جام جهانی / شناسه خبر: 79290 / تاریخ انتشار : 1397/4/12 18:15
|

سوئیس صفر - سوئد یک / قاتل خونسرد

گزارش زنده بازی سوئد و سوئیس در یک هشتم نهایی جام جهانی روسیه را در ایران ورزشی آنلاین بخوانید.

ایران ورزشی آنلاین / سوئیس و سوئد دقایقی دیگر در یک جدال تمام اروپایی هفتمین تیم حاضر در یک چهارم نهایی جام جهانی روسیه را تعیین می‌کنند.

- سوئد در مرحله گروهی بالاتر از مکزیک و آلمان ایستاد و شگفتی‌ساز شد. سوئیس هم توانست بالاتر از صربستان و بدون شکست به مرحله حذفی برسد.

- یانه آرنسون، سرمربی سوئد نسبت به بازی قبل که تیمش نمایش درخشانی داشت و مکزیک را با سه گل شکست داد، تنها یک تغییر دارد و گوستاو اسونسون، هافبک سیاتل‌ ساندرز جانشین سباستین لارسن می‌شود.

ترکیب سوئد به این شرح است: اولسن، لوستیگ، لیندلف، گران‌کوئیست، اوگوستینسون، کلائسون، اسونسون، اکدال، فورسبرگ، برگ، تویوونن.

 

- ولادیمیر پتکوویچ، سرمربی سوئیس نسبت به بازی قبلی که تیمش مقابل کاستاریکا به تساوی 2-2 رسید، چهار تغییر داشته که دو تا از آنها اجباری است.

مایکل لانگ در دفاع راست جانشین لیش‌اشتاینر محروم شده و در دفاع وسط هم یوهان جورو به جای فابین شار محروم بازی می‌کند.

استون زوبار که برای تولد دخترش به سوئیس رفته بود به روسیه برگشته و جای بریل امبولو را می‌گیرد. همچنین یوسیپ درمیچ به جای ماریو گاورانوویچ بازی می‌کند.

ترکیب سوئیس به این شرح است: سومر، لانگ، جورو، آکانجی، رودریگز، بهرامی، ژاکا، شکیری، جمایلی، زوبر، درمیچ.

 

 

گزارش بازی

دقیقه 8: مارکوس برگ، مهاجم العین پشت دفاع سوئیس صاحب توپ شد، ولی از زاویه تقریبا بسته ضربه‌اش را با فاصله زیادی بیرون زد.

دقیقه 9: دومین حمله متوالی سوئد! این بار اکدال پشت محوطه جریمه بدون مزاحم فرصت شوت داشت، ولی ضربه والی او از بالای دروازه بیرون رفت. به نظر می‌رسد محرومیت دو مدافع سوئیس روی عملکرد دفاعی این تیم تاثیر گذاشته است.

دقیقه 16: سوئیس تلاش می‌کند کنترل بازی را با پاس‌های کوتاه در اختیار بگیرد، ولی پرس سوئد اجازه این کار را نداده. سوئد شروع بهتری داشته، ولی بازی آرام آرام به تعادل کشیده می‌شود.

دقیقه 23: در این لحظات شکیری مهمترین بازیکن سوئیس است که با سرعت و پاس‌های بلندش تلاش می‌کند دفاع حریف را باز کند. سانتر او را جمایلی با فاصله کمی از بالای دروازه سوئد به بیرون فرستاد.

دقیقه 28: سوئد یک بار دیگر خطرناک بود. برگ از درون محوطه جریمه ضربه‌ای چکشی به سمت دروازه زد که سومر با شیرجه‌ای دیدنی توپ را دفع کرد.

دقیقه 31: لوستیگ، مدافع راست سوئد به دلیل خطای عمد روی درمیچ کارت زرد گرفت و در صورت صعود تیمش در بازی بعدی محروم خواهد بود.

دقیقه 34: ژاکا یکی از شوت‌های سنگینش را از فاصله 30 متری زد، ولی توپ با فاصله نسبتا کمی از بالای دروازه سوئد بیرون رفت.

دقیقه 40: بهترین موقعیت سوئیس! جمایلی از نزدیکی نقطه پنالتی می‌توانست دروازه را باز کند، ولی شوت محکمش را از بالای دروازه بیرون زد.

دقیقه 41: اکدال در تیر دو فرصت خیلی خوبی برای زدن گل برتری سوئد داشت، ولی بدون اینکه مزاحمی داشته باشد، توپ را به بالای دروازه فرستاد.

تساوی بدون گل در نیمه اول. این نتیجه بیش از آنکه به خاطر عملکرد خوب دفاعی دو تیم باشد، به دلیل بی‌دقتی مهاجمان بود. برگ و اکدال برای سوئد و جمایلی برای سوئیس فرصت‌های خوبی را از دست دادند.

دقیقه 48: اولین فرصت خطرناک بازی در نیمه دوم متعلق به سوئد بود. این تیم یک بار دیگر روی سانتر خطرساز شد، ولی تویونن ریباند را به بالای دروازه فرستاد.

دقیقه 57: دو تیم تلاش زیادی دارند، ولی جای خالی مهاجمان تراز اول در هر دو تیم احساس می‌شود. این می‌تواند دومین بازی بدون گل جام باشد؟

دقیقه 61: والون بهرامی کارت زرد گرفت تا بازی بعدی احتمالی سوئیس در این جام را از دست بدهد.

گل سوئد!

دقیقه 66: فورسبرگ، بهترین بازیکن سوئد سرانجام توانست طلسم این بازی را بشکند. شوت او از پشت محوطه جریمه که ضرب زیادی هم نداشت با برخورد به پای آکانجی منحرف شد و به درون دروازه سوئیس چرخید.

گل اول سوئد به سوئیس (ویدئو)

دقیقه 73: پتکوویچ برای فرار از شکست دو تعویض تهاجمی انجام داد. امبولو و سفروویچ جانشین جمایلی و زوبر شدند. 

دقیقه 80: امبولوی تازه‌وارد روی یک کرنر چیزی نمانده بود سوئیس را به گل تساوی برساند، ولی ضربه سر او را فورسبرگ از روی خط دروازه برگرداند.

دقیقه 82: دو تعویض دفاعی برای سوئد. اولسون و کرافت جانشین فورسبرگ و لوستیگ شدند.

دقیقه 85: سوئیس فشار زیادی برای زدن گل تساوی روی دروازه سوئد وارد کرده، ولی سانترهای این تیم با حضور مدافعان بلندقامت سوئد بی‌نتیجه مانده.

دقیقه 90: ضربه سر خطرناک سفروویچ را اولسن، دروازه‌بان سوئد به خوبی مهار کرد.

دقیقه 2+90: اولسن، بازیکن تازه‌وارد سوئد روی یک ضدحمله به سمت دروازه فرار کرد، ولی با خطای لانگ متوقف شد. داور اعلام خطا و لانگ را اخراج کرد. تشخیص اولیه او پنالتی بود، ولی بعد از بازبینی ویدیویی توپ را پشت محوطه جریمه کاشت. این ضربه را سومر دفع کرد و بلافاصله بعد از آن سوت پایان بازی به صدا در آمد.

بازی در نهایت با برد یک بر صفر سوئد به پایان رسید. سوئد که در مرحله مقدماتی هلند و ایتالیا را حذف کرده و در مرحله گروهی آلمان را به خانه فرستاد، سوئیس را هم از مسیر کنار زد و به جمع هشت تیم پایانی جام رسید. چه تیمی می‌تواند زردپوشان را متوقف کند؟

لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/79290
captcha
تازه ها
بیشتر