فوتبال ایران / شناسه خبر: 79341 / تاریخ انتشار : 1397/4/14 12:36
|
آتش جدل‌های مالکیتی بالا گرفت

مضحکه نظرمحمدی در سپیدرود!

نظرمحمدی با هر ترفندی خود را به تن‌زاده رساند تا پای یک برگه قرارداد را که معلوم نیست چه اعتباری دارد، امضا کند. او مثل دورانی که دروازه‌بانی می‌کرد، حالا در مربیگری هم مضحکه‌ای راه انداخته است.

ایران ورزشی آنلاین / در رشت اتفاق عجیبی رخ داد. در حالیکه مالک جدید سپیدرود با خداداد عزیزی و چندین بازیکن قرارداد بسته و تمرینات سپیدرود را شروع کرده، اما مالک پیشین این باشگاه که همچنان مدعی مالکیت است، با علی نظرمحمدی برای سرمربیگری سپیدرود قرارداد بست. سپیدرود بحرانی‌ترین روزهایش را پشت سر می‌گذارد. اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان و هیات فوتبال استان توانایی عقد قراردادهای محکم و بی‌مسئله را با مالکان ندارند و همین مسئله سپیدرود را گرفتار بحران مالکیت کرده است. حالا دو تیم سپیدرود در رشت راه افتاده و این اتفاق برای تماشاگران و دوستداران سپیدرود نگران کننده است. 

از رفتار علی نظرمحمدی در این شرایط بحرانی کسی تعجب نمی‌کند. از او برمی‌آید که به هر روشی بخواهد موقعیت کار برای خود فراهم کند و حرجی بر او نیست. پس از آنکه نادر دست‌نشان به دلیل اعتراض دوستداران سپیدرود تصمیم گرفت از ادامه کار با جواد تن‌زاده (مدعی مالکیت سپیدرود) استعفا بدهد، علی نظرمحمدی با هر ترفندی خود را به تن‌زاده رساند تا عکسی به یادگار بگیرد و پای یک برگه قرارداد را که معلوم نیست چه اعتباری دارد، امضا کند. علی نظرمحمدی مثل دورانی که دروازه‌بانی می‌کرد، حالا در مربیگری هم مضحکه‌ای راه انداخته است. فوتبال رشت اما اگر قد کشیده باشد، دیگر تن به پذیرفتن مربیانی در قواره دست‌نشان یا در اندازه‌ای کوچک‌تر (مثل نظرمحمدی) نمی‌دهد. به همین دلیل دست‌نشان فهمید که امکانی برای فعالیتش وجود ندارد و نظرمحمدی اما هنوز از درک این نکته هم عاجز است. انتخاب‌های تن‌زاده برای نیمکت مربیگری، او را بیشتر در موضع ضعف قرار می‌دهد و بدیهی است که تماشاگران به سمت مالکی که می‌خواهد مربیانی در قواره دست‌نشان یا نظرمحمدی را انتخاب کند، جذب نمی‌شوند. شاید به همین دلیل و البته به دلیل مستندات قانونی دیگر، فعلا می‌توانیم تیمی که سرمربی‌اش خداداد عزیزی است را به عنوان سپیدرود بشناسیم، تیمی که بازیکنان اصلی سپیدرود با آن قراردادشان را تمدید کرده‌اند و چهره‌های موجهی مثل سهیل حق‌شناس و محمدرضا مهدوی در کادر فنی و لیست بازیکنانش حضور دارند. نظرمحمدی اما دوست دارد آتش این اختلافات در فوتبال رشت شعله‌ور شود و امیدوار به پیروزی تن‌زاده در جدل مالکیت باشگاه است. نکته جالب اما این است که دوستداران سپیدرود هم گرایشی به حضور چهره‌هایی مثل نظرمحمدی ندارند و پس از ماجراهای شبهه‌برانگیز فصول گذشته، هنوز پرسش‌های زیادی درباره نظرمحمدی بی‌پاسخ مانده است. نظرمحمدی در سیستم اقتصادی اداره باشگاه همواره دخالت داشت و محاسبات مالی دقیق از آن دوره وجود ندارد و هرگز شفاف نشد که ورودی و خروجی مالی سپیدرود چه بود. اتهاماتی که امید روانخواه، مربی سپیدرود نیز درباره نحوه جذب بازیکن در برنامه ۹۰ علیه نظرمحمدی مطرح کرد، هرگز بررسی نشد و همه چیز انگار باید فراموش شود.

از اینها که بگذریم، دوباره می‌رسیم به سپیدرود، به تیم دوست‌داشتنی فوتبال رشت که نباید اسیر این جدل‌ها باشد. آیا سپیدرود با پایان جدل‌های مالکیت به روزهای آرام می‌رسد؟ امیدواریم. قضاوت درباره اینکه مالکیت سپیدرود به کدام گروه مالکیت می‌رسد دشوار است اما سپیدرود در روند این بررسی‌ها آسیب‌های جدی خواهد دید، آسیب‌هایی که در طول فصل غیرقابل جبران خواهند بود. 

لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/79341
captcha
تازه ها
بیشتر