ورزش ایران / شناسه خبر: 79309 / تاریخ انتشار : 1397/4/13 11:06
|
رقابت‌های جایزه بزرگ گرجستان

شکست نامداران کشتی در تفلیس

در روز نخست رقابتهای بین المللی گرجستان بیشتر کشتی گیران ایران در مصاف با رقبای خود شکست خوردند تا در کمتر از 40 روز مانده به بازیهای آسیایی نگرانی ها از وضعیت آمادگی کشتی گیران افزایش پیدا کند.

ایران ورزشی آنلاین / مسابقات پنج وزن نخست رقابت‌های کشتی آزاد و فرنگی جام بالاوادزه و کارتوزیا گرجستان در حالی برگزار شد که کشتی گیران نامداری چون رضا خدری، محمد نوربخش، میثم نصیری و یداله محبی با شکست مقابل رقبای نه چندان قدرتمند عملکرد ضعیفی را از خود به جا گذاشتند.   

نتایج کشتی گیران ایران به شرح زیر است:

در کشتی آزاد و در وزن ۶۱ کیلوگرم باقر یخشکی در دور اول با نتیجه ۱۱ بر ۹ ایوان بلچیوک از کشور اوکراین را شکست داد اما در دور دوم مقابل آدیل اوسپانوف از قزاقستان با نتیجه ۲ بر ۲ ضربه فنی شد و با توجه به شکست کشتی گیر قزاقستانی در دورهای بعد، یخکشی از دور رقابت‌ها کنار رفت. یخکشی به نفر اول این وزن در انتخابی مرحله نهایی تیم ملی کشتی آزا معرفی شده بود.

در وزن ۷۰ کیلوگرم نیما اشفاقی با نتیجه ۱۰ بر صفر نوربرت لوکاس از مجارستان را مغلوب کرد اما در کشتی دوم خود با نتیجه ۱۰ بر ۵ مقابل مصطفی کایا از کشور ترکیه شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر مقابل رامانوف روس، اشفاقی از دور رقابت ها کنار رفت. در همین وزن میثم نصیری با نتیجه ۱۰ بر ۴ مغلوب کایا از ترکیه شد و از دور رقابت ها کنار رفت. میثم نصیری یکی از امیدهای اصلی کشتی ایران در این وزن برای حضور در بازیهای آسیایی است.

در وزن ۷۹ کیلوگرم امید حسن تبار در کشتی اول خود با توجه به حاضر نشدن حریف کره جنوبی به پیروزی رسید، اما در دور دوم با نتیجه ۱۵ بر ۴ مقابل ماگومد الداروویچ از روسیه شکست خورد و با توجه به حضور این کشتی گیر روس در دیدار فینال، حسن تبار به گروه بازنده ها رفت تا به کار خود برای کسب مدال برنز ادامه دهد. امید حسن تبار هم نفر اول انتخابی تیم ملی در این وزن بود.

در وزن ۹۲ کیلوگرم محمدجواد ابراهیمی در دور نخست علیرضا کریمی دیگر نماینده کشورمان را با نتیجه ۶ بر ۴ مغلوب کرد. در مبارزه دوم نیز ابراهمی با نتیجه ۲ بر ۲ از سد داتو مارساگیشویلی دارنده مدال برنز المپیک لندن و برنز جهان از گرجستان گذشت و در مرحله نیمه نهایی نیز با نتیجه ۸ بر صفر سلیمان کارادنیز از ترکیه را از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. علیرضا کریمی نیز با توجه به حضور ابراهیمی در دیدار فینال رقابت های خود را برای کسب مدال برنز در گروه بازنده ها پیگیری خواهد کرد. حریف ابراهیمی در دیدار فینال آنزور اوریشف از روسیه است. ابراهیمی و کریمی از بهترین های کشتی ایران در حال حاضر هستند. یکی از این دو در بازیهای آسیایی و دیگری در مسابقات جهانی حتما دوبنده تیم ملی را به تن می کند.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم یداله محبی در کشتی اول با نتیجه ۱۰ بر صفر مقابل سلیم ارجان ترک به برتری دست یافت و در دیدار دوم نیز مقابل نام کیونگ جیم از کره جنوبی با نتیجه ۱۵ بر ۴ پیروز شد، اما در کشتی بعد با نتیجه ۴ بر یک مغلوب گنو پتریاشویلی قهرمان جهان و نفر سوم المپیک از گرجستان شد و به دیدار رده بندی رفت. محبی در این مرحله به مصاف هو ژانگژیانگ از چین می رود.

در کشتی فرنگی و در وزن ۵۵ کیلوگرم که به دلیل تعداد کم شرکت کننده ها صورت دوره ای و در دو گروه برگزار می شود، مسلم نادری خادم در دور اول رادیک مکرتچیان از ارمنستان را با نتیجه ۳ بر یک شکست داد و در دور دوم مقابل جاووخیر میراخمدوف از ازبکستان با نتیجه ۱۱ بر ۲ مغلوب شد اما با اینحال به مرحله نیمه نهایی راه یافت. در مرحله نیمه نهایی نیز با شکست ۱۰ بر صفر الهام بهرام اف از ازبکستان راهی دیدار فینال شد. نادری خادم هم از نظر کادر فنی بهترین کشتی گیر وزن اول است که از انتخابی مرحله نهایی هم معاف بود.

در همین وزن رضا خدری در گروه دوم با نتایج ۹ بر ۷ و ۸ بر یک مقابل الهام بهرام اف از ازبکستان و واسیلی توپویف از روسیه شکست خورد و با نتیجه ۴ بر ۲ مقابل کشتی گیر برزیلی به پیروزی رسید اما نتوانست به مرحله نیمه نهایی صعود کند. در این وزن مسلم نادری خادم و واسیلی توپویف از روسیه دیدار فینال را برگزار می کنند. رضا خدری هم در انتخابی مرحله نهایی به عنوان قهرمانی رسیده بود.

در  وزن ۶۳ کیلوگرم محمد نوربخش در حالی که تا دقیقه سوم با کشتی گیر گرجستانی مبارزه کرد ، با نتیجه ۸ برصفر مغلوب این کشتی گیر شد. با توجه به اینکه این کشتی گیر گرجستانی به دیدار فینال راه یافت، نوربخش به گروه بازنده ها رفت، اما به خاطر تشدید نشدن مصدومیت از حضور در رقابت های شانس مجدد انصراف داد. در وزن ۹۷ کیلوگرم علی اکبر حیدری با نتیجه ۷ بر یک مقابل گئورگی ملیا از گرجستان شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر گرج در مرحله نیمه نهایی، حیدری از دور رقابت‌ها کنار رفت. حیدری و نوربخش در اوزان خود به عنوان قهرمانی رسیده بودند.

مسابقات شانس مجدد، رده بندی و فینال اوزان فوق امروز (چهارشنبه) برگزار می‌شود.

 

لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/79309
captcha
تازه ها
بیشتر