جام جهانی / شناسه خبر: 79133 / تاریخ انتشار : 1397/4/9 23:20
|

قهرمان اروپا هم به خانه رفت/ رونالدو دوری مسی را تحمل نکرد!

اروگوئه دو گل دیدنی کاوانی پرتغال را دو بر یک شکست داد و به یک چهارم نهایی رسید.

ایران ورزشی آنلاین /

در دومین بازی مرحله یک هشتم نهایی اروگوئه موفق شد پرتغال، قهرمان اروپا را دو بر یک شکست دهد و حریف فرانسه در یک چهارم نهایی شود. پیش از بازی پیش‌بینی می‌شد که شاهد جدالی دیدنی بین مهاجمان مشهور دو تیم باشیم و این جنگ نزدیک را گلزنان اروگوئه فتح کردند. ادینسون کاوانی زننده هر دو گل تیمش بود و بهترین بازیکن زمین نام گرفت.

تنها هفت دقیقه بعد از شروع بازی کاوانی موفق شد سانتر دیدنی سوارز را با جایگیری و ضربه فوق‌العاده‌اش به گل اول اروگوئه تبدیل کند. پرتغال برای زدن گل تساوی مقابل دفاع فشرده اروگوئه کار سختی داشت و نیمه اول را با شکست به رختکن رفت.

پرتغال در نیمه دوم تلاشش را بیشتر کرد و سرانجام در دقیقه 55 توانست با ضربه سر پپه روی یک کرنر بازی را به تساوی بکشاند. این اولین گلی است که اروگوئه در این جام دریافت می‌کند و نشان از بلوک دفاعی نفوذناپذیر این تیم دارد.

پرتغال بعد از این گل هم کنترل بازی را در اختیار داشت و امیدوار بود بتواند گل دوم را هم بزند، ولی اروگوئه روی یک ضدحمله توانست یک بار دیگر ضربه سختی به حریف وارد کند. در دقیقه 62 شوت بلند موسلرا، دروازه‌بان اروگوئه با تعلل مدافعان پرتغال به کاوانی رسید و با ضربه‌ای ناگهانی از گوشه محوطه جریمه هیچ راهی برای پاتریسیو باقی نگذاشت.

تعویض‌های فرناندو سانتوز برای نجات تیمش کافی نبود و بازیکنان پرتغال هیچ فضایی برای گشودن دروازه حریف پیدا نکردند. بدین ترتیب ماجراجویی رونالدو در جام جهانی ساعتی بعد از مسی به پایان رسید.

 

 

لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/79133
captcha
تازه ها
بیشتر