جام جهانی / شناسه خبر: 79151 / تاریخ انتشار : 1397/4/10 13:54
|
22:30

مودریچ و یارانش به دنبال قربانی جدید

یک هشتم نهایی: کرواسی - دانمارک

ایران ورزشی آنلاین / کرواسی با رکورد صددرصد پیروزی در مرحله گروهی به بازی امشب با دانمارک می‌رود در حالی که حریف به دنبال زدودن چهره کسالت‌بار خود و خلق یک شگفتی است. چهارمین دیدار مرحله یک‌هشتم‌نهایی جام جهانی 2018 در ورزشگاه نیژنی نووگورود برگزار می‌شود، همان استادیومی که کروات‌ها با 3 گل آرژانتین را در هم کوبیدند و برنده در یک‌چهارم‌نهایی به مصاف برنده دیدار قهرمان سابق جهان، اسپانیا و میزبان مسابقات، روسیه خواهد رفت.

کرواسی که در مرحله گروهی نیجریه و ایسلند را هم شکست داده، به دنبال این است که یک گام فراتر از جام جهانی 1998 که به نیمه‌نهایی رسید، بگذارد. دژان لوورن مدافع کرواسی و لیورپول با یادآوری پیروزی 2 بر یک تیم کشورش برابر هلند در دیدار رده‌بندی آن جام که باعث سومی‌شان شد، می‌گوید: «9 سال داشتم، یادم هست که وقتی گل زدیم، مادرم جیغ کشید. ما قطعا می‌توانیم بهتر از آن عمل کنیم اما به کمی شانس نیاز داریم. در مرحله بعد حریف خیلی خوبی خواهیم داشت، بازی مشکلی خواهد بود.»
کاپیتان این تیم لوکا مودریچ خلاق و باتجربه است که علاوه بر زدن یک گل عالی به آرژانتین عملکرد فوق‌العاده‌ای در مرحله گروهی داشته مثل هافبک بارسلونا، ایوان راکیتیچ اما این گارد قدیمی با نسل جوانی از استعدادها مثل آنته ربیچ، ماتئو کوواچیچ و مارسلو بروزوویچ که در لیگ‌های طراز اول اروپایی بازی می‌کنند، تکمیل می‌شود.
دانمارکی‌ها اما خوشحالند که هنوز در جام جهانی حضور دارند با وجود آنکه 17 بازی پشت سر هم نباخته‌اند. این تیم که در مرحله گروهی با زدن تنها 2 گل راه خود را به مرحله حذفی هموار کرده، احتمالا در مسابقه امشب بازتر بازی می‌کند. جام جهانی 1998 برای آنها هم رویایی بود و توانستند با رسیدن به مرحله یک‌چهارم‌نهایی بهترین عملکرد تاریخ خود در جام جهانی را رقم بزنند، آنها در این مرحله به برزیل باختند که در نهایت نایب قهرمان شد.
آگه هاریده مربی دانمارک بعد از آنکه در تساوی خسته کننده با فرانسه هواداران خودی بازیکنانش را هو کردند، قول داد تیمش مقابل کرواسی بازی زیباتر و جذابتری را به نمایش بگذارد. او برای خلاقیت چشم به درخشش کریستین اریکسن، هافبک تاتنهام دارد.
توماس دلینی هافبک دانمارک هم گفت: «این را می‌دانیم که ترسناکترین تیم جام به نظر نمی‌رسیم از آن طرف نمی‌خواهیم با تلاش برای فوتبال تیکی تاکا 5 بر صفر ببازیم اما مردم نباید فکر کنند همیشه مثل بازی با فرانسه هستیم. به ندرت اینطور بازی می‌کنیم و دیدار با کرواسی چشم‌انداز کاملا متفاوتی دارد.»
کرواسی از سال 1991 که از یوگسلاوی مستقل شده، در پنج تا از شش جام جهانی حاضر بوده. این دو تیم قبل از این پنج بار با هم بازی کرده‌اند که سهم هر کدام 2 پیروزی و یک تساوی بوده. آخرین دیدار دو تیم بازی دوستانه سال 2004 بود که دانمارک 2 بر یک به پیروزی رسید.

 

لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/79151
captcha
تازه ها
بیشتر