یادداشت / شناسه خبر: 78954 / تاریخ انتشار : 1397/4/6 01:59
|

ادامه‌ی رویا، با کارلوس کی‌روش

فرشاد کاس‌نژاد / هرچه هست، با این نمایش درخشان تیم ملی دیگر آن حرف‌ها که کی‌روش قیمتی گزاف دارد رنگ باخته‌اند و بی‌معنا شده‌اند. کی‌روش در فوتبال ایران اثری ماندگار بجا گذاشته که فراموشش نمی‌کنیم.

ایران ورزشی آنلاین / فرشاد کاس‌نژاد / تمدید با کارلوس کی‌روش پس از بازی‌های درخشان تیم ملی ایران در جام جهانی، نه فقط به یک تقاضای هوادارانه از سوی مخاطبان فوتبال در ایران تبدیل شده، بلکه تصمیمی است که به سختی می‌توان گزینه دیگری در کنارش متصور شد. تیم ملی ایران نمایشی را ارائه کرده که ردپای کی‌روش در آن پررنگ است و وابستگی تیم به سرمربی آنچنان شدید است که انتخاب سرمربی دیگری را دشوار می‌کند.

تا جام ملت‌های آسیا فرصت تنگ است و جای تردید باقی نمی‌ماند که باید با کارلوس کی‌روش ادامه بدهیم. فدراسیون فوتبال از مدتی پیش به فکر تمدید قرارداد با کی‌روش بوده اما پیشنهادی را پیش‌روی کی‌روش گذاشته که چندان برای کی‌روش جذاب نبوده. بدیهی است که کی‌روش پیشنهاد ۶ ماهه تا جام ملت‌ها را نمی‌پسندد و این تلقی برایش ساخته می‌شود که یک مربی موقت است.
فدراسیون فوتبال نیز شاید پیش از جام جهانی تصوری درباره عملکرد کی‌روش در جام جهانی نداشت و شاید می‌خواست زمان بخرد تا بعد از جام جهانی درباره آینده کاری کی‌روش تصمیم بگیرد. کی‌روش هم تمدید کوتاه مدت تا جام ملت‌ها را نپذیرفت.
حالا اما همه بازی‌ها عوض شده. نه فدراسیون فوتبال می‌تواند در تمدید با کی‌روش تردید کند و نه فکر کردن به گزینه دیگر منطقی به نظر می‌رسد. فدراسیون اما همچنان باید تصمیم بگیرد که می‌خواهد پروژه‌ای بلندمدت تا جام جهانی آینده را با کی‌روش شروع کند یا همچنان هدف فدراسیون ادامه راه تا جام ملت‌هاست. کی‌روش هم به قرارداد یکساله انگار قناعت کرده، قراردادی یکساله برای مربیگری تا جام ملت‌ها و تعطیلی بعد از آن جام.
پروژه با کی‌روش را می‌توان بلندمدت‌ تعریف کرد و تا جام جهانی آینده را هم با کی‌روش دید اما باید توان و علاقه کی‌روش را در سالیان آینده بررسی کرد و با کی‌روش به تصمیمی عاقلانه برای آینده رسید.
هرچه هست، با این نمایش درخشان تیم ملی دیگر آن حرف‌ها که کی‌روش قیمتی گزاف دارد رنگ باخته‌اند و بی‌معنا شده‌اند. کی‌روش در فوتبال ایران اثری ماندگار بجا گذاشته که فراموشش نمی‌کنیم. برای پررنگ‌تر شدن این اثر، فدراسیون فوتبال باید آنطور که کی‌روش هم این‌روزها بارها گفته در اجرای برنامه‌هایش دقیق باشد، نه مثل تدارکات پیش از جام جهانی نمایشی از سوءمدیریت را ببینیم.
با کی‌روش ادامه خواهیم داد و هدف روشن است، قهرمانی در جام ملت‌ها. رویایی جذاب و دست‌یافتنی.

 

 

لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/78954
captcha
نظرات شما | 1 نظر
مزینانی
1397/4/6 - 18:38
متأسفانه ورزشی ها از مرد بداخلاق فوتبال اسطوره ای ساخته اند که بی بدیل است! و حال آن که اگر دقیق تر به عملکرد او نگاهی داشته باشیم او نه تنها موفق نبوده که شکافی عجیب و یأس و ناامیدی را در بدنه ی فوتبال ایجاد کرده است این مربی عصبانی و همیشه طلبکار دو دوره است که در جام جهانی تیم ایران را همراهی می کند اما فقط در همین بازی ها اخیر فقط یک گل آن هم از روی نقطه ی پنالتی توسط شاگردانش به ثمر رسید . مرد طلبکار و بدعنق فوتبال پس از عدم نتیجه در روسیه و حذف زودهنگام به یمن شادمانی ما فوتبال ندیده و حمایت سیاسیون مغرورانه خود را پیروز میدان دانسته و خیلی زود در مقابل تیم بزرگ پرسپولیس قرار گرفت و بی شک اگر بماند لیگ ایران و تیم قدرتمند پرسپولیس با خودخواهی او به قهقرا می رود.
rateup 0
 ratedown 0
تازه ها
بیشتر