهای سرزمین فوتبال فرو ریخت. بلژیک، تیمی که به زحمت ژاپن را کنار زده بود با بهترین نمایشی که در این تورنمنت داشت، قهرمان پنج دوره را حذف کرد و به نیمه نهایی جام جهانی روسیه رسید.

روبرتو مارتینز برای این بازی در تیمش تغییراتی داده بود. ناصر چادلی، زننده گل برتری به ژاپن در ترکیب اصلی بازی می‌کرد و مروان فلاینی در خط میانی قرار گرفته بود تا دبروین در خط حمله بازی کند.

بلژیک با این تغییرات تیم بهتری بود، با این حال اولین خطر بازی را برزیل روی یک ضربه کرنر خلق کرد که ضربه تیاگو سیلوا به تیر دروازه برخورد کرد. دقایقی بعد بلژیک خوش‌شانس‌تر بود و روی یک کرنر به گل رسید. در دقیقه 13 فرناندینیو کرنر هازارد را به اشتباه به درون دروازه خودی فرستاد.

بلژیک در دقیقه 31 گل دوم را زد تا همه را شگفت‌زده کند. لوکاکو پس از فرار دیدنی از وسط زمین توپ را به دبروین داد و او با شوتی دیدنی از پشت محوطه جریمه آلیسون را تسلیم کرد.

برزیل در نیمه دوم حملات زیادی برای جبران داشت، ولی تنها یک بار توسط رناتو آگوستو در دقیقه 76 به گل رسید. برزیل چند فرصت خوب دیگر برای گلزنی داشت، از جمله دو موقعیتی که کوتینیو هدر داد تا ناباورانه از جام کنار برود.

برزیل پس از آلمان و آرژانتین سومین قهرمان جهان است که در شهر کازان با مسابقات وداع می‌کند و حالا بلژیک باید برای نبرد حساس سه‌شنبه مقابل فرانسه در سن‌پترزبورگ آماده شود.

 

لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/79407
captcha
تازه ها
بیشتر