null / شناسه خبر: 79058 / تاریخ انتشار : 1397/4/8 15:06
|

ساوت‌گیت: استراحت دادن به بازیکنان تصمیم درستی بود

انگلیس مقابل بلژیک با ترکیب متفاوتی بازی کرد و شکست خورد، ولی ساوت‌گیت از این تصمیم دفاع می‌کند.

ایران ورزشی آنلاین / گرت ساوت‌گیت، مربی تیم ملی انگلیس اصرار دارد که هشت تغییر در ترکیب تیم ملی انگلیس مقابل بلژیک و استراحت دادن به بازیکنان اصلی کار درستی بوده است. انگلیس با این تغییرات یک بر صفر شکست خورد. صعود انگلیس به دور بعد قطعی بود و جان استونز، روبن لوفتوس چیک و جوردن پیکفورد تنها بازیکنانی بودند که هم در بازی با پاناما در ترکیب ثابت بودند و هم در دیدار با بلژیک.

انگلیس با این نتیجه برابر بلژیک پس از 12 مسابقه بدون باخت، شکست را تجربه کرد و حالا باید در مرحله یک‌هشتم نهایی به مصاف تیم خطرناک کلمبیا برود. بلژیک هم با ژاپن بازی خواهد کرد اما ساوت‌گیت می‌گوید در استراحت دادن به امثال هری کین و دله آلی تصمیم صحیحی گرفته است: «صرفنظر از هر اتفاقی که در مرحله بعد بیفتد، تا جایی که به من مربوط است من تصمیم صحیحی گرفتم. مردم می‌گویند که تنها وقتی پیروز شویم تصمیمات ما صحیح بوده است اما من کار درستی کردم چون احتمالا دیداری خواهیم داشت که به وقت اضافه کشیده می‌شود و من نمی‌خواستم بی‌دلیل روی بازیکنان ریسک کنم.»

صحبت بسیاری بر سر این بود که آیا بهتر است انگلیس اول شود یا دوم، چرا که تیمی که در گروه اول شد احتمالا با برخی از تیم‌ها مانند برزیل، مکزیک، پرتغال، اروگوئه، فرانسه و آرژانتین بازی خواهد کرد اما ساوت‌گیت می‌گوید که خیلی به فکر آینده نیست: «اینکه در دور حذفی در کدام مسیر قرار بگیریم مهم نیست. چه کسی از حالا می‌داند کدام مسیر بهتر است.»

ساوت‌گیت همچنین گفت که انتقاداتی که بابت شکست از او می‌شود را می‌پذیرد اما در هر حال به هدف اصلی‌اش رسیده است: «این دیداری بود که می‌خواستیم در آن پیروز شویم اما بازی مرحله حذفی بزرگترین دیدار یک دهه اخیر برای ماست و ما باید اطمینان حاصل می‌کردیم که بازیکنان کلیدی ما سالم و آماده به این بازی برسند. شما باید گاهی به تصویر بزرگتر نگاه کنید و تصمیماتی بگیرید که ممکن است بابت آنها از شما انتقاداتی هم بشود اما همه کاری که می‌خواهیم انجام دهیم را درک می‌کنند، چه در رختکن و چه در گروه. ما باخت را دوست نداریم اما به هدف اصلی خود رسیدیم. اگر هری کین را ده دقیقه بازی می‌دادیم و او دچار آسیب از ناحیه مچ پا می‌شد که اوضاع مضحکی می‌شد. بازی حذفی است که برای ما مهم است.»

 

captcha
تازه ها
بیشتر