جام جهانی / شناسه خبر: 79185 / تاریخ انتشار : 1397/4/10 22:26
|

دانمارک یک (2) – کرواسی یک (3) / کروات‌ها برنده جنگ پنالتی‌!

گزارش لحظه به لحظه بازی دانمارک و کرواسی را در ایران ورزشی آنلاین بخوانید.

ایران ورزشی آنلاین / چهارمین بازی مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی روسیه بین دانمارک و کرواسی برگزار می‌شود. کرواسی با سه برد پیاپی در مرحله گروهی در حد یک مدعی نشان داد، در حالی که دانمارک مثل همیشه با تیمی سختکوش به مسابقات آمده. برنده این بازی با روسیه روبرو می‌شود که ساعتی پیش ناباورانه اسپانیا را پس از تساوی یک بر یک در وقت قانونی و اضافه در ضربات پنالتی حذف کرد.

گل اول دانمارک!

ثانیه 58: هنوز بازی گرم نشده بود که دانمارک به گل رسید! سریعترین گل جام! این تیم پس از چند توپ بلند صاحب یک اوت دستی نزدیک دروازه کرواسی شد. پس از پرتاب بلند کنودسن، توپ در شلوغی دروازه به یورگنسن رسید و او توپ را از بین پای چند بازیکن به تور دروازه کرواسی رساند. سوباسیچ که هنگام ضربه دید کافی نداشت، نتوانست واکنش مناسبی نشان دهد. گل دانمارک شبیه گل‌هایی است که در لیگ برتر و لیگ یک خودمان روی پرتاب‌های بلند بارها دیده‌اید!

گل اول دانمارک به کرواسی (ویدئو)

گل کرواسی!

دقیقه 4: کرواسی نیاز به زمان زیادی برای جبران نداشت. این تیم حمله سریعی داشت و دفع توپ ناقص مدافع دانمارک پس از برخورد به سر کریستنسن، هافبک خودی جلوی پای مانژوکیچ افتاد که توپ را از نزدیک دروازه به تور چسباند.

گل اول کرواسی به دانمارک (ویدئو)

دقیقه 12: کرواسی در گوشه محوطه جریمه صاحب یک کاشته شد، ولی ضربه پریشیچ پس از برخورد به سر مدافع دانمارک به کرنر رفت. بر خلاف بازی اسپانیا – روسیه، این بازی را سرعت بالایی دنبال می‌شود.

دقیقه 20: مانژوکیچ در محوطه جریمه دانمارک به زمین افتاد، ولی داور آرژانتینی اعتقادی به پنالتی نداشت.

دقیقه 22: اریکسن روی یک ضدحمله در موقعیت شوت قرار گرفت، ولی ضربه‌اش با برخورد به مدافع کرواسی به کرنر رفت.

دقیقه 27: پاس خوب اریکسن پشت دفاع به برایت‌وایت رسید، ولی خروج خوب سوباسیچ که زاویه را تنگ کرد اجازه نداد ضربه این مهاجم به گل دوم دانمارک تبدیل  شود.

دقیقه 29: کرواسی بلافاصله پاسخ این حمله را با شوت راکیتیچ داد. دفع ناقص اشمایکل به مانژوکیچ هم فرصت داد بختش را آزمایش کند، ولی ضربه این مهاجم به بالای دروازه رفت.

دقیقه 35: دانمارک همانطور که سرمربی‌اش وعده داد بود مثل بازی با فرانسه دفاع نمی‌کند و این کمک کرده تماشاگران بازی جذابی ببینند. هافبک‌های دانمارک سعی در پرس خط میانی کرواسی دارند که نقطه قوت این تیم است. 

توییت منتخب: خدایان فوتبال با این بازی جذاب می‌خواهند بابت بازی اسپانیا - روسیه معذرت‌خواهی کنند!

دقیقه 39: مودریچ کاشته را از گوشه زمین به زیبایی روی دروازه دانمارک فرستاد، ولی ضربه سر لوورن با فاصله خیلی کمی به بیرون رفت.

دقیقه 42: اریکسن پشت محوطه جریمه صاحب توپ شد و ترجیح داد ضربه‌ای نرم به سمت دروازه بفرستد، ولی این ضربه فنی با بدشانسی به محل تقاطع دو تیر برخورد کرد و بیرون رفت.

دقیقه 44: راکیتیچ فرصت خوبی داشت کرواسی را به گل دوم برساند، ولی شوت او از درون محوطه جریمه ضرب کافی نداشت و برای اشمایکل دردسرساز نشد.

نیمه اول این بازی جذاب با تساوی 1-1 به پایان رسید. بر خلاف انتظار دانمارک حریف دست و پا بسته‌ای مقابل کرواسی نیست و پا به پای حریف پرستاره‌اش بازی کرده. منتظر یک نیمه دوم دیدنی هستیم.

آمار: در 30 دقیقه نخست بازی 87.5 درصد حملات کرواسی از کناره های زمین بود.

دانمارک نیمه دوم را با یک تعویض شروع کرد و شونه در خط میانی جانشین کریستنسن، بازیکن چلسی شد.
دقیقه 55: نیمه دوم ریتم کندتری دارد و ظاهرا دو تیم با احتیاط بیشتری بازی می‌کنند. دانمارک در این نیمه شروع بهتری داشته و کنترل بازی را در اختیار گرفته.
دقیقه 56: برایت‌وایت در محوطه جریمه کرواسی صاحب توپ شد، ولی تعادل کافی نداشت و نتوانست ضربه‌اش را به چارچوب بزند. اولین خطر جدی نیمه دوم.
دقیقه 65: نیکلای یورگنسن، مهاجم فاینورد به جای کورنلیوس به خط حمله دانمارک اضافه شد. 
دقیقه 71: متئو کواچیچ، هافبک رئال مادرید جانشین بروزوویچ شد که نمایش خیلی خوبی نداشت.
دقیقه 72: پس از مدت‌ها شاهد یک فرصت گل بودیم. ضربه یورگنسن، مهاجم تازه‌وارد دانمارک از درون محوطه جریمه قدرت کافی نداشت و سوباسیچ بدون دردسر زیاد مهار کرد.
دقیقه 74: دانمارک در این دقایق بهتر بازی می‌کند و این بار روی شوت اریکسن می‌توانست حریف را به دردسر بیاندازد. کرواسی راهی برای تغذیه خط حمله‌اش پیدا نمی‌کند.
دقیقه 77: کرواسی سرانجام توانست به دروازه دانمارک نزدیک شود، ولی شوت ربیچ از پشت محوطه جریمه در دستان اشمایکل آرام گرفت.
دقیقه 80: پیواریچ، مدافع دیناموکیف جانشین سرینیچ شد که پایش گرفته بود و توان ادامه بازی نداشت.
دقیقه 84: ضربه سر پریشیچ از بالای دروازه دانمارک بیرون رفت. کواچیچ که به دلیل مصدومیت کتف از زمین بیرون رفته بود، مشکل جدی ندارد و توانست به بازی برگردد.
دقیقه 86: دقایقی است که کرواسی بازی را در اختیار گرفته. نفوذ ربیچ از سمت راست خط دفاع دانمارک را به هم ریخت، ولی ضربه پیواریچ با برخورد به یکی از مدافعان بیرون رفت.
دقیقه 87: نوبت حمله دانمارک. شوت شونه از کنار دروازه سوباسیچ بیرون رفت.
دقیقه 2+90: شوت از راه دور راکیتیچ با فاصله کمی از کنار دروازه دانمارک بیرون رفت.
دقیقه 3+90: برایت‌وایت ریباند یک ضربه کرنر را به سمت دروازه کرواسی فرستاد که با فاصله خیلی کمی بیرون رفت. این آخرین اتفاق مهم نیمه دوم بود و داور چند ثانیه بعد سوت پایان را به صدا در آورد. 
نیمه دوم بر خلاف نیمه اول جذاب نبود و دو تیم با احتیاط بیشتری بازی کردند، بخصوص کرواسی که فاصله زیادی با تیم مرحله گروهی داشت.
دقیقه 95: در وقت اضافه دانمارک شروع بهتری از کرواسی داشته، ولی امید این تیم تنها به اوت‌های بلند کنودسن است.
دقیقه 96: کراماریچ در خط حمله کرواسی جانشین پریشیچ شد.
دقیقه 98: کرون دلی در خط میانی دانمارک جانشین دلاینی شد.
دقیقه 104: اولین خطر کراماریچ. سانتر این بازیکن با برخورد به پای مدافع دانمارک منحرف شد و اشمایکل توپ را به سختی به کرنر فرستاد.
نیمه اول وقت اضافه بدون اتفاق مهمی به پایان رسید. سیستو، مهاجم جوان دانمارک برای نیمه دوم وقت اضافه جانشین برایت‌وایت شد.
دقیقه 106: سیستو در اولین توپی که به دست آورد ضربه خوبی زد که با اختلاف کمی از کنار دروازه کرواسی بیرون رفت.
دقیقه 107: بادلج جانشین مانژوکیچ، گلزن کرواسی شد.
پنالتی برای کرواسی!
دقیقه 114: پاس عمقی مودریچ با فرار زیبای ربیچ همراه شد و او موفق شد اشمایکل را هم دریبل بزند، ولی یورگنسن او را با خطا متوقف کرد. پنالتی بدون بحث!
اشمایکل پنالتی را مهار کرد!
دقیقه 115: اشمایکل جهت ضربه مودریچ را تشخیص داد و توپ را مهار کرد. بعد از رونالدو و مسی، مودریچ سومین ستاره‌ای است که در این مسابقات ضربه پنالتی را از دست می‌دهد. 
اشمایکل اجازه نداد تکلیف بازی در وقت اضافه مشخص شود و سرنوشت برنده این بازی هم مثل بازی روسیه - اسپانیا در ضربات پنالتی تعیین می‌شود. پس از مهار پنالتی توسط کاسپر، کارگردان تلویزیون پدرش پیتر اشمایکل را به تصویر کشید که در جایگاه از درخشش پسرش به وجد آمده بود.
 
ضربات پنالتی
اریکسن اولین پنالتی دانمارک را از دست داد! توپ او به تیر عمودی برخورد کرد.
اشمایکل پنالتی بادلج را مهار کرد! شب شب دروازه‌بان‌هاست!
کیائر دومین پنالتی دانمارک را با قدرت به زیر طاق کوبید. ضربه او مهارنشدنی بود!
کراماریچ تازه‌وارد دومین پنالتی کرواسی را با مکث طولانی بر خلاف جهت اشمایکل به درون دروازه فرستاد. اعتراض اشمایکل بی‌نتیجه بود.
کرون دلی سومین پنالتی دانمارک را بر خلاف جهت سوباسیچ وارد دروازه کرد. 1-2 دانمارک.
مودریچ دوباره پشت توپ. کاپیتان کرواسی این بار توپ را وارد دروازه اشمایکل کرد. ضربه او وسط دروازه بود و با فاصله کمی از کنار پای اشمایکل وارد دروازه شد. 2-2.
شونه ضربه پنالتی‌اش را از دست داد. ضربه او قابل پیش‌بینی بود و سوباسیچ آن را مهار کرد. 
پیواریچ پنالتی چهارم کرواسی را از دست داد! اشمایکل مسیر ضربه را درست تشخیص داد. 2-2 مساوی. هر تیم تنها یک ضربه دارد.
یورگنسن پنالتی پنجم دانمارک را از دست داد. او ضربه را به وسط دروازه زد تا سوباسیچ با پا دفع کند. کرواسی در آستانه صعود.
راکیتیچ پنالتی آخر کرواسی را بر خلاف جهت حرکت اشمایکل وارد دروازه کرد تا تیمش به یک چهارم نهایی برسد و حریف روسیه شود.
اشمایکل با مهار سه پنالتی نتوانست به دانمارک برای صعود کمک کند. در طرف دیگر سوباسیچ هم در ضربات پنالتی نمایشی رویایی داشت.
لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/79185
captcha
تازه ها
بیشتر