جام جهانی / شناسه خبر: 79076 / تاریخ انتشار : 1397/4/9 10:02
|
18:30

زرادخانه فرانسه برابر دفاع متزلزل آرژانتین

یک هشتم نهایی جام جهانی: فرانسه - آرژانتین

ایران ورزشی آنلاین / فرانسه بعد از انجام کسالت‌آورترین بازی جام جهانی مقابل دانمارک، در نبرد قهرمانان سابق این مسابقات به مصاف آرژانتین احیاشده می‌رود و اگر می‌خواهد لیونل مسی را متوقف کند، باید پیشرفت معناداری داشته باشد. عده‌ای از هواداران، فرانسه را هو می‌کردند و عده‌ای حتما خوابشان برده بود در آخرین بازی مرحله گروهی این تیم که به تساوی بدون گل انجامید و برای صدرنشینی‌شان کافی بود در حالی که آرژانتین هوادارانش را برانگیخت در دیداری که با گلزنی مسی به پیروزی 2 بر یک برابر نیجریه و خزیدن به مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی انجامید. تیم خورخه سامپائولی شاید خیلی‌ها را ناامید کرده باشد اما در یک بازی بیشتر از سه مسابقه فرانسه که در جریان آنها تنها دو گل در جریان بازی زد، خودش را ثابت کرد.

آبی‌ها اما اصرار دارند که به موقع و برای بازی امروز آمادگی لازم را به دست می‌آورند بخصوص بعد از پیشرفت فیزیکی و اینکه آنتوان گریزمان مهاجم ستاره تیم می‌تواند بالاخره راه درخشش را پیدا می‌کند. در جام جهانی 2006 هم فرانسه به تدریج و نفس‌نفس‌زنان در مراحل حذفی درخشید و با غلبه بر اسپانیا، برزیل و پرتغال به فینال رسید.
آرژانتین 1978 هم از همین الگو  تبعیت کرد، این تیم بعد از باختن به ایتالیا در مرحله گروهی در نهایت به‌عنوان قهرمانی رسید. دانیل برتونی که در فینال آن سال یکی از گل‌های آرژانتین را به هلند زد، به رویترز گفت: «خیلی از تیم‌هایی که قهرمان شدند، شروع ضعیفی داشتند و بعد خودشان را جمع و جور کردند.» مهم این است که کدام یک از آرژانتین و فرانسه زودتر به بهترین شرایط خود می‌رسد و گریزمان اطمینان دارد که می‌تواند: «در یورو 2016 در مرحله گروهی ضعیف بودم اما در مراحل حذفی اوج گرفتم.»
گریزمان که در فصل اخیر فوتبال باشگاهی و ملی 60 بازی انجام داده، به نظر خسته می‌رسد اما هم‌تیمی‌ها امیدوارند جام ملت‌های اروپای دو سال قبل تکرار شود. او در مرحله گروهی آن رقابت‌ها تنها یک گل دیرهنگام به آلبانی زد اما در مراحل حذفی 5 گل زد و در نهایت آقای گل مسابقات شد. این بازیکن 27 ساله دو روز قبل از نخستین بازی فرانسه در جام جهانی مقابل استرالیا تصمیم گرفت در اتلتیکومادرید بماند و به شایعات قوی انتقال به بارسلونا پایان دهد.
با زرادخانه قدرتمند فرانسه که علاوه بر گریزمان، امثال کیلیان امباپه، عثمان دمبله، نبیل فکیر و الیویه ژیرو را دارد، این تیم می‌تواند هر زمانی به هر تیمی حمله کند هرچند تا اینجا فقط گریزمان و امباپه گل زده‌اند. آنها روی ضعف‌های دفاعی آرژانتین حساب ویژه‌ای باز کرده‌اند که در سه بازی مرحله گروهی 5 گل خوردند بخصوص باخت 3 بر صفر مقابل کرواسی.
خاویر ماسچرانو، هافبک دفاعی آلبی سلسته در بهترین شرایط خود نبوده و مدافعان کناری این تیم ممکن است در برابر سرعت امباپه و دمبله کم بیاورند البته در صورتی که بازیکن بارسلونا در ترکیب اصلی قرار گیرد.
فرانسه برای نخستین بار بعد از سال 1998 که تنها قهرمانی جهانشان در آن شکل گرفت، در جریان بازی گل نخورده‌ اما میزان تهدید به حداکثر خود می‌رسد وقتی بدانیم مسی 31 ساله مثل روباه در آشیانه مرغ حاضر است.
یک جنبه دیگر بازی توانایی فرانسه برای جلوگیری از تغذیه مسی از سوی خط میانی آرژانتین بخصوص اور بانگا است. این شاید وظیفه انگولو کانته باشد که تا اینجا تاثیرگذار بازی کرده و همچنین پل پوگبا که می‌خواهد ثابت کند قدرت لازم برای اینکه اسطوره جدید فرانسوی‌ها باشد، را دارد.

ترکیب احتمالی

فرانسه: لوریس؛ سیدیبه، واران، اومتیتی، ارناندس؛ کانته، متوییدی، امباپه، پوگبا، ژیرو، گریزمان

آرژانتین: آرمانی؛ مرکادو، اوتامندی، روخو، تالیافیکو، ماسچرانو، بانگا، پرس؛ مسا، آگوئرو، مسی

 

لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/79076
captcha
تازه ها
بیشتر