جام جهانی / شناسه خبر: 79098 / تاریخ انتشار : 1397/4/9 15:50
|

فرانسه 4 – آرژانتین 3 / امباپه مسی را به خانه فرستاد!

برای آگاهی از اتفاقات لحظه به لحظه بازی فرانسه - آرژانتین در یک هشتم نهایی جام جهانی با ایران ورزشی آنلاین همراه باشید. این بازی ساعت 18:30 شروع می‌شود.

- مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی روسیه با مصاف دو قهرمان سابق جهان شروع می‌شود. آرژانتین سابقه قهرمانی در سال‌های 1978 و 1986 را دارد و فرانسه در سال 1998 جام را فتح کرده.

- فرانسه بدون شکست و به عنوان سرگروه به این مرحله رسیده، ولی کارشناسان معتقدند که تیم دشان با توجه به ستارگان پرشمارش انتظارات را برآورده نکرده است. این مربی در کنفرانس مطبوعاتی گفت که انتظار دارد نمایش شاگردانش در مرحله حذفی بهتر شود.

- آرژانتین با دردسر زیاد به یک هشتم نهایی رسید، ولی هواداران این تیم خوش‌بین‌ هستند که برد روز آخر مقابل نیجریه روحیه تیم را برای این بازی حساس ترمیم کرده باشد.

- دشان در نشست خبری گفت که امیدوار است مثلث مدافعان لالیگایی فرانسه بتوانند مسی، ستاره حریف را مهار کنند. هرناندز، اومتیتی و واران به ترتیب در اتلتیکو مادرید، بارسا و رئال بازی می‌کنند.

- سامپائولی در نشست خبری مجبور شد حرف‌شنوی‌اش از مسی برای انتخاب تاکتیک‌های تیم را تکذیب کند. ویدیویی از بازی را نیجریه منتشر شد که او برای تعویض آگرو با مسی مشورت می‌کند، ولی او در نشست خبری گفت که تنها می‌خواسته تغییرات فرم بازی را به مسی اعلام کند و این بازیکن دخالتی در امور فنی ندارد.

- پیش‌بازی این بازی را می‌توانید در لینک زیر بخوانید:

زرادخانه فرانسه برابر دفاع متزلزل آرژانتین

- دو تیم پیش از این یازده بار با هم روبرو شده‌اند. آخرین بازی دو تیم به سال 2009 برمی‌گردد که مسی با شماره 18 برای آرژانتین بازی می‌کرد. سابقه مصاف‌های قبلی دو تیم را در لینک زیر بخوانید:

سابقه فرانسه - آرژانتین: آمار به نفع آلبی‌سلسته

- یکی از دوئل‌های جذاب این بازی تقابل مسی و اومتیتی، دو بازیکن بارساست. مدافع فرانسه قبل از این بازی درباره خصوصیات بازی مسی صحبت کرده است:

اومتیتی: مسی آرژانتین مثل مسی بارسلونا نیست

- پس از روبرو شدن دو تیم رسانه‌های آرژانتین به بررسی و تحلیل فرانسه پرداختند. این گزارش نقاط قوت و ضعف فرانسه از نگاه رسانه های آرژانتین است:

تحلیل رسانه‌های آرژانتین از فرانسه: پرستاره، ولی کم‌فروغ

- دشان از ترکیب بازی دوم تیمش مقابل پرو استفاده کرده است. بازیکنان ذخیره که در بازی تشریفاتی مقابل دانمارک به میدان رفتند به روی نیمکت برگشتند و او دوباره بهترین ترکیبش را به زمین فرستاده و از آرایش 1-3-2-4 استافده می‌کند. یازده بازیکن ترکیب اصلی فرانسه به شرح زیر است:

لوریس، پاوار، واران، اومتیتی، هرناندز، پوگبا، کانته، متوییدی، گریزمان، امباپه

 

- ترکیب آرژانتین تقریبا مشابه بازی نیجریه است و تنها پاوون جانشین هیگواین شده. این تیم ظاهرا قرار است با آرایش 3-3-4 بازی کند. یازده بازیکن منتخب سامپائولی به شرح زیر است:

آرمانی، مرکادو، تالیافیکو، ماسکرانو، روخو، اوتامندی، بانگا، دی‌ماریا، انزو پرز، پاوون، مسی

 

- رسانه‌های معتبر از جمله اکیپ خبر می‌دهند که مسی قرار است به عنوان شماره 9 کاذب بازی کند. این روشی است که سامپائولی در تمرین جمعه مرور کرده است. مسی در تیم ملی آرژانتین به ندرت در این پست بازی کرده است. 

- مارسل دسایی، مدافع سابق تیم ملی فرانسه دیروز در مطلبی به تحلیل مشکلات آرژانتین پرداخته و نوشته بود: «مسی محصول خالص باشگاه بارسلوناست، ولی در تیم ملی آرژانتین مشکل دارد. این مجموعه یک چیز کم دارد. اتحاد؟ اعتماد به نفس؟ ظاهرا مسی با تیم هماهنگ نیست. آنها مهاجمان مستعدی دارند، ولی ظاهرا هنوز نمی‌دانند چطور از آنها بهترین بازی را بگیرند. آنها مشکلات جدی دارند. آیا مشکل از سیستم بازی است؟ روحیه تیم آسیب دیده؟

- امروز هوای کازان گرم و آفتابی است و شهر از ساعات اولیه صبح در قرق هواداران آرژانتین است که سرود می‌خوانند و به سمت ورزشگاه کازان آرنا در حرکتند. 

- فضای ورزشگاه در اختیار هواداران آرژانتین است. تماشاگران آمریکای جنوبی حضور پررنگی در روسیه دارند.

- پیروزی و صعود آرژانتین سه احتمال جذاب همراه دارد:

تقابل مسی و رونالدو در یک چهارم نهایی

تقابل مسی و سوارز در همین مرحله (تکرار فینال جام جهانی 1930)

تقابل مسی و کوتینیو و البته نیمار در نیمه‌نهایی

- آلن شیرر در توییتر: این آخرین فرصت مسی است. او هنوز در مرحله حذفی جام جهانی گلی نزده. امروز نگاه همه آرژانتینی‌ها به اوست.

- دشان امروز برای هشتادمین بار روی نیمکت فرانسه می‌نشیند تا رکورد جدیدی به نامش ثبت شود. رکورد قبلی در اختیار رمون دومنک بود. با این حال دشان در نشست خبری گفت که به این رکورد اهمیتی نمی‌دهد و تنها نکته مهم برایش پیروزی و صعود فرانسه است.

گزارش بازی

دقیقه 8: دو تیم بازی را با اضطراب زیادی شروع کردند، ولی با اولین حمله فرانسه یخ بازی شکسته شد. خطای مدافعان آرژانتین روی امباپه فرانسه را به یک ضربه کاشته پشت محوطه جریمه رساند که گریزمان با ضربه ای زیبا توپ را به تیر افقی کوبید! آرمانی، دروازه بان آرژانتین تنها توپ را تماشا کرد!

گل فرانسه!

دقیقه 13: امباپه روی یک ضدحمله سریع از نیمه زمین خودی به سمت دروازه حریف حرکت کرد و با سرعت زیاد به محوطه جریمه رسید، ولی مارکوس روخو او را با یک خطای آشکار متوقف کرد. گریزمان پنالتی را بر خلاف جهت حرکت دروازه بان وارد دروازه کرد.

گل اول فرانسه به آرژانتین (ویدئو)

 

دقیقه 21: امباپه این بار با پاس بلند پوگبا پشت سه مدافع آرژانتین صاحب توپ شد و باز هم با خطا متوقف شد، ولی این بار پشت محوطه جریمه. ضربه را پوگبا به بالای دروازه فرستاد.

دقیقه 35: یک برخورد شدید دیگر در محوطه جریمه آرژانتین این بار بین ژیرو و اوتامندی. فغانی خطای مهاجم فرانسه را اعلام کرد. ریتم بالای بازی کار داور ایرانی را خیلی سخت کرده.

گل آرژانتین!

دقیقه 41: آرژانتین که از شروع بازی موقعیتی نداشت، روی شوت ناگهانی دی‌ماریا به گل رسید. هافبک آرژانتین از فاصله 25 متری بدون اینکه مزاحمی داشته باشد توپ را با شوتی عالی به گوشه دروازه فرستاد. لوریس حتی نتوانست توپ را لمس کند.

گل اول آرژانتین به فرانسه (ویدئو)

پایان نیمه اول: فرانسه یک - آرژانتین یک

فرانسه شروع خیلی خوبی داشت و با پاس‌های بلند پشت دفاع و استفاده از سرعت امباپه و گریزمان چند بار خطر ساز شد. نتیجه این برتری یک ضربه به تیر دروازه و یک گل بود. تیم دشان بعد از گل ترجیح داد عقب بنشیند و آرژانتین بازی را در اختیار گرفت. با این حال یاران مسی در خلق موقعیت ناکام بودند. ولی شوت غیرمنتظره دی‌ماریا که بر خلاف روند بازی بود نتیجه را به تعادل کشاند و دو تیم با تساوی به رختکن رفتند.  

گل اول آرژانتین به فرانسه (ویدئو)

شروع نیمه دوم:
آرژانتین نیمه دوم را با یک تعویض شروع کرد و مارکوس روخو که در نیمه اول بسیار پراشتباه بود جایش را به فازیو داد.
 
گل دوم آرژانتین!
دقیقه 48: آرژانتین روی یک ضربه ایستگاهی به گل رسید. توپ بعد از دفع مدافعان فرانسه به مسی رسید، شوت نه چندان خطرناک او در مقابل دروازه به پای مرکادو برخورد کرد و با تغییر مسیر به درون دروازه چرخید. فرانسه پس از شروع خیلی خوب حالا در آستانه حذف قرار گرفته!
 
گل دوم فرانسه!
دقیقه 57: پاوار اشتباهش روی گل دوم آرژانتین راجبران کرد و با شوتی دیدنی از گوشه محوطه جریمه بازی را به تساوی کشاند. بازی دو مدعی کاملا غیرقابل پیش‌بینی شده.
 
گل سوم فرانسه!
دقیقه 63: دو تیم احتیاط را کاملا کنار گذاشته‌اند. فرانسه بعد از گل دوم به حملاتش ادامه داد و این بار امباپه با دریبل مدافع حریف و ضربه‌ای محکم گل سوم را زد. این می‌تواند به یکی از بازیکنان کلاسیک جام جهانی تبدیل شود.
دقیقه 66: سامپائولی دومین تعویض را انجام داد و آگرو به جای پرز به زمین رفت.
گل چهارم فرانسه!
دقیقه 68: فرانسه با چند پاس کوتاه به دروازه آرژانتین رسی و امباپه یک بار دیگر دروازه آرمانی را با شوتی مهارنشدنی از گوشه محوطه جریمه باز کرد.
دقیقه 75: تعویض همزمان فرانسه و آرژانتین. مزا به جای پاوون و تولیسو به جای متوییدی که دواخطاره شد به زمین رفتند.
دقیقه 89: تلاش آرژانتین برای ایجاد موقعیت گل بی‌نتیجه است و فرانسه بدون دردسر زیادی از برتری‌اش دفاع می‌کند. دشان گریزمان و امباپه را تعویض کرد و توون و فکیر را به بازی فرستاد.
گل سوم آرژانتین!
دقیقه 93: مسی سانتر دقیقی روی سر آگرو فرستاد و او با ضربه سری دیدنی فاصله را به حداقل رساند. آرژانتین ناگهان دوباره امیدوار شد.
دقیقه 95: فغانی سوت پایان این بازی حساس را به صدا در آورد و فرانسه در یک بازی پرهیجان و به یادماندنی آرژآنتین را 4 بر 3 شکست داد. مردان دشان حالا منتظر بازی پرتغال - اروگوئه هستند تا حریف‌ مرحله بعدشان را بشناسند.
- سوال بزرگ در پایان بازی: مسی در جام جهانی بعدی حاضر خواهد بود یا فوتبالش را بدون فتح عنوان قهرمانی جهان به پایان می‌رساند؟
لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/79098
captcha
تازه ها
بیشتر