جام جهانی / شناسه خبر: 78965 / تاریخ انتشار : 1397/4/6 08:55
|
22:30

آرامش در اردوی سوئیس پس از بحران عقاب

گروه F: سوئیس - کاستاریکا

ایران ورزشی آنلاین / فیفا سه بازیکن تیم ملی سوئیس را به دلیل نشان دادن عقاب، نماد ملی آلبانی حین شادی گل جریمه کرده است. گرانیت ژاکا و خردان شکیری که نژادشان به آلبانی برمی‌گردد، با تذکر و جریمه ده فرانک سوییس مواجه شده‌اند که دلیل آن، رفتار غیرورزشی بوده است. استفان لیش‌اشتاینر، کاپیتان سوئیس هم که در شادی پس از گل این دو نفر شرکت کرد پنج‌هزار فرانک جریمه شده است.

مقامات فیفا می‌توانستند ژاکا و شکیری را به دلیل تحریک عموم مردم از انجام دو بازی محروم کنند اما این کار را نکرده‌اند و سوئیس در بازی امشب مقابل کاستاریکا می‌تواند از این بازیکنان استفاده کند. ژاکا و شکیری مقابل صربستان گل زدند و گل‌هایشان را به این ترتیب جشن گرفتند. این دو نفر اصالتا اهل کوزوو هستند و تباری از آلبانی دارند. کوزوو استانی در صربستان بوده که در سال 2008 اعلام استقلال کرده است اما صربستان این ادعا را نمی‌پذیرد.

سوئیس از دو بازی قبلی چهار امتیاز دارد و امشب با تساوی مقابل کاستاریکا که از مسابقات حذف شده، صعودش را قطعی می‌کند، با این حال پتکوویچ به تساوی راضی نیست و گفت: «برای برد هر کاری که لازم باشد انجام می‌دهیم. ما چیزهای زیادی برای ثابت کردن داریم. ما تیم خوبی داریم و برای غرورمان می‌خواهیم بازی آخر را ببریم.»

 

لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/78965
captcha
تازه ها
بیشتر