جام جهانی / شناسه خبر: 79022 / تاریخ انتشار : 1397/4/7 17:55
|

سابقه فرانسه - آرژانتین: آمار به نفع آلبی‌سلسته

آرژانتین در بازی‌های رودررو بردهای بیشتری از فرانسه دارد و در دو بازی آخر هم توانسته در خانه حریف برنده شود.

ایران ورزشی آنلاینفرانسه در حالی با آرژانتین روبه‌رو می‌شود که در مرحله مقدماتی نتایج بهتری گرفته و توانسته سرگروه شود، با این حال آمار مسابقات قبلی به نفع حریف آمریکای جنوبی است.

در یازده مصاف قبلی فرانسه تنها دو بار توانسته برنده شود، سه بار بازی مساوی شده و آرژانتین توانسته شش بار به پیروزی برسد.
بردهای فرانسه به سال‌های خیلی دور برمی‌گردد. این تیم نخستین‌بار در 8 ژانویه 1971 در بوئنوس‌آیرس توانست میزبانش را 4 بر 3 شکست دهد. دومین در 26 مارس 1986 رخ داد و این تیم در فرانسه به پیروزی دو بر صفر رسید. هر دو برد فرانسه به بازی‌های دوستانه برمی‌گردد.
بعد از این برد فرانسه دو تیم تنها دو بار ملاقات کردند. در هفت فوریه 2007 در یک مسابقه دوستانه که در استادوفرانس برگزار شد، آرژانتین توانست فرانسه با هدایت دومنک را با تک گل ساویولا شکست دهد. سرخیو آگرو تنها بازمانده آن تیم است که در دقیقه 84 به بازی رفت.
دو سال بعد فرانسه این بار در ورزشگاه ولودروم مارسی میزبان آرژانتین بود. مانداندا، دروازه‌بان ذخیره فرانسه در آن بازی درون دروازه قرار داشت. در تیم آرژانتین هم مسی و آگوئرو در ترکیب اصلی بودند. گوتیرز در نیمه اول و مسی که در آن زمان با شماره 18 بازی می‌کرد در نیمه دوم برای آرژانتین گل زدند تا آرژانتین دو بر صفر برنده شود.

لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/79022
captcha
تازه ها
بیشتر