ورزش ایران / شناسه خبر: 79293 / تاریخ انتشار : 1397/4/12 19:28
|

کشتی گیران نوجوان در حوالی جام

اعضای تیم ملی با ترس و دلهره از احتمال برخورد با قرعه نحس رژیم صهیونیستی ، راهی کرواسی شدند و شاید همین شرایط روانی اولین حریف تیم ایران در این مسابقات بود.

ایران ورزشی آنلاین / محسن وظیفه - رقایتهای کشتی آزاد نوجوانان جهان فردا به پایان می رسد. مسابقاتی سخت و دشوار برای تیم ایران که با استرس و دلهره شروع شد و اینگونه که از نتایج روزهای اول و دوم این مسابقات مشخص است، رسیدن به سکوی قهرمانی اگر چه دور از دسترس نیست اما بسیار سخت و دشوار به نظر می رسد. با توجه به عملکرد تیم های آذربایجان، روسیه و آمریکا رسیدن به جام قهرمانی دشوار اما قابل دسترس است. با این حال نکته مهم درباره تیم کشتی نوجوانان این بود که با فضا سازی های صورت گرفته در داخل، اعضای تیم ملی با ترس و دلهره از احتمال برخورد با قرعه نحس رژیم صهیونیستی ، راهی کرواسی شدند و شاید همین شرایط روانی اولین حریف تیم ایران در این مسابقات بود.

روز اول رقابتهای کشتی آزاد نوجوانان در حالی با برگزاری مسابقات پنج وزن نخست پیگیری شد که دو کشتی گیر ایران به فینال رسیدند و یک کشتی گیر دیگر هم راهی دیدار رده بندی شد تا به این ترتیب تیم کشتی آزاد نوجوانان ایران از روز نخست این مسابقات شانس کسب سه مدال را داشته باشد.


در پنج وزن نخست این مسابقات کشتی گیران ایران محمد رضا قیاسی در وزن 80 کیلو گرم و امیر حسین زارع در وزن 110 کیلو گرم دو کشتی گیر ایران بودند که به مسابقه فینال رسیدند. نمایندگان اوزان ۸۰ و ۱۱۰ کیلوگرم ایران راهی دیدار نهایی رقابت های کشتی آزاد نوجوانان جهان شدند و محمد کریمی در وزن ۶۵ کیلوگرم و مهدی ویسی در ۴۸ کیلوگرم  شانس کسب مدال برنز دارند.


در روز دوم و در رقابتهای 5 وزن دوم هم خیلی از اخبار تیم ملی تحت الشعاع قرعه محمد نخودی در وزن 71 کیلو گرم قرار گرفت. او در دور نخست با حریف ژاپنی رقابت داشت و در مرحله بعد باید به مصاف برنده مسابقات کشتی گیر گرجستان و رژیم صهیونیستی می رفت. مسابقات نخودی با حریف ژاپنی زودتر برگزار شد که نخودی مغلوب حریف ژاپنی شد اما در ادامه هم کشتی گیر گرجستان با اقتدار حریفش از رژیم صهیونیستی را شکست داد. محمد نخودی شاید اگر از اینکه در مرحله بعد چه اتفاقی قرار است برایش رخ می دهد، اطمینان داشت، می توانست جور دیگری کشتی بگیرد. هر چند که در همین مسابقات هم رقابت کشتی گیران ایرانی مقابل ژاپنی ها بسیار نزدیک به هم بود اما با این حال نمی توان از شکست نخودی به سادگی عبور کرد و شاید او و کادر فنی با برنامه ریزی که از قبل انجام شده بود، به این نتیجه رسیدند که نخودی با تمام توان مقابل حریف ژاپنی حاضر نشود.


در روز دوم مسابقات یکی از عجیب ترین شکست ها را فضلی خلیلی در وزن 60 کیلو گرم پذیرا شد. او هم مانند سجاد گودرزی در وزن 55 کیلو گرم، مغلوب یک حریف ترکیه ای شد تا به این ترتیب در نبرد با ترکیه ای ها ، شاگردان غلامرضا محمدی عملکرد ضعیفی از خود به جا بگذارند اما با این حال با دو فینالیست روز نخست و داشتن دو شانس برای مدال برنز و البته اتفاقاتی که در روز دوم رخ داد، تیم ایران در حوالی جام قهرمانی هم دیده می شود.


شاید از مهمترین اتفاقات روز دوم حذف نماینده روس ها در وزن 45 کیلو گرم بود که این شکست شانس های تیم ایران را برای عبور از این تیم افزایش داد. در وزن 51 کیلو گرم سید عرفان جعفریان تواسنت در همان دور نخست حریف روس خود را شکست بدهد تا این کشتی گیر روس در آستانه حذف شدن از دور رقابتها قرار بگیرد.

در قوانین جدید کشتی گیری که از جدول حذف ضربات جبران ناپذیری را به تیم در رده بندی تیمی وارد می کند. با اینحال نکته مهم اریابی صحیح عملکرد تیم از سوی شورای فنی است که آیندهس ازان کشتی ایران بتوانند با کیفیت خوب به رده سنی بزگسالان برسند.


 شاید مهمترین فکری که می توان برای این تیم انجام داد برنامه ریزی صحیح است تا اردوهای آماده سازی این تیم خیلی زود شروع شود و همانند وضعیتی که امسال باری این تیم پیش آمد دیگر تکرار نشود. اتفاقاتی که باعث شد تا اردوها دیرهنگام آغاز شود و شاید همین در برخی از نتایج هم تاثیر گذار بود.
 
 

لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/79293
captcha
تازه ها
بیشتر