null / شناسه خبر: 79142 / تاریخ انتشار : 1397/4/10 10:06
|
دردسرهایی برای فیفا

مارادونا، نورچشمی نامتعادل!

او از این تریبون برای انتقادهای بسیار سخت از تیم ملی کشورش استفاده کرده است. مارادونا درباره سامپائولی گفته است: برنامه و نقشه او برای بازی شرم‌آور بود. من بازیکنان را مقصر نمی‌دانم.

ایران ورزشی آنلاین / دیگو آرماندو مارادونا اسطوره فوتبال آرژانتین یکی از ستاره‌های ویژه جام جهانی است. ستاره‌ای که مدت‌هاست کفش‌ها را آویخته اما هنوز هم روی سکوها یک چهره جذاب و جنجالی است که شاید اعتبار و جذابیتش از همه ستاره‌های حاضر در روسیه بیشتر باشد؛ حتی لیونل مسی. او در همه بازی‌های آرژانتین حضور داشته و یک سوژه جذاب برای همه عکاسان و خبرنگاران است.

مارادونا در جام جهانی روسیه، روی سکوها حضور پررنگی داشته و برای حمایت از تیم ملی کشورش از هیچ اقدامی دریغ نکرده ولی رفتار او انتقادهای زیادی را برانگیخته. بعد از آنکه رفتارهای دیه‌گو مارادونا روی سکوهای ورزشگاه‌های محل برگزاری دیدارهای تیم ملی آرژانتین، او را به یکی از چهره‌های خبرساز جام جهانی تبدیل کرد، فیفا حالا از مارادونا درخواست کرده که رفتاری احترام‌آمیز داشته باشد.
در جریان پیروزی 2-1 آرژانتین مقابل نیجریه در آخرین بازی مرحله گروهی که آلبی‌سلسته را به دور حذفی فرستاد، مارادونا به دلیل ژست توهین‌آمیزی که نشان داد، هدف انتقادهای بسیاری واقع شد. مارادونا که در هر سه بازی تیم ملی آرژانتین روی سکوها حضور پررنگی داشته، در بازی نیجریه، حال مساعدی نداشت و استادیوم را قبل از پایان بازی ترک کرد. گفته می‌شد در آزمایش خون او کوکائین دیده شده تا خبرهایی درباره به خطر افتادن سلامتی‌اش مطرح شود. هر چند مارادونا کمی بعد شایعات مربوط به مرگ خود را تکذیب کرده و تهدید کرد کسانی که این شایعات را پخش می‌کنند تحت تعقیب قانونی قرار خواهد داد.
فیفا برای اینکه ستاره پیشین آرژانتین این بازی‌ها را از ورزشگاه نگاه کند، 11 هزار و 300 یورو برای هر دیدار هزینه می‌کند. جیانی اینفانتینو گروهی از ستارگان پیشین فوتبال را به روسیه دعوت کرده تا در این بازی‌ها حضور پیدا کنند. در این گروه رونالدوی برزیلی، ساموئل اتوئو، ایکر کاسیاس، کارلوس پویول و ژاوی ارناندس حضور دارند. با این حال هیچ یک از آنها به اندازه مارادونا برای فیفا هزینه بر نیستند.
فیفا هزینه سفر، اقامت، غذا و دیگر مسائل را برای این ستارگان می‌پردازد. برخی از آنها حتی یک بازی را از دست نمی‌دهند که مارادونا جزو آنهاست. این ستارگان در روسیه حضور دارند تا لحظات فراموش نشدنی جام جهانی را به یاد بیاورند. با این وجود برای فیفا مارادونا جایگاه خاص و ویژه‌ای نسبت به سایرین دارد.
فیفا ضمن حمایت از مارادونا که اکثر قریب به اتفاق فوتبالدوستان دنیا او را بزرگترین فوتبالیست تاریخ می‌دانند، اعلام کرده مارادونای 57 ساله بخشی از برنامه موسوم به اسطوره‌های فیفا در جام جهانی روسیه است. فیفا البته از مارادونا خواسته تا رفتار محترمانه‌تری داشته باشد. این درخواست فیفا به این خاطر است که او جایگاه خاصی در تاریخ فوتبال آرژانتین دارد و بخشی از تاریخ فوتبال جهان است.
کالین اسمیت رییس اداره رقابت‌ها و مراسم فیفا در این باره گفت: دیه‌گو مارادونا یکی از بزرگترین فوتبالیست‌های تاریخ بوده و جزیی از برنامه اسطوره‌‌های فیفا است.
 ما از مسائلی که شما در مورد بازی‌های گذشته مطرح می‌کنید مطلع هستیم و انتظار داریم همه بازیکنان، بازیکنان سابق، کادرهای فنی، هواداران و همه و همه رفتاری احترام‌آمیز داشته باشند. ولی همکاری با ستاره‌هایی مثل دیه‌گو، پویول و زانتی که در زندگی‌شان با تار و پود فوتبال در هم تنیده شده، همکاری با آنها برای رسیدن به هدفی که در پیش داریم، بخشی از یک تصویر بزرگ و فوق‌العاده است.
هر یک از این بازیکنان می‌توانند با شبکه‌های مختلف نیز همکاری کنند. به‌عنوان مثال مارادونا برای برنامه De la Mano del Diez شبکه تله‌سور صحبت می‌کند. مارادونا علاوه بر حضور پررنگ روی سکوها در بازی‌های تیم ملی آرژانتین، به همراه مجری افسانه‌ای اروگوئه‌ای، ویکتور هوگو مورالس، در شبکه تلویزیونی تله‌سور ونزوئلا به‌عنوان کارشناس جلوی دوربین می‌رود.
او از این تریبون برای انتقادهای بسیار سخت از تیم ملی کشورش استفاده کرده است. مارادونا درباره سامپائولی گفته است: برنامه و نقشه او برای بازی شرم‌آور بود. من بازیکنان را مقصر نمی‌دانم.
 من فقدان روند آماده‌سازی را مقصر می‌دانم چون مشخص بود آرژانتین چیزی به اسم روند آماده‌سازی نداشته. اگر سمپائولی به همین شکل ادامه دهد نمی‌تواند به آرژانتین برگردد.

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر