فوتبال ایران / شناسه خبر: 79303 / تاریخ انتشار : 1397/4/13 05:24
|
گزارش سایت پرتغالی تکمیل‌کننده خبر رویترز

داستان یک مذاکره پرتردید: کی‌روش - تاج

تاج حتما ایران است. آقای دبیرکل فدراسیون هم ایران است. مسوول روابط عمومی فدراسیون هم جدیدا منصوب شده و تازه نفس برای پاسخگویی به موارد خبرساز آماده است اما هیچ خبری از فدراسیون فوتبال بیرون نمی‌آید.

ایران ورزشی آنلاین / یک هفته از بازگشت تیم ملی به کشور می‌گذرد و در تمام روزهای هفته‌ای که گذشت از زبان نفر اول فدراسیون شنیده‌ایم توافق با کی‌روش تمام شده و او تا پایان جام ملت‌ها می‌ماند. اگر اینطور باشد - که شک داریم واقعا اتفاق افتاده باشد - چرا چیزی روی کاغذ نمی‌آید؟ چرا فدراسیون و روابط عمومی‌اش بیانیه‌ای روی خروجی خود قرار نمی‌دهد؟ چرا مردم نباید اصل ماجرا را بدانند و رسانه‌ها تا این حد گیج باشند؟ کجای کار می‌لنگد؟ چرا اگر اتفاقی نیفتاده دوستداران کی‌روش را بیهوده امیدوار می‌کنند یا اگر با کارلوس می‌خواهیم ادامه بدهیم چیزی از او در این باره و برنامه‌های آینده‌اش نمی‌شنویم؟

فدراسیون فوتبال با انفعال و سکوت خود به بازار شایعات دامن می‌زند و حتی وقتی از زبان رییس فدراسیون می‌شنویم که کار تمام است باز هم به همه چیز و همه حرف‌ها شک داریم چون می‌دانیم اینجا و در فوتبال نه چندان سیستماتیک و اصلی‌مان در فاز مدیریت، هیچ چیز تا لحظه امضا و اعلام رسمی نهایی نیست و حتی گاهی اوقات بعد از امضا نیز همه چیز به هم می‌ریزد و امضاها بی‌معنی می‌شود. همین می‌شود که وقتی خبر رویترز را از آن سوی دنیا می‌شنویم و منبعی که در ایران حضور ندارد حرف‌های او را بیشتر از رییس فدراسیون‌مان باور می‌کنیم.
بعد از گزارش رویترز درباره اینکه برخلاف گفته‌های رییس فدراسیون فوتبال ایران، کی‌روش با این فدراسیون به توافق نرسیده، واکنشی نصف و نیمه از فدراسیون فوتبال دیدیم که بر صحبت‌های قبلی‌شان تاکید می‌کردند اما همان گزارش از رویترز کافی بود تا دوباره بحث پیشنهاد به کارلوس داغ شود. جالب است که بعد از گزارش رویترز حالا یک سایت پرتغالی هم نوشته بعید است کی‌روش و فدراسیون فوتبال ایران همکاری‌شان را ادامه دهند.
سایت «dn» پرتغال نوشته مذاکرات کی‌روش با فدراسیون فوتبال ایران به نظر دشوار می‌رسد و رسیدن به یک نقطه مشترک و مثبت دور از انتظار است. در مطلب این سایت آمده:«فدراسیون ایران می‌خواهد مربی پرتغالی را تا ژانویه 2019 برای مسابقات جام ملت‌های آسیا نگه دارد. همچنان که مهدی تاج، رییس فدراسیون ایران در مصاحبه با رسانه‌های داخلی گفته بود: «ما یقین داریم که کارلوس کی‌روش با ما می‌ماند. با وجود این هنوز این توافق نهایی نشده و کار تمام نیست. کی‌روش می‌خواهد تا فدراسیون شرایط آمادگی برای مسابقات جام ملت‌های آسیا را تضمین کند تا به شکلی صحیح این شرایط فراهم شود. این خواسته‌های کی‌روش تا الان مهیا نشده است به همین دلیل عملیات توافق نهایی متوقف شد. مربی پرتغالی دوست ندارد شرایطی که برای آمادگی تیم ملی ایران برای جام جهانی 2018 روسیه رخ داد، تکرار شود و ایران در پیدا کردن رقیبی مناسب برای برگزاری دیدار تدارکاتی عاجز بماند. این بدان معناست که بازیکنان نمی‌توانند بازی مشخصی را انجام دهند.»
در شرایطی که روز گذشته نیز سکوت کی‌روش، اعضای فدراسیون فوتبال و کادر فنی ادامه داشت همچنان اخبار مربوط به پیشنهادهایی از آفریقا به کی‌روش شنیده می‌شد.
سایت تایمز آفریقای جنوبی در گزارشی با مرور اتفاقات جام جهانی با اشاره به خبر اخیر رویترز و با معرفی آن به ‌عنوان یکی از شوک‌های جام بیست‌و‌یکم مدعی شده هنوز احتمال دارد این مرد پرتغالی هدایت تیم ملی آفریقای جنوبی را برعهده بگیرد.
نشریه تایمز آفریقای جنوبی از خبر رویترز به ‌عنوان نشانه‌ای برای محتمل بودن جدایی کی‌روش از ایران یاد کرده و نوشته:«به دنبال گمانه‌زنی‌های مکرری که درباره آینده استوارت باکستر و احتمال پایان کار او به‌عنوان سرمربی بافانا بافانا برای بازگشت به فوتبال باشگاهی صورت گرفته، اکنون از ایران اخباری منتشر شده است که می‌‌تواند توجه فدراسیون فوتبال آفریقای جنوبی را جلب کند و آن قطعی نبودن توافق کارلوس کی‌روش با فدراسیون فوتبال ایران است.»
تایمز در ادامه آورده است:«کی‌روش اغلب اوقات با فدراسیون فوتبال ایران اختلافاتی داشته و این در حالی است که او به‌عنوان گزینه محبوب دنی جردن، رییس فدراسیون آفریقای جنوبی برای هدایت تیم ملی شناخته می‌شود بخصوص که او خاطره تجربه هدایت این تیم را هم دارد.»
از سوی دیگر سایت الیوم 24 هم خبر داده کی روش، سرمربی ایران تمدید با فدراسیون فوتبال این کشور را رد کرده و نمی‌خواهد با تیم ملی دیگر ادامه دهد. کی‌روش بیشترین نامی است که در قاره آفریقا این روزها مطرح می‌شود. او کاندیدای هدایت تیم‌های ملی آفریقای جنوبی، مصر، الجزایر و همچنین در صورت رفتن رنار گزینه مراکش است.
ظاهرا به این نام‌ها باید یک گزینه جدید از آفریقا را هم اضافه کنید. گفته می‌شود یکی از کشورهایی که به دنبال جذب سرمربی جدید است، کامرون است.
 فدراسیون فوتبال این کشور ۵ گزینه از جمله کارلوس کی‌روش را مد نظر قرار داده بود. سایت «آل آفریکا» دیروز در خبری مدعی شد کی‌روش به کامرون پاسخ منفی داده و این کشور به دنبال به خدمت گرفتن «ژرژ لیکنس» سرمربی سابق بلژیک است.
این سایت نوشت: «طبق اطلاعات ما کارلوس کی روش اولویت سرمربیگری تیم ملی فوتبال کامرون بود. این تکنسین پرتغالی یکی از پنج گزینه سرمربیگری جایگاهی بود که در اختیار هوگو بروس قرار دارد. با توجه به اختلافاتی که وجود دارد، کارلوس کی‌روش می‌توانست گزینه مطلوب پائول بیا رییس جمهوری کامرون هم باشد.»
 سایت آل آفریکا در ادامه به نقل از یک منبع آگاه نوشت: «با این حال سرمربی سابق رئال مادرید و منچستریونایتد علاقه‌ای به هدایت تیم قهرمان ۲۰۱۷ آفریقا (کامرون) ندارد. او در حال حاضر برای تصمیم‌گیری درباره آینده مردد است.»
 

لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/79303
captcha
تازه ها
بیشتر