null / شناسه خبر: 79009 / تاریخ انتشار : 1397/4/7 08:25
|

ایران ورزشی آنلاین / یک ژاپن دوباره احیا شده امشب در حالی برای مصافی حساس در گروه H‌ جام جهانی مقابل لهستان از پیش حذف شده به میدان می‌رود که با یک تساوی هم صعودش را به مرحله بعدی قطعی می‌کند. لهستان می‌داند که هر نتیجه‌ای در این بازی بگیرد برای صعودش به مرحله حذفی کفایت نخواهد کرد و این تاوان شکست سنگینی است که در دور قبلی رقابت‌ها مقابل کلمبیا و شکست غیرمنتظره‌اش مقابل سنگال در دور اول متحمل شد.

ژاپن با امید کمی که برای صعود از مرحله گروهی داشت، کار خود را با مصاف با تیم پرستاره کلمبیا آغاز کرد و با چاشنی شانس توانست نتیجه‌ای غیرمنتظره برابر تیم خوسه پکرمن بگیرد که البته تا حد زیادی به لطف تصمیم داور برای اخراج بازیکن حریف و اعلام یک پنالتی به سود سامورایی آبی در دقیقه سوم بود اما ناعادلانه است اگر نظم بازی و ضربات تمام کننده ژاپنی‌ها در آن بازی را نادیده بگیریم، دو فاکتوری که الان ژاپن را به‌عنوان تنها بازمانده آسیا در خط نخست صعود از گروه آخر رقابت‌ها نگه داشته است.
برای ژاپن حتی یک تساوی هم صعود را قطعی می‌کند اما با فلسفه این تیم از زمان روی کار آمدن آکیرا نیشینو که بازی هجومی را در اولویت قرار داده، بعید است ژاپنی‌ها به عقب‌نشینی برای کسب یک امتیاز رو بیاورند و احتمالاً برای پیروزی تلاش خواهند کرد بخصوص که حریف‌شان هم حذف شده و قاعدتا نباید انگیزه زیادی برای کسب پیروزی داشته باشد. کاپیتان تیم ماکوتو هاسبه می‌گوید: «ژاپن از آن دسته تیم‌هایی نیست که هدف‌شان کسب یک امتیاز است و با برنامه دفاعی به میدان می‌روند.» نیشینو ماه آوریل زمانی که هدایت ژاپن را برعهده گرفت وعده فوتبالی هجومی را داد و 4 گلی که تیمش در این جام زده و موقعیت‌های بی‌شماری که به هدر داد ثابت می‌کند او به حرفش عمل کرده است.

 

captcha
تازه ها
بیشتر