ورزش ایران / شناسه خبر: 79223 / تاریخ انتشار : 1397/4/11 17:11
|

شکست کشتی گیران رژیم صهیونیستی / فرار از دردسرهای قرعه

خیال کشتی ایران در روز نخست از تعلیق و محرومیت به دلیل عدم رویارویی با کشتی گیر رژیم صهیونیستی راحت شد.

ایران ورزشی آنلاین / در روز نخست مسابقات جهانی کشتی آزاد نوجوانان در کرواسی مهمترین موضوع حضور 4 کشتی گیر از رژیم صهیونیستی در 5 وزن نخست بود. موضوعی که به نگرانی مهم جامعه کشتی تبدیل شده بود و با توجه به هیاهوی که بعد از محرومیت علیرضا کریمی به راه افتاده بود؛ همه متاثر از جوی بودند که در این روزها به وجود آمده بود. در این روزهای اخیر هر لحظه نگرانی ها از تعلیق کشتی ایران در صورت برخورد با کشتی گیران رژیم صهیونیستی افزایش پیدا کرده بود و به همین دلیل در روز نخست همه ذهن ها به این سو رفته بود که چه چیزی در انتظار کشتی ایران است اما خوشبختانه با شکست هر چهار نماینده رژیم صهیونیستی در روز نخست این موضوع به خیر خوشی به پایان رسید و شر این قرعه نحس از سر کشتی گیران ایران برداشته شد.

مهمترین کشتی ایران در روز نخست باید در وزن 110 کیلو گرم برگزار می شد. در این وزن امیر حسین زارع بعد از استراحت در دور نخست باید در مرحله بعد به مصاف کشتی گیر چین می رفت. نه اینکه کشتی گرفتن مقابل حریف چینی خیلی مهم باشد؛ بلکه کشتی مهم برای ایران مصاف نماینده بلغارستان و رژیم صهیونیستی بود که برنده آن به مصاف با کشتی ایران راهی می شد.  


اتفاقی مشابه به آنچه برای علیرضا کریمی در امیدهای جهان به وجود آمده بود و ممکن بود این بار باخت مصلحتی برای امیر حسین زارع رخ بدهد اما این بار کشتی گیر رژیم صهیونیستی با ضربه فنی مغلوب حریف بلغارستانی شد تا آرامش در رادوی کشتی گیران ایران حاکم باشد.


در اوزان 48، 55 و 80 کیلو گرم هم  با احتمال کمتری نسبت به آنچه در 110 کیلو گرم وجود داشت؛ ممکن بود که این وضعیت برای کشتی ایران پیش بیاید اما همه ی کشتی گیران رژیم صهیونیستی رد روز نخست مقابل رقبا شکست خوردند و از دور رقابتها کنار رفتند. به خصوص کشتی گیر روسی الاصل رژیم صهیونیستی که کلی درباره توان فنی او بحث شده بود در همان دور نخست با نتیجه ضعیف مغلوب حریف ازبکستانی شد تا خیال مهدی قیاسی از این قرعه سخت راحت شود. در سایر اوزان هم شرایط به همین شکل بود. به این ترتیب خیال کشتی ایران در روز نخست از تعلیق و محرومیت به دلیل عدم رویارویی با کشتی گیر رژیم صهیونیستی راحت شد.  

لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/79223
captcha
تازه ها
بیشتر