جام جهانی / شناسه خبر: 79168 / تاریخ انتشار : 1397/4/10 16:21
|

اسپانیا یک (3) - روسیه یک (4) / قهرمان سال 2010 حذف شد!

گزارش لحظه به لحظه بازی اسپانیا و روسیه در یک هشتم نهایی جام جهانی را در ایران ورزشی آنلاین بخوانید.

ایران ورزشی آنلاین / سومین بازی مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی 2018 بین اسپانیا، قهرمان سال 2010 و تیم میزبان برگزار می‌شود. پیش‌بازی روسیه – اسپانیا را می‌توانید در لینک زیر بخوانید:

ایران و مراکش، الگوی میزبان برای مهار تیم هیرو

-مصدومیت آلن زاگوئف از بازی اول مرحله گروهی برطرف شده، ولی او در ترکیب اصلی نیست و مثل چریشف، زننده سه گل روسیه در مرحله گروهی روی نیمکت نشسته. اسمولنیکف که در بازی قبلی مقابل اروگوئه کارت قرمز گرفت، تنها محروم روسیه بری این بازی است. چریشف برای این بازی از سه مدافع میانی استفاده کرده و آرایش تیمش هنگام دفاع به 2-3-5 تغییر می‌کند.

ترکیب روسیه برای این بازی به این شرح است: آکینفیف، فرناندز، کوتپف، ایگناشویچ، کودریاشف، ژیرکف، کوزیائف، زوبنین، سمدف، گولووین و زوبا.

-فرناندو هیرو نسبت به بازی با مراکش (تساوی 2-2) سه تغییر در ترکیب تیمش دارد. ناچو در دفاع راست جانشین کارواخال شده و کوکه و آسنسیو در خط هافبک جانشین اینیستا و تیاگو آلکانتارا شده‌اند.

ترکیب اسپانیا به این شرح است: ده‌خئا، ناچو، پیکه، راموس، آلبا، کوکه، بوسکتس، سیلوا، ایسکو، آسنسیو و کاستا.

- نیمکت‌نشینی اینیستا تصمیم عجیب هیرو برای این بازی است. هافبک بارسا در بازی‌های قبلی نقش مهمی روی گل‌های اسپانیا داشته. با انتخاب کوکه به جای تیاگو ظاهرا این مربی به دنبال استحکام بیشتر خط میانی است و حضور آسنسیو به جای اینیستا یعنی او می‌خواهد تیمش بیشتر مستقیم بازی کند.

- تمام 81 هزار صندلی ورزشگاه لوژنیکی پر شده و مطابق انتظار سه چهارم صندلی‌ها در اختیار تماشاگران میزبان است.
- سسک فابرگاس که به عنوان کارشناس در تلویزیون انگلیس حاضر شده، با تعجب از نیمکت‌نشینی اینیستا گفت: این یک سورپرایز بزرگ است. او برای تیم اهمیت زیادی دارد. ولی آسنسیو سرعت خیلی زیادی دارد و دائما در حرکت است.
گزارش بازی
دقیقه 7: مطابق انتظار اسپانیا کنترل توپ و میدان را در اختیار گرفته، ولی در برابر دفاع فشرده میزبان که در زمین خودی تجمع کرده هنوز نتوانسته فرصتی خلق کند. 
گل اول اسپانیا!
دقیقه 12: اسپانیا روی یک ضربه ایستگاهی به گل رسید. سانتر تیز آسنسیو به تیر دوم رسید و ایگناشویچ که راموس را گرفته و به زمین انداخته بود، توپ را با پشت پا و بدون اینکه ببیند به درون دروازه خودی فرستاد.
 
دقیقه 23: گل اسپانیا کمکی به تغییر ریتم بازی نکرده. روسیه همچنان با نفرات زیاد دفاع می‌کند و اسپانیا با پاس‌های کوتاه به فکر باز کردن این دفاع است.
دقیقه 36: تماشاگران سرانجام اولین شوت روسیه به دروازه اسپانیا را کمی قبل از پایان نیمه اول دیدند. ضربه گولووین از گوشه محوطه جریمه با فاصله کمی از کنار دروازه ده‌خئا زده شد.
گل اول روسیه!
دقیقه 40: زوبا از روی نقطه پنالتی بازی را به تساوی کشاند. میزبان روی یک کرنر به پنالتی رسید. زوبا ضربه سر را بالاتر از مدافعان زد، ولی توپ به دست پیکه برخورد کرد و داور هلندی بلافاصله اعلام پنالتی کرد.
دقیقه 1+45: کاستا برای اولین بار صاحب فرصت شد، ولی ضربه آرام او به دروازه‌بان روسیه برخورد کرد. این آخرین موقعیت حساس نیمه اول بازی بود.
گرانات بین دو نیمه جانشین ژیرکف شد.
دقیقه 50: نیمه دوم با ریتم سریعتری شروع شده و اسپانیا با سرعت دادن به بازی به دنبال رسیدن به گل دوم است. روسیه هم شجاعانه‌تر از نیمه اول بازی می‌کند و کمی جلوتر آمده.
دقیقه 60: چریشف، بهترین گلزن روسیه در این مسابقات به جای سمدف به زمین رفت و این یعنی چرچسف به دنبال زدن گل پیروزی است.
دقیقه 65: سومین تعویض روسیه: زوبا، گلزن تیم بیرون رفت تا اسمولف به زمین برود.
دقیقه 67: اولین تعویض اسپانیا: اینیستا سرانجام به زمین رفت و جای داوید سیلوا را گرفت.
دقیقه 70: کارواخال جانشین ناچو شد. هیرو تیمش را تهاجمی‌تر کرد.
دقیقه 73: بیشترین تعداد پاس در تیم اسپانیا به نام راموس ثبت شده. این نشان می‌دهد که این تیم توپ را بیشتر در خط دفاع به گردش در آورده و نتوانسته به لایه‌های دفاعی روسیه نفوذ کند.
دقیقه 77: روسیه پس از مدت ها به زمین اسپانیا رفت، ولی فرصت ضدحمله با بی‌دقتی مهاجمان این تیم از دست رفت.
دقیقه 81: سومین تعویض اسپانیا! یاگو آسپاس به جای دیه‌گو کاستا که هیچ حرکت مثبتی نشان نداده بود به زمین رفت.
دقیقه 85: سرانجام هواداران در نیمه دوم شاهد یک صحنه خطرناک بودند. اینیستا پاس آسپاس را از پشت محوطه جریمه به سمت دروازه کوبید، ولی آکینفیف توپ را از کنار تیر دفع کرد.
دقیقه 90: اسپانیا امیدوار بود شاید روی کرنر به گل برسد، ولی ضربه سر راموس با اختلاف از بالای دروازه به بیرون رفت.
چهار دقیقه وقت اضافه اعلام شده!
دقیقه 3+90: باز هم یک پاس اشتباه از بازیکنان اسپانیا، روسیه را به موقعیت رساند، ولی شوت بازیکن این تیم با فاصله نسبتا زیاد از کنار دروازه به بیرون رفت.
وقت قانونی بازی با تساوی 1-1 به پایان رسید. این اولین بازی جام جهانی روسیه است که به وقت اضافه می‌رود.
دقیقه 97: در چهارمین تعویض روسیه، اروخین جانشین کوزیائف شد.
دقیقه 99: روند بازی در شروع وقت اضافه با نیمه اول و دوم تفاوتی ندارد. اسپانیا در نیمه زمین روسیه صاحب توپ است، ولی امکان خلق موقعیت ندارد. 
دقیقه 103: رودریگو به جای آسنسیو که نمایش خوبی نداشت به زمین رفت.
دقیقه 105: اسپانیا تنها روی ضربات ایستگاهی می‌تواند خطر بسازد. این بار نوبت پیکه بود که با ضربه سر دروازه را تهدید کند، ولی ضربه او قدرت کافی نداشت و آکینفیف به راحتی آن را مهار کرد. بعد از این صحنه داور پایان وقت اضافه اول را به صدا در آورد.
دقیقه 109: رودریگو در فراری سریع توانست اسپانیا را به فرصت خوبی برساند، ولی ضربه او از زاویه نسبتا بسته را آکینفیف دفع کرد.
دقیقه 113: اسپانیا که دوست ندارد بازی به ضربات پنالتی کشیده شود با نفرات زیادی حمله می‌کند، ولی عبور از خط دفاع فشرده روسیه غیرممکن به نظر می‌رسد.
دقیقه 114: بازیکنان اسپانیا اعتقاد به پنالتی داشتند، ولی کمک داوران ویدیویی چنین اعتقادی نداشتند و داور دستور به ادامه بازی داد.
دقیقه 120: شوت رودریگو از پشت محوطه جریمه در دستان آکینفیف آرام گرفت. این آخرین فرصت این بازی بود و سرنوشت تیم برنده را ضربات پنالتی مشخص می‌کند.
پنالتی ها!
اینیستا اولین ضربه اسپانیا را بر خلاف جهت وارد دروازه کرد.
اسمولف ضربه اول روسیه را در حالی تبدیل به گل کرد که توپ به دست ده‌خئا خورد.
پیکه ضربه دوم روسیه را تبدیل به گل کرد. توپ او به تیر دروازه خورد و به درون دروازه چرخید.
ایگناشویچ دومین پنالتی روسیه را بر خلاف جهت وارد دروازه کرد.
کوکه پنالتی سوم اسپانیا را هدر داد. او ضربه را تقریبا به وسط دروازه زد و آکینفیف آن را مهار کرد.
گولووین پنالتی سوم روسیه را وارد دروازه کرد تا تیمش 2-3 پیش بیفتد.
راموس بر خلاف جهت ضربه اش را وارد دروازه روسیه کرد.
چریشف بر خلاف جهت ده‌خئا توپ را به گل تبدیل کرد. 3-4 به نفع روسیه.
آسپاس پنالتی پنجم اسپانیا را هدر داد تا این تیم حذف شود! آکینفیف توانست ضربه مهاجم اسپانیا را دفع کند. حذف اسپانیا بعد از حذف آلمان دومین شگفتی بزرگ جام است.
---

 

لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/79168
captcha
نظرات شما | 1 نظر
محسن
1397/4/10 - 22:15
خداحافظ راموس پر ادعا و بی اخلاق. اسپانیا فقط ادعا داره بیشتر تیمها از نامش ترس داشتن تیم ما هم عالی بود اما نیاز به یکم اعتماد به نفس بالا داشت وگرنه الان ما باید خریف روسیه می بودیم.
rateup 0
 ratedown 0
تازه ها
بیشتر