ورزش ایران / شناسه خبر: 79161 / تاریخ انتشار : 1397/4/10 15:08
|
رییس فدراسیون وشورای فنی دیواری کوتاه تر از من پیدا نکردند

مجید عسگری: پارتی داشتم، ذخیره اجباری رستمی نمی شدم!

مجید عسگری ملی پوش 69 کیلویی تیم ملی وزنه برداری معتقد است اگر مثل کیانوش رستمی در شورای فنی پارتی داشت قطعا حقش را ناحق نمی کردند و حالا او بعنوان وزنه بردار ثابت تیم ملی مسافر جاکارتا بود.

ایران ورزشی آنلاین /رضا عباسپور / حالا دیگر به جرات می توان  به  او لقب  بدشانس ترین  وزنه بردار  تیم ملی  را  نسبت  داد. وزنه برداری جسور، خوش تکنیک و قدرتمند درسبک وزن که می توانست جانشینی شایسته برای محمد نصیری در اوزان پایین باشد، اما بدشانسی های پی درپی و ناعدالتی هایی که به دفعات (خصوصا درطول یکی دوسال اخیر) درحقش روا شد این شانس را از عسگری گرفت تا او هم مثل نصیری به فوق ستاره ای برای وزنه برداری ایران که  سالها است تشنه داشتن سبک وزنی تمام عیار است تبدیل شود. عسگری دراوج آمادگی یک بار سال گذشته حضور وکسب مدال در رقابتهای جهانی  2017 امریکا را از دست داد و امسال هم به اجبار در شرایطی که می توانست در بازی های آسیایی  پیش رو جایگاه و عنوان خوبی در دسته 69 کیلوگرم  را به خود اختصاص دهد، بخاطر کیانوش رستمی و پافشاری رییس فدراسیون برای اعزام رستمی به جاکارتا مجبور است بعنوان وزنه بردار ذخیره و پشت خط مانده نظاره گر حضور همتایان خود در المپیک آسیایی باشد!

حتما بعد ازجلسه شورای فنی درگیر حواشی ایجاد شده و واگذاری جایگاهت به کیانوش رستمی هستی؟
بله متاسفانه خیلی راحت و بدون اینکه دادرسی داشته باشم حقم را درجلسه شورای فنی ناحق کردند و آب هم از آب تکان نخورد! همه شاهد بودند که وضعیتم دررکوردگیری خیلی خوب بود و به جرات می توانم قسم بخورم که شایسته حضور در بازی های آسیایی بودم. خدا شاهد است حقم نبود که ذخیره باشم.

جالب است که حسین برخواه هم درمصاحبه ای که با ما داشت خیلی  شفاف اعلام کرد که گزینه کادرفنی مجید عسگری بود،اما چطورممکن است که حرف سرمربی  نادیده گرفته ؟
ببینید بدون تعارف می گویم، این روزها دراردوی تیم ملی باید گردن‌ کلفت باشی و سوای آن در شورای فنی هم  پارتی درست حسابی داشته باشی تا بتوانی در ترکیب اصلی  تیم ملی قرار بگیری! واقعا حقم این  نبود که مثل جهانی امریکا دوباره اینقدرراحت با پنبه سرم را ببرند و آب هم از آب تکان نخورد. به قول شما و طبق گفته سرمربی تیم ملی وزنه برداری اسم من بعنوان وزنه بردار اصلی تیم ملی برای حضور در بازی های آسیایی اعلام شد، اما رییس فدراسیون وشورای فنی در روز روشن حقم را خوردند و نام کیانوش رستمی را بجای من وارد لیست اصلی  کردند. الان من چرا باید بعنوان وزنه بردار ذخیره اجباری دنبال تیم ملی باشم؟ در حالیکه کادرفنی من را بعنوان نفر اصلی تیم می خواستند.واقعا کجای دنیا رسم است افرادی که خارج از گود هستند برای کادرفنی تیم ملی تعیین تکلیف و مهره چینی کنند؟

اگر بعنوان نفر اصلی به جاکارتا اعزام شوی در دسته 69 کیلوگرم چقدر شانس کسب مدال داری؟
اگر دوستان به من اعتماد می کردند باور کنید امیدشان را برای مدال آوری دربازی های آسیایی هرگز ناامید نمی کردم. چند ماه قبل یعنی قبل از رقابتهای جهانی 2017 امریکا با همین رکوردهایی که در رکوردگیری تیم ملی زدم می‌توانستم اول یا دوم جهان شوم اما مسابقات جهانی را هم به همین نحو با بی‌عدالتی از دستم درآوردند. الان هم درشرایط آمادگی بالایی قرار داشتم، اما بازهم همان بلای قبلی برسرم آوار شد. شما خودتان را جای من بگذارید. واقعا با چه انگیزه ای دوباره باید تمرینات سنگین و پرفشار وزنه برداری را دراردو تحمل کنم؟

حتما این را شنیدی که اغلب اعضاء شورای فنی مثل سرمربی تیم ملی به حضور شما درترکیب اصلی تیم رای دادند؟
بله من هم مثل شما این موضوع را شنیدم. البته فکر کنم رییس فدراسیون و اعضاء شورا در اردوی تیم ملی خیلی وقت است که دیواری کوتاه تر از دیوار مجید عسگری پیدا نمی کنند. زیرا برایم جالب  و تعجب برانگیز است چرا با وجود اینکه مسابقه رکوردگیری با نظر رییس فدراسیون و شورای فنی برگزارشد و درنهایت خود اعضاء شورا هم همگی به من رای دادند، رییس فدراسیون رأی شورای فنی را قبول نکرد و رأی  نهایی  را به نفع کیانوش رستمی وتو کرد؟! البته فکر می کنم علت اصلی اینکه اینقدر راحت حقم را می خورند این است که من حمایت مسئولان استانی را پشت سرم ندارم. هیچ‌ مسئولی از استان هرمزگان حمایتم  نمی‌کند. زیرا اگر حمایتی بود اینگونه نمی‌شد که به این سادگی حقم را پایمال کنند و به‌راحتی دراوج آمادگی ازترکیب اصلی تیم ملی کنار گذاشته شوم!

و حرف آخر...
شاید دوستان فکر می کنند هروقت هرکجا دلشان خواست می توانند حقی را ناحق کنند و هیچ تبعاتی هم گریبانشان را نمی گیرد، اما تردید ندارم خدا جای حق نشسته و به زودی جواب این بی‌عدالتی‌ها را می‌دهد. فقط امیدوارم زنده باشم و آن روز را ببینم. 

لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/79161
captcha
تازه ها
بیشتر