ورزش ایران / شناسه خبر: 79372 / تاریخ انتشار : 1397/4/15 16:04
|
پس از اعلام رکوردهای نهایی وزنه برداری جوانان جهان

داودی صدرنشین شد، اورامه تغییر وزن داد!

پس از اعلام استارت لیست نهایی رقابت های وزنه برداری جوانان جهان در اوزان مختلف، علی داودی وزنه بردار دسته 105+ کیلوگرم تیم جوانان ایران فعلا تنها بخت طلای ایران و صدرنشین دسته فوق سنگین است.

ایران ورزشی آنلاین /رقابتهای وزنه برداری جوانان جهان رسما از امروز با حضور 146 وزنه بردار از 45 کشور دنیا به میزبانی ازبکستان در تاشکند آغاز می شود و تیم وزنه برداری جوانان ایران هم با ترکیب کامل (8 وزنه‌بردار) در این مسابقات به عنوان قهرمان دوره قبل رقابتهای جهانی جوانان و مدافع عنوان قهرمانی حضور دارد. در این دوره بعد از مشخص شدن رکوردهای نهایی و استارت لیست قطعی، فقط علی داودی وزنه بردار دسته 105+ کیلوگرم کشورمان صدرنشین وزن خود یعنی دسته فوق سنگین است.

یکی دیگر از نکات قابل توجه  و البته تعجب برانگیز، اضافه شدن نام رحمان اورامه در دسته 105 کیلوگرم است! در حالی که این وزنه بردار در یکی دو سال اخیر فقط در دسته 94 کیلوگرم روی تخته رفته است. به احتمال زیاد کادرفنی تیم ملی وزنه برداری به خاطر حضور فارس الباخ وزنه بردار قدرتمند قطری در دسته 94 کیلوگرم و پایین بودن شانس اورامه برای رقابت با این وزنه بردار نامدار قطری، او را با تغییر تاکتیک تیمی به یک وزن بالاتر یعنی دسته 105 کیلوگرم فرستادند تا همچنان رحمان اورامه نیز برای طلایی شدن بی انگیزه نشود.
مسابقات وزنه برداری جوانان جهان از فردا شنبه (16 تیر) در تاشکند ازبکستان آغاز می شود و پشتوانه های جوان وزنه برداری ایران در دسته بندی های وزنی خود به ترتیب زمانبندی زیر درتاشکند به مصاف رقبای خود می روند.
 
گروه A دسته 77 کیلوگرم:
حسین سلطانی با رکورد ورودی 321 کیلوگرم روز سه شنبه هفته جاری به عنوان نفر سوم گروه خود روی تخته می رود. دراین وزن، نماینده لیتوانی با مجموع 340 کیلوگرم درجایگاه اول قرار دارد.
 
گروه A دسته 85 کیلوگرم:
عارف خاکی اولین نماینده 85 کیلویی ایران  با رکورد ورودی 342 کیلوگرم در گروه خود ششم است. افشین طاهری دیگر وزنه بردار ایران در این وزن با رکورد ورودی 341 کیلوگرم در جایگاه هفتم قرار دارد. وزنه‌بردار گرجستان با رکورد ورودی 355 کیلوگرم در رده نخست دسته 85 کیلوگرم جای گرفته.
 
گروه A دسته 94 کیلوگرم:
در این وزن ابتدا قرار بود رحمان اورامه و رسول معتمدی بعنوان دو وزنه بردار دسته 94 کیلوگرم به مصاف رقبای خود بروند. اما حضور فارس الباخ قطری درتاشکند و شرایط خوب این وزنه بردار برای کسب مدال طلا باعث تغییر وزن تاکتیکی اورامه و ماندن رسول معتمدی با رکورد ورودی 363 کیلوگرم به عنوان نفر سوم گروه خود در دسته 94 کیلوگرم شد. فارس قطری در این وزن با رکورد 386 کیلوگرم صدرنشین این گروه است.
 
گروه A دسته 105 کیلوگرم:
دردسته 105 کیلوگرم امیر عزیزی با رکورد ورودی 362 کیلوگرم در رده سوم گروه خود قرار دارد و رحمان اورامه نیز با رکورد ورودی 351 کیلوگرم  فعلا در جایگاه ششم قرار گرفته است. وزنه بردار 105 کیلویی گرجستان با رکورد ورودی 375 کیلوگرم صدرنشین این گروه است.
 
گروه A دسته 105+ کیلوگرم:
در دسته فوق سنگین نیز فعلا علی داودی ستاره کاروان وزنه برداری جوانان کشورمان با رکورد ورودی 413 کیلوگرم صدرنشین گروه خود است و آرمان محمدزاده دیگر نماینده فوق سنگین ایران با رکورد ورودی 361 کیلوگرم درجایگاه هفتم  قرار دارد.
لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/79372
captcha
تازه ها
بیشتر