یادداشت / شناسه خبر: 79294 / تاریخ انتشار : 1397/4/12 19:37
|

جهانبخش نباید این هدیه را بپذیرد

فرشاد کاس‌نژاد / این نپذیرفتن نمادی خواهد بود از ایستادن در مقابل این بذل و بخشش‌های بیهوده. نمادی مقابل این بهره‌برداری‌های سیاسی و تبلیغاتی از چهره‌های ورزش.

ایران ورزشی آنلاین / فرشاد کاس‌نژاد / مراسم مضحک تجلیل از بازیکنان ایران ادامه دارد و هربار مضحکه تازه‌ای راه می‌افتد. در آخرین پرده شیرزاد، سخنگوی شورای شهر رشت گفته: "در راستای تقدیر از حضور موثر جهانبخش در جام جهانی یک واحد مسکونی در مجتمع مسکن مهر رشت توسط شورا و شهرداری رشت به او اهدا می‌شود."

مردم برای تحویل مسکن مهر ماه‌ها چادر می‌زنند، هزار رنج را تحمل می‌کنند تا سقفی برای زندگی داشته باشند. مسکن مهر نماد زندگی طبقه‌ای از جامعه است که حق نداریم یک واحد از حقوق ناچیز و حیاتی آنها را پیشکش کنیم به یک بازیکن حرفه‌ای فوتبال که یک روز از زندگی‌اش را در آن واحد نمی‌گذراند. جهانبخش نباید این هدیه را بپذیرد. با نپذیرفتن جهانبخش، فقر ریشه‌کن نمی‌شود، چه بسا بالای سر هیچ خانواده تنگ‌دستی سقفی ساخته نشود اما این نپذیرفتن نمادی خواهد بود از ایستادن در مقابل این بذل و بخشش‌های بیهوده. نمادی مقابل این بهره‌برداری‌های سیاسی و تبلیغاتی از چهره‌های ورزش. پیش از این اتفاق درباره تجلیل‌های دیگری که در گنبد، انزلی، خرم‌آباد و اینجا و آنجا انجام شد نوشته بودم که این مراسم بی‌معنا و غیرمردمی است اما به اسم مردم. تجلیل از بازیکنان ایران در جام جهانی، تجلیلی اغراق‌آلود و پر از صحنه‌هایی که بهره‌برداری سیاستمداران خرده‌پا از چنین مراسمی را نشان می‌دهد.
 
یادداشتی دیگر درباره مراسم تجلیل:
لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/79294
captcha
نظرات شما | 1 نظر
حامد
1397/4/14 - 11:55
خنده داره. آخه تو جام جهانی چکار کردند که اینگونه از جیب مردم دارند خرج می کنند.
rateup 0
 ratedown 0
تازه ها
بیشتر