فوتبال ایران / شناسه خبر: 79085 / تاریخ انتشار : 1397/4/9 13:08
|
درباره کودکان کار و بانوان از مواضعم کوتاه نمی آیم

شجاعی: تا وقتی آماده باشم برای تیم ملی بازی می‌کنم

بر سر اعتقادات و نظرات خودم هستم و هنوز هم از کودکان کار و سایر ایده‌های اجتماعی‌ام حمایت می‌کنم و برای آنها می‌جنگم. هنوز هم دغدغه‌ حضور بانوان در ورزشگاه‌ها را دارم و از مواضع خودم کوتاه نمی‌آیم.

ایران ورزشی آنلاین / مسعود شجاعی همواره به عنوان بازیکنی شناخته شده‌ که دیدگاه‌های اجتماعی پررنگی داشته. در یکی از نشست‌های خبری در جام جهانی روسیه خبرنگاری درباره موضوع حضور زنان ایرانی در ورزشگاه‌ها از شجاعی سوالی پرسید اما با پاسخ دیپلماتیکی او مواجه شد. آیا شجاعی برای این پاسخ قبلا فکر کرده بود؟ او می گوید:« به این موضوع فکر نکرده بودم اما آن قدر تجربه دارم که سوالات را در ذهنم آنالیز کنم و بدانم چه جوابی را در کجا بدهم. آن موقع هم این سوال را در شرایطی پرسیدند که هم خبرنگاران خارجی حضور داشتند و همین که بازی مهمی در جام جهانی داشتیم. فکر نمی‌کنم آن خبرنگار در آن لحظه هدفی جز به حاشیه بردن و به هم ریختن تیم داشته باشد. بهترین جواب را در آن لحظه دادم اما همان طور که گفتم بر سر اعتقادات و نظرات خودم هستم و هنوز هم از کودکان کار و سایر ایده‌های اجتماعی‌ام حمایت می‌کنم و برای آنها می جنگم . هنوز هم دغدغه‌ حضور بانوان در ورزشگاه‌ها را دارم و از مواضع خودم کوتاه نمی‌آیم اما فکر می‌کنم در آن لحظه این موضوع ارتباطی به خبرنگار خارجی نداشت و فکر نمی‌کنم دغدغه‌ای درباره این موضوع داشته باشد. او جز حاشیه سازی برای تیم‌ ‌ملی ما هیچ هدف و انگیزه‌ای نداشت.»

شجاعی با حضور در جام جهانی 2018 روسیه به تنها بازیکن ایرانی تبدیل شد که سه دوره در این رقابت‌ها حضور داشته و یک رکورد به ثبت رسانده. او در این باره هم صحبت می کند:«همیشه دوست داشتم یک بازی را ببریم که برای من خیلی ارزشمندتر بود. خدا را شکر رکورد ما این بود که بازی را بردیم و رکورد بزرگتر می‌توانست این باشد که تیم ملی به دور بعد صعود کند. اگر پنج بار هم در جام جهانی شرکت می‌کردم صعود به دور بعد برای من ارزشمندتر است. این موضوع فقط در آمار و ارقام و تاریخ باقی می ماند و خوشحال هستم و افتخار می‌کنم که برای سومین بار پیراهن تیم‌ ‌ملی را در جام جهانی بر تن کردم. مهم‌ترین موضوع برای من این بود که به تیم‌ ‌ملی کمک کنم.»

بعد از خداحافظی آزمون و قوچان نژاد، حالا شایعه شده که شجاعی هم با بازی های ملی وداع می کند. آیا این شایعه واقعیت دارد؟ شجاعی اینگونه پاسخ می دهد:«همیشه تلاشم را کرده‌ام تا از نظر فیزیکی و روحی در بهترین شرایط باقی بمانم تا به تیم باشگاهی و تیم‌ ‌ملی کمک کنم. هر زمان که مربیان صلاح بدانند و احساس کنم نمی‌توانم به تیمم کمک کنم به نظرشان احترام می گذارم. تا جایی که بتوانم از نظر فیزیکی در سطح فوتبال قرار داشته باشم حتما ادامه‌ می‌دهم.»

لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/79085
captcha
تازه ها
بیشتر