جام جهانی / شناسه خبر: 79158 / تاریخ انتشار : 1397/4/10 14:36
|
امید هیرو برای عبور از سد روسیه میزبان

ایسکو، فرمانده جدید اسپانیا

در حالی که اینیستا و سیلوا آخرین بار در یک تورنمنت بزرگ شرکت می‌کنند، یداشدن ایسکو آینده بلندمدت روشن اسپانیا را ترسیم می‌کند.

ایران ورزشی آنلاین / جام جهانی پرماجرای اسپانیا که با اخراج مربی تیم در آستانه شروع رقابت‌ها و سه بازی نه چندان چشمگیر و تنها یک پیروزی همراه بوده، حداقل یک نکته مثبت داشته و آن اینکه ایسکو به‌عنوان فرمانده جدید تیم معرفی شده است.

این بازیساز جوان در تمام بازی‌های اسپانیا سرزنده و تاثیرگذار بوده بخصوص در بازی آخر مقابل مراکش که گل اول تیمش را در این تساوی 2 بر 2 به ثمر رساند. بعد از بازی مثل یک سخنگو عمل کرد و گفت بازی‌های ضعیف تیم نشان‌دهنده استعداد واقعی تیم نبوده و آنها ظرفیت خیلی بالایی دارند: «یک بار دیگر ما تردیدآمیز بازی کردیم اما نمی‌شود این اتفاق همیشه بیفتد. از این به بعد بازی‌ها حکم مرگ و زندگی دارند، نمی‌توانیم اینقدر راحت گل بخوریم، باید تمرکز بیشتری داشته باشیم، باید با یک دنده بیشتر حرکت کنیم.»
بازی‌های هجومی تاثیرگذار ایسکو و شخصیت مقتدرش در زمین از نگاه هم‌تیمی‌هایش دور نمانده و دنی کارواخال، مدافع اسپانیا که در رئال هم‌تیمی او است، گفت: «فکر نمی‌کنم نیاز باشد کار بیشتری انجام دهد، او یکی از فرماندهان تیم ما است. وقتی بازی زشت می‌شود، یکی از کسانی است که پا پیش می‌گذارد و تیم را جلو می‌برد، هیچ وقت خودش را مخفی نمی‌کند. نمی‌توانید بیشتر از این از او انتظار داشته باشید، او یک جام جهانی فوق‌العاده داشته و امیدوارم این روند ادامه پیدا کند.»
در حالی که داوید سیلوا و آندرس اینیستا تنها شمه‌ای از کیفیت همیشگی‌شان را به نمایش گذاشته‌اند، اسپانیا یک بار دیگر در بازی امروز به درخشش ایسکو چشم دوخته است. البته جای شگفتی نیست تماشای چنین بازی‌هایی از ایسکو در پیراهن تیم ملی اسپانیا بعد از درخشش استثنایی که در پیروزی 3 بر صفر مقابل ایتالیا در مرحله مقدماتی جام جهانی و همچنین هت‌تریکش در پیروزی 6 بر یک برابر آرژانتین در دیدار دوستانه فروردین ماه از خود بروز داد.
آنچه مایه تعجب است اینکه این بازیکن 26 ساله که در سال 2013 بعد از توفانی که در فوتبال اسپانیا و تیم مالاگا راه انداخت و با 27 میلیون یورو به رئال مادرید رفت، نخستین مسابقات بزرگ ملی خود را تجربه می‌کند. دلیلش مشخص است: اسپانیا معدن بی‌پایان هافبک‌های استثنایی است از ژاوی ارناندس، آندرس اینیستا و داوید سیلوا گرفته تا تیاگو آلکانتارا و کوکه و این یعنی او باید برای اینکه نوبت هنرنمایی‌اش در تیم ملی بشود، صبر می‌کرد.
حالا در روسیه درست در زمانی که اسپانیا بیشترین نیاز را داشت، ایسکو این مسوولیت را به عهده گرفته. در حالی که اینیستا و سیلوا آخرین بار در یک تورنمنت بزرگ شرکت می‌کنند و چهره‌های تاثیرگذار رختکن مثل جرارد پیکه و سرخیو راموس بالای 30 سال دارند، پیداشدن ایسکو آینده بلندمدت روشن اسپانیا را ترسیم می‌کند. در کوتاه مدت باید در ورزشگاه لوژنیکی بازی خوبی انجام دهد و بعد به تیمش کمک کند که 24 تیر برای فینال جام جهانی به این ورزشگاه برگردد.

 

لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/79158
captcha
تازه ها
بیشتر