جام جهانی / شناسه خبر: 79077 / تاریخ انتشار : 1397/4/9 10:07
|
22:30

پرتغال – اروگوئه: فرصت‌طلب‌ها به هم رسیدند

یک هشتم نهایی جام جهانی: پرتغال – اروگوئه

ایران ورزشی آنلاین / نتیجه‌گرا، مقاوم در برابر شکست، دارای فرمانده‌ای گره‌گشا و تحت هدایت مربیانی کهنه‌‌کار و آب‌دیده در میدان نبرد. اینها خصلت‌هایی هستند که تیم‌های کمی می‌توانند ادعا کنند به اندازه دو تیمی که امشب در نخستین بازی مرحله یک هشتم نهایی به میدان می‌روند، از آنها بهره‌مند هستند: پرتغال و اروگوئه. در واقع هیچ دو تیمی نمی‌توانند ادعا کنند که به اندازه اروگوئه و پرتغال در این خصلت‌ها به یکدیگر شبیه هستند.

این بازی شاید یک فستیوال گل از آب در نیاید اما باز هم نوید یک نبرد جذاب را میان دو تیمی می‌دهد که بارها نشان داده‌اند توانایی‌های‌شان بیش از آن چیزی است که به نظر می‌رسد و آینه‌ای از یکدیگر هستند.
نماینده آمریکای جنوبی که تمام سه بازی‌اش در مرحله گروهی را برده است و صدرنشین گروه A‌ شده، تا الان نسبت به حریف اروپایی‌اش تحسین‌برانگیز‌تر ظاهر شده است و تنها تیم جام جهانی 2018 است که هنوز گل نخورده است. پرتغال اما از گروهش به سختی و به لطف یک تساوی مقابل اسپانیا و ایران و یک برد پرزحمت مقابل مراکش صعود کرده است هرچند بعید به نظر می‌رسد که این شیوه صعود ذره‌ای باعث ناراحتی سرمربی‌اش فرناندو سانتوس شده باشد، کسی که همیشه نتیجه گرفتن را ترجیح داده است ولو به قیمت اینکه تیمش به ارائه بازی‌های زشت متهم شود. سانتوس 63 ساله دومین حضورش در جام جهانی را تجربه می‌کند و 4 سال پیش با یونان در این رقابت‌ها به مرحله یک هشتم نهایی رسید و دو سال پیش هم اوج افتخارات دوران مربیگری‌اش را با فتح یورو به همراه پرتغال تجربه کرد. در سمت مقابل همتای او اسکار تابارس که زمانی معلم مدرسه بود، برای سومین بار با اروگوئه به جام جهانی آمده است و مثل همتای پرتغالی‌اش که 8 سال از او کوچکتر است، یک قهرمانی قاره‌ای در کارنامه دارد. وجه اشتراک دیگر دو تیم اما داشتن مهاجمانی گره‌گشا است که با وجود پتانسیل‌شان در گلزنی نظر مردم درباره آنها متفاوت است: رونالدو در پرتغال و ادینسون کاوانی و لوئیس سوارس در اروگوئه. امشب اما باید دید که کدام یک از آنها بهتر از سلاح‌های هجومی‌‌اش استفاده و دفاع مستحکم‌تری ارائه می‌کند.

 

لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/79077
captcha
تازه ها
بیشتر