جام جهانی / شناسه خبر: 79382 / تاریخ انتشار : 1397/4/15 17:29
|

فرانسه 2 – اروگوئه صفر / عبور از دومین مانع آمریکای جنوبی

فرانسه پس از شکست آرژانتین، اروگوئه را هم حذف کرد و اولین تیمی است که به نیمه نهایی جام جهانی روسیه می‌رسد.

ایران ورزشی آنلاین / فرانسه یکی از مدعیان اصلی قهرمانی بعد از حذف آرژانتین امروز با یک تیم دیگر از آمریکای جنوبی روبرو می‌شود. فرانسه مقابل تیم‌های این قاره رکورد خوبی در جام جهانی نتایج خوبی گرفته به استثنای اروگوئه که همیشه حریف دردسرسازی برای این تیم بوده. آمار فرانسه مقابل اروگوئه را در لینک زیر بخوانید:

اروگوئه، حریف منفور فرانسه

اروگوئه پس از صدرنشینی در گروه A توانست پرتغال را با درخشش کاوانی شکست دهد و امروز هم با فوتبال بسته و ضدحملات خطرناکش می‌تواند برای فرانسه دردسرساز باشد.

پیش‌بازی فرانسه – اروگوئه

اروگوئه جشن فرانسه را خراب می‌کند؟

دشان هم در نشست خبری روز گذشته به ویژگی‌های اروگوئه اشاره کرد:

دشان: اروگوئه با آرژانتین خیلی متفاوت است

فرانسه نسبت به بازی با آرژانتین تنها یک تغییر در ترکیبش دارد و تولیسو، هافبک بایرن جانشین متوئیدی محروم شده. امید فرانسه برای گلزنی به مثلث ژیرو – گریزمان و امباپه است تا بتواند خط دفاع سختکوش اروگوئه به رهبری گودین را تسلیم کند.

ترکیب فرانسه به این شرح است: لوریس، واران، اومتیتی، پاوارد، هرناندز، پوگبا، کانته، گریزمان، تولیسو، امباپه و ژیرو.

اروگوئه در این بازی ستاره‌‌اش، کاوانی را به دلیل مصدومیت در اختیار ندارد و تابارز مطابق انتظار از استوانی، مهاجم خیرونا استفاده می‌کند.

ترکیب اروگوئه به این شرح است: موسلرا، خیمنز، گودین، کاسرس، بتانکور، ناندز، توریرا، وچینو، لاکسالت، سوارز و استوانی.

گزارش بازی

دقیقه 5:  در شروع بازی اشتباه مدافعان فرانسه چیزی نمانده بود که این تیم را به دردسر بیاندازد، ولی استوانی ضربه خوبی به توپ نزد.

دقیقه 9: فرانسه تلاش می‌کند کنترل بازی را در اختیار بگیرد، ولی اروگوئه مطابق انتظار در یک سوم دفاعی به شدت حنگنده است.

دقیقه 12: بازیکنان اروگوئه از شروع بازی مرتکب چند خطای شدید شده اند و آخرین آنها روی امباپه بود، ولی داور آرژانتینی هنوز کارتی نشان نداده است.

دقیقه 15: ژیرو با ضربه سر توپ را در تیر یک برای امباپه فرستاد، ولی مهاجم فرانسه در حالی که مزاحمی نداشت و می‌توانست توپ را کنترل کند آن را با ضربه سر به بالای دروازه فرستاد.

دقیقه 25: فرانسه کنترل بازی را دقایقی است که در اختیار دارد، ولی نتوانسته دروازه موسلرا را به خطر بیاندازد. حملات این تیم بیشتر از سمت راست است که امباپه و گریزمان تلاش دارند به قلب دفاع حریف نفوذ کنند.

دقیقه 30: سانتر تیز پاوارد از میان مدافعان اروگوئه عبور کرد، ولی هیچکدام از مهاجمان فرانسه موفق نشد توپ را قطع کند.

دقیقه 33: هرناندز، مدافع فرانسه اولین اخطاری بازی نام گرفت. او پس از اینکه توپ را لو داد پیراهن ناندز، هافبک حریف را کشید و به درستی کارت زرد گرفت.

دقیقه 35: امباپه از سمت راست گریخت و توپ خوبی به روی دروازه فرستاد. توپ از موسلرا هم عبور کرد، ولی هیچکدام از مهاجمان برای باز کردن دروازه خالی حضور نداشتند.

دقیقه 36: استوانی ضربه ای به چارچوب دروازه فرانسه زد، ولی شوت آرام بود و لوریس به راحتی مهار کرد.

دقیقه 38: داور سرانجام به یکی از بازیکنان اروگوئه کارت زرد داد. بتانکور به خاطر تکل خشن روی پای تولیسو کارت گرفت و نیمه نهایی احتمالی تیمش را از دست خواهد داد.

گل برای فرانسه!

دقیقه 40: خطای بتانکور منجر به یک ضربه ایستگاهی شد که گریزمان روی دروازه فرستاد و ضربه سر واران که به توپ سابیده شد کافی بود تا توپ به گوشه دروازه برود. اروگوئه حالا مجبور است حمله کند.

گل اول فرانسه به اروگوئه (ویدئو)

دقیقه 44: اروگوئه می‌توانست روی صحنه‌ای مشابه گل فرانسه به گل تساوی برسد، ولی ضربه سر کاسرس را لوریس یا شیرجه‌ای عالی از کنار تیر افقی دفع کرد.

اروگوئه بعد از گل واران فشار زیادی وارد کرد و روی ضربات ایستگاهی و توپ‌های بلند تلاش کرد به گل برسد، ولی فرانسه توانست مقاومت کند و با برتری به رختکن رفت.

نیمه دوم

دقیقه 48: اروگوئه که به فکر جبران گل خورده است، تلاش می‌کند فرانسه را از نیمه زمین پرس کند. 

دقیقه 50: فرانسه می‌توانست روی ضربه ایستگاهی مشابه نیمه اول به گل برسد، ولی موسلرا خروج خوبی داشت و توپ را از روی سر پوگبا مشت کرد.

دقیقه 55: اومتیتی توپ را نزدیک دروازه فرانسه لو داد، ولی شوت بتانکور با فاصله زیادی از کنار دروازه لوریس بیرون رفت.

دقیقه 59: دو تعویض برای اروگوئه. استوانی، جانشین کاوانی ناموفق بود و تابارز تصمیم گرفت گومز، مهاجم 21 ساله‌اش را به زمین بفرستد. کریستیان رودریگز هم در خط میانی جانشین بتانکور شد.

گل دوم برای فرانسه!

دقیقه 61: روی یک حمله فرانسه توپ به گریزمان رسید و شوت او از پشت محوطه جریمه با اشتباه بزرگ موسلرا به گل دوم تبدیل شد. این صحنه یادآور اشتباه بزرگ کاریوس، دروازه‌بان لیورپول در فینال لیگ قهرمانان بود.

دقیقه 67: اخطار همزمان برای امباپه و رودریگز. حدود یک دقیقه از بازی به خاطر درگیری بزرگ بین بازیکنان دو تیم متوقف شد.

دقیقه 73: پس از یک رشته پاس توپ پشت محوطه جریمه اروگوئه به تولیسو رسید، ولی او بدون اینکه مزاحمی داشته باشد ضربه‌ فنی‌اش را با اختلاف کمی به بالای دروازه فرستاد.

دقیقه 75: با خستگی بازیکنان اروگوئه، فرانسوی‌ها فضای بیشتری برای پاس و طراحی حملات دارند. پس از چند پاس متوالی پشت محوطه جریمه اروگوئه، این بار نوبت امباپه بود که به سمت دروازه حریف حرکت کند، ولی در آخرین لحظه متوقف شد.

دقیقه 80: دشان اولین تعویض را انجام داد و انزونزی به جای تولیسو به زمین رفت. به نظر می‌رسد سرمربی فرانسه این هافبک بلندقد را برای دقایق پایانی بازی به روسیه برده و با قد 194 سانتیمتری قرار است روی توپ‌های بلند به دفاع تیمش کمک کند.

دقیقه 88: ضربه ایستگاهی گریزمان از بالای دروازه بیرون رفت. تصویر بسته کارگردان قبل از این ضربه نشان داد که خیمنز، مدافع اروگوئه بازی را با چشمانی اشکبار دنبال می‌کند!

فرانسه با کنترل بازی در دقایق پایانی برتری‌اش را حفظ کرد و به عنوان اولین تیم به نیمه نهایی جام جهانی روسیه رسید. این تیم حالا منتظر بازی امشب برزیل - بلژیک است تا حریف بعدی‌اش را بشناسد.

لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/79382
captcha
تازه ها
بیشتر