null / شناسه خبر: 79025 / تاریخ انتشار : 1397/4/7 20:10
|

تنها بازمانده آسیا: ژاپن به خاطر خوش‌اخلاقی صعود کرد!

ژاپن و سنگال در پایان مسابقات گروه H جام جهانی از نظر امتیاز، گل زده و خورده برابر بودند و نماینده آسیا تنها به خاطر کارت زرد کمتر صعود کرد.

ایران ورزشی آنلاین / ژاپن که پیش از مسابقات آخرین روز گروه H صدرنشین بودند، برای صعود تنها به یک تساوی مقابل لهستان نیاز داشتند، ولی با یک گل مغلوب حریف حذف‌شده شدند.

بدنارک در دقیقه 59 تنها گل بازی را زد و ژاپن در زمان باقی‌مانده نتوانست آن را جبران کند. با این حال نماینده آسیا خوش‌شانس بود، چرا که کلمبیا در بازی همزمان توانست سنگال را شکست دهد و با این نتیجه ژاپن هم به دور بعد رسید.

در جدول نهایی این گروه، ژاپن و سنگال 4 امتیازی هستند و گل‌های زده و خورده دو تیم هم برابر است. بر اساس قانونی که از این دوره جام جهانی اعمال می‌شود، در چنین حالتی عملکرد انضباطی دو تیم  تعیین‌کننده است و ژاپن به خاطر کارت زرد کمتر موفق شد بالاتر از سنگال صعود کند. ژاپن در سه بازی 4 کارت زرد داشت، در حالی که بازیکنان تیم آفریقایی شش کارت زرد گرفته بودند.

ژاپن تنها نماینده آسیا در مرحله یک هشتم نهایی است و این به معنی بهبود عملکرد این قاره نسبت به چهار سال قبل است که نمایندگانش حتی یک برد هم نداشتند.

در عوض با حذف سنگال، تمام نمایندگان آفریقا حذف شدند که نتیجه بدی برای این قاره محسوب می‌شود.

 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر